Народний дім. Оголошення

Народний дім с. Крихівці запрошує всіх охочих на навчання в студію образотворчого мистецтва «Барвиста палітра».

Реєструватися за номером телефону: +38 067 499 3656

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

Арт-флешмоб «Захід і Схід — одна країна! Це Cоборна Україна!»

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності — день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А сьогодні вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. 21 січня 2023 р. завідувачка бібліотеки-філії №9 с.Крихівці Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради спільно з керівницею клубу за інтересами Народного дому с. Крихівці «Кольорові фарби» організували та провели арт-флешмоб «Захід і Схід — одна країна! Це Cоборна Україна!». Діти охоче малювали країну, в якій хочуть жити: у мирній, незалежній, соборній Україні. Їхні малюнки відображають стан кожного українця — незламні, єдині, з вірою в Бога та ЗСУ.

Див.: https://m.facebook.com/groups/425643652044109/

Планова педагогічна рада у Крихівецькому ліцеї

17 січня 2023 р. у Крихівецькому ліцеї відбулася планова педагогічна рада. Директор ліцею Каспрук С.І. проаналізувала роботу закладу та наголосила на основних завданнях і напрямах освітньої діяльності колективу у ІІ семестрі 2022/2023 н.р. Також відбувся тренінг на тему: «Профілактика емоційного виснаження» (провела практичний психолог Онуфрак М.Я.), а ще для педагогів виступив учнівський колектив «Оберіг».

Див.: https://www.facebook.com/kryh.licej

Нагородження учасниць гуртка «Історичне краєзнавство»

Відбулося нагородження учениць Крихівецького ліцею, учасниць гуртка «Історичне краєзнавство» ІФЦТКУМ Софії Овсянецької та Юлії Івасечко. Зі своєю роботою «Особливості святкування Маланки у Крихівцях» вони здобули ІІ місце на конкурсі «Кращий краєзнавець позашкілля — 2022» у номінації «Співанки мого краю». Крихівецький старостинський округ приєднується до вітань та висловлює переконання, що на юних краєзнавців попереду чекає ще не одна перемога! Сподіваємося, що наші юні краєзнавці в майбутньому також активно долучатимуться до краєзнавчої роботи на теренах громади! Пишаємося нашими ліцеїстками й дякуємо вчительці історії Ользі Михайлівні Гензі за якісну підготовку!

Див.: https://www.facebook.com/kryh.licej

Духовий оркестр та вертеп «З нами Бог» завітали до Храму Святих Рівноапостольних Кирила і Методія

14 січня 2023 р. до Храму Святих Рівноапостольних Кирила і Методія завітали духовий оркестр Львівської Духовної Семінарії та вертеп «З нами Бог», який представили миряни третього чину Згромадження Воплоченого Слова. Семінаристи з Львівської Духовної Семінарії Святого Духа вже декілька років поспіль приїжджають до парафії Святих Рівноапостольних Кирила і Методія. Приєднатися до спільної молитви та коляди можна за покликанням:

Див.: https://www.facebook.com/josafatboyko/

 

 

 

ЗУСТРІЧ іЗ КРАЄЗНАВЦЕМ ВАСИЛЕМ ХАРИТОНОМ

У світлицю Народного університету громад завітав Василь Ярославович Харитон, 1963 р. н. – історик-краєзнавець, журналіст, письменник, лауреат літературно-мистецьких премій ім. Марка Черемшини (2001), ім. Марійки Підгірянки (2005), премії ім. Івана Вагилевича (2007), премії ім. Василя Стефаника (2011), а також премій ім. Романа Федоріва в галузі літератури (2013) та обласної премії ім. Володимира Полєка в галузі краєзнавства (2013), автор 25 книг та великої кількості краєзнавчих досліджень про історію населених пунктів Івано-Франківської області (у т. ч. колишнього Тисменицького району, які нині у складі Івано-Франківської ОТГ), суспільно-політичний рух на Прикарпатті. У стінах світлиці народного університету ми радимося й працюємо над підготовкою ювілейного видання «Івано-Франківська об’єднана територіальна громада: віхи тисячоліть та сузір’я імен. Том І» (до 5-ої річниці створення Івано-Франківської ОТГ 09.10.2024), адже Василь Ярославович Харитон – член редакційної колегії цього видання. Тішить, що до роботи над проєктом включився знаний краєзнавець-професіонал. До речі, саме його краєзнавчі видання на зорі 1990-х (Харитон В. На Чорній Бистриці село (нариси з історії с.Чернієва: 1399–1939 роки). Івано-Франківськ, 1993. 78 с.; Харитон В. Хриплин. Короткий історичний нарис. Тисмениця, 1995. 24 с.) та його друге видання з історії Чернієва «Село моїх снів… Сторінки історії Чернієва» (Івано-Франківськ, 2012. 104 с.) можливо за обсягами є відносно невеликими, і їх не можна назвати всеохоплюючими, але за змістом і джерельною базою – це одні з перших вагомих краєзнавчих видань Прикарпаття, які й нині, як свідчить історіографічний аналіз регіональних розвідок про населені пункти краю, залишаються свого роду взірцями краєзнавчих студій, адже водночас є і лаконічними, і змістовними. Сподіваємося, що стиль, напрацювання та досвід краєзнавця допоможуть у роботі над проєктом. Запрошуємо до світлиці команди із сіл Черніїв та Хриплин, Березівка на кущову нарад!

Див.: https://www.facebook.com/groups/155287023096358/

Волонтерська допомога ЗСУ від Крихівецької громади

14 січня 2023 р., акурат перед Старим Новим роком, громада села спільно з волонтерами зробила велику відправку до наших воїнів. Цього разу до наших захисників поїхали: чоботи, ковдри, підголівники, прапори, шкарпетки, теплі светри, нижня білизна, шість (!) маскувальних сіток та 100 балаклав. Окрім того, на прохання матері одного з воїнів відбулася ще маленька відправка: всього на 10 людей. Дякуємо всім, хто бере участь у зборі коштів та всім жертводавцям! Окрема подяка вчителям Крихівецького ліцею та маскувальним феям за велику кількість сіток!

Див.: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054482044057

ПРО ТРАДИЦІЇ «КРИХІВЕЦЬКОЇ МАЛАНКИ»

Тішить, що 13 січня 2023 р. у світлиці краєзнавців та народознавців «Кріх КРЕС» та в стінах Історико-етнографічного музею громади Крихівців звучала коляда та віншування. А ще більше тішить, що до нас завітало юнацтво з Крихівецького ліцею – учасники гуртка «Історичне краєзнавство» ІФЦТКУМ під керівництвом Ольги Михайлівни Гензи-Коретчук. У рамках «Зимової школи» виховний захід, присвячений традиціям та звичаям театрального дійства «Маланка», був проведений у стінах світлиці. А найбільше нас втішило те, що дізнавшись більше про традиції, молодь пообіцяла на наступний рік відтворити неповторну, автентичну та історичну «Крихівецьку Меланку» та навіть обрали «Березу» і почали ділити ролі. Дякуємо ЗСУ, що діти можуть мирно колядувати у Різдвяний час, мріяти, будувати плани, берегти традиції. Із нетерпінням чекаємо Перемоги та театралізованого дійства наступного року.

Див.: https://www.facebook.com/groups/155287023096358/