ЯКИМ МАЄ БУТИ СУЧАСНИЙ БІБЛІОТЕКАР У ГРОМАДІ?

Яким має бути сучасний бібліотекар у громаді?

Читаючий бібліотекар, який, насамперед, сам багато читає та дбає про поповнення фондів бібліотеки новою літературою. Бібліотека-філія  № 9 Івано-Франківської МЦБС, с. Крихівці, зокрема, може похвалитися цікавим та сучасним оновленим фондом!

Сучасний бібліотекар має бути не лишефахівцем у сфері бібліотечної справи. Наприклад, Оксана Петрівна МАЛИК – завідувач бібліотеки-філії  № 9 Івано-Франківської МЦБС, с. Крихівці – це бібліотекар  нової генерації:

  • бере активну участь у громадському житті Крихівців, у роботі Народного дому, у підготовці та проведенні чисельних заходів (за що неодноразово була відзначена грамотами міського голови Руслана Марцінківа, грамотами голів сільради та старости, ЦМБС);
  • засновник та член правління Громадської організації «Крихівецька громада: минуле й майбутнє»;
  • відповідальна за випуски часопису «Крихівецький вісник» (2009–2015), дописувач та консультант редакції часопису «Крихівецька родина», членкиня редакції часопису «Крихівецька громада»;
  • консультант літопису «Крихівці/Крехівці: коріння, що воскрешає, оживляє, творить. Івано-Франківськ» (Фоліант, 2020, 784 стор.) та співавтор розділу «Розвиток культури: спади та піднесення. Історія бібліотечної справи»;
  • активна членкиня та староста колективу народознавців та краєзнавців «Кріх КРЕС»;
  • відеооператор та режисер монтажу Студії «КРІХ КРЕС», автор численних відеоробіт студії; володіє сучасними технічними засобами, здійснює відео- та фотозйомку, проводить збір фото- та відеодокументів.
  • відповідальна за фонди та голова музейної ради Історико-етнографічного музею громади Крихівців.

У часі відзначення 30 вересня Всеукраїнського дня бібліотек громада щиро вдячна Оксані Петрівні за активну участь у громадському житті,  працю як на бібліотечній ниві, так і на волонтерському й культурному фронтах, і за збереження історії громади.

Привітання з днем народження Оксани Олійник

25 вересня – день народження Оксани Олексіївни Олійник. «Пані Оксано, у Ваш День народження хочу привітати Вас від імені всієї крихівецької громади! – звернулася до іменинниці староста Крихівецького старостинського округу Надія Фотуйма. – Ви є справжнім прикладом доброти, людяності й безкорисливості. Витрачаючи свої сили та час, Ви встигаєте всюди: годуєте тих, хто опинився у скруті; шиєте вироби, які так необхідні нашим воїнам ЗСУ на передовій; допомагаєте зібрати необхідне з продуктів, гігієни та ін., щоб передати у міста, обстріляні ворогом; плетете маскувальні сітки, організовуєте благодійні ярмарки зі збору коштів на ЗСУ… та ще безліч добрих справ, які не перелічити. Спасибі Вам величезне. Нехай Господь щедро винагороджує Вас усіма ласками, міцного здоров’я Вам і Вашій родині та опіки Божої Матері!»

Читати далі

Привітання з Днем дошкілля

«Щирі вітання з Днем дошкілля адміністрації та працівникам нашого крихівецького дошкільного закладу «Котигорошко»!!!

У це професійне свято дуже хочеться побажати терпіння і мудрості у вашій нелегкій, але дуже важливій праці. Ви з турботою і любов’ю ставитеся до наших дітей і заслуговуєте всі слова подяки і визнання.

Будьте здорові, щасливі, кохані і нехай ваше внутрішнє світло завжди висвітлює дорогу вам і всім оточуючим. Перемоги нам усім та мирного неба!!!» Від імені громади наших дошкільників привітала староста Крихівецького старостинського округу Надія Фотуйма.

25.09.2022 пройшла акція “Одягни ближнього” у Крихівцях

У неділю 25 вересня у Крихівцях на площі Двір пройшла акція “Одягни ближнього”. Всі потребуючі, як крихівчани, так і ті, хто знайшов прихисток у нашому містечку, мали можливість обрати собі необхідний одяг: дитячий чи жіночий, або ж чоловічий. У нинішній скрутний  час, це стало певною підмогою один одному. Дякуємо всім благодійникам за гуманітарну матеріальну допомогу громаді у воєнний час!

Щира подяка від Крихівецького ліцею Літанюку Ігорю Івановичу та 130-ому ОРБ 2 РР
Крихівецький ліцей висловлює щиру подяку Літанюку Ігорю Івановичу та 130-ому ОРБ 2 РР за переданий символічний прапор України. Він стане своєрідним талісманом для нас!
Бажаємо усім нашим захисникам здоров‘я, Божого захисту та перемоги!
Ви – наші Герої.
20 вересня 2022 р. проведено публічну лекцію-тренінг «Наукова організація пошукової й дослідницької роботи»

20 вересня 2022 р. у світлиці колективу народознавців та краєзнавців «Кріх КРЕС» Народного дому с. Крихівці Центру культури і мистецтв Івано-Франківської МТГ проведено публічну лекцію-тренінг «Наукова організація пошукової й дослідницької роботи». Допитливі очі та зосереджена увага – це від вдячних слухачів, старшокласників Крихівецького ліцею (серед яких є не тільки крихівчани, а й з області, Маріуполя та ін.). Під керівництвом вчителя історії Ольги Михайлівни Гензи-Коретчук учні ліцею розпочинають нові дослідницькі студії в такому складному 2022 навчальному році в умовах війни. Лекція була включена у перспективний план колективу, укладений ще в кінці мирного 2021-го. Ми навмисно її не відміняли. Адже нині навіть діти, не кажучи вже про дорослих, розуміють значення вивчення, збереження й дослідження історії Великої України загалом і кожного її куточка зокрема, щоб ніхто не зміг вкрасти у нас фундамент і тисячоліттні віхи. В основу лекції були закладені тези посібника Л. Соловки і С. Кобути «Організація пошукової й дослідницької роботи в архівах: на прикладі Державного архіву Івано-Франківської області». Лектор Л. Соловка (досвід архівної праці якої складає біля 20-ти років, а практичні напрацювання якої в галузі краєзнавства – більше 100 позицій, історик-джерелознавець, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії імені академіка Петра Тронька Національної спілки краєзнавців України (2020), лауреат Літературно-мистецької премії імені Леся Мартовича (2018) поділилась своїм досвідом пошукової роботи: як з 1-го абзацу чи 10-ти сторінок в історіографії народжуються сотні сторінок текстів детальних краєзнавчих досліджень.

Читати далі

Вітаємо Футбольний клуб “Крихівці” з перемогою

Вітаємо Футбольний клуб “Крихівці” з результативною перемогою, не дивлячись на складні погодні умови.

Фотозвіт Олега Овсянецького див.: https://www.facebook.com/groups/464679933873590/permalink/1807726199568950/