Посилюємо волонтерський фронт округу!

Крихівецький старостинський округ та Громадська організація «Крихівецька громада: минуле й майбутнє» розпочали співпрацю з Франко-Українською Асоціацією «Ідеї без кордонів». Унаслідок цієї співпраці вдалося:

16 січня 2023 р. отримано та передано військовослужбовцям 8-го батальйону 10-ї Окремої гірсько-штурмової бригади:

─  грілки хімічні для обігріву рук та грілки хімічні для ніг;

─  павербанки;

─  термобілизну;

─  ліхтарі;

─  ліки.

16,  26-27 січня отримано та передано військовослужбовцям в/ч А-7047 ліки, якими вони змогли доукомплектувати свої аптечки.

27 січня отримано та передано військовослужбовцям 10-ї ОГШБр:

─  домкрат гідравлічний;

─  набір інструментів-ключів;

─  акумулятори 90;

─  масло веретенне;

─  масло дизельне;

─  генератор — 2,5 кВ+.

27 січня отримано та передано військовослужбовцям 7-го Окремого батальйону в/ч А 7091:

─  генератор — 2,5 кВ+;

─  засоби гігієни;

─  продукти харчування.

26 і 27 січня надійшло:

─  лікарські засоби (15 ящиків);

─  продукти харчування (16 ящиків);

─  засоби гігієни (6 ящиків);

─  дитяче харчування (8 ящиків).

Також від Крихівецького старостинського округу на фронт відправлено:

─  маскувальні сітки;

─  малюнки дітей;

─  батончики «Бандерівські» (виготовлені волонтерським проєктом «Бандерівський», до якого крихівчани долучаються збором необхідних продуктів);

─  прапори;

─  вервички;

─  солодощі;

─  теплі речі, взуття та робочий одяг;

─  засоби гігієни.

Все це суттєво допоможе військовослужбовцям виконувати свій обов’язок у складних умовах та забезпечить боєздатність на передній лінії оборони України від російської агресії, дозволить нашим воїнам у бойових умовах надавати першу медичну допомогу та первинне лікування. Дитяче харчування та ліки також будуть передані у лікарні та госпіталі.

Дякуємо Франко-Українській Асоціації «Ідеї без кордонів» за жертовність і благодійність!

Дякуємо волонтерському проєкту «Бандерівський»!

Дякуємо усім крихівчанам, що долучаються до волонтерства!

Разом ─ ми сила!!!

Свято Ораторію на парафії Святих Рівноапостольних Кирила і Методія
29 січня 2023 р. на парафії Святих Рівноапостольних Кирила і Методія в Івано-Франківську (Крихівцях) відбулося щорічне свято Ораторію св. Йоана Боско, який є покровителем катехитичної школи, що діє при парафії. У святі Ораторію взяло участь близько 200 дітей. Вони грали в різні ігри, змагаючись за перемогу та «живий» приз. За участь у кожній грі діти отримували «гроші», так звані «донбоски» (за них могли придбати смаколики, іграшки, канцтовари, книжки, настільні ігри, тощо). На завершення свята, цьогорічні переможці Ораторію у кожній віковій групі, яких було три (віком від 3 до 6 років, від 7 до 11 років та від 12 років і старші), отримали суперприз — трьох цуценят породи лабрадор-ретривер.
Див.: https://www.facebook.com/josafatboyko/
Відеогодина «Крути. Бій за перемогу»

До 105-річниці бою під Крутами бібліотека-філія №9 с. Крихівці Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради спільно з Народним домом с. Крихівці організували та провели відеогодину «Крути. Бій за перемогу». Акція отримала інформаційний розголос:

https://www.golosinfo.com.ua/u-s-kryhivczi-vshanuvaly-pamyat-geroyiv-boyu-pid-krutamy/ 

Див.: https://m.facebook.com/groups/425643652044109/

Інформ-сторінка «Сказати хочу стільки та мовчу… Я в пам’яті запалюю свічу»
27 січня 2023 р. завідувачка бібліотеки-філії №9 с. Крихівці Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради Оксана Малик спільно з керівницею колективу народознавців та краєзнавців «Кріх КРЕС» та Народного університету громад ім. Петра Ісаєва Народного дому с. Крихівці, авторкою монографії «150 із 150 000 євреїв Прикарпаття як складова етнодемографічної катастрофи Східної Галичини» Любов’ю Соловкою підготували інформ-сторінку «Сказати хочу стільки та мовчу… Я в пам’яті запалюю свічу».
Ознайомитися можна за покликанням:
https://m.facebook.com/groups/425643652044109?group_view_referrer=search
ВІТАЄМО ІВАНА МАЛИКА!

За проведення мистецьких заходів до відзначення різдвяно-новорічних свят Руслан Марцінків відзначив подякою Івана Малика — директора Народного дому с. Крихівці. Адже Іван Малик підтримував у душах людей патріотичний запал, різдвяний настрій та віру в перемогу. Також мер міста подякував за збереження давніх українських традицій. Приєднуємося до подяки й пишаємося нашими крихівчанами! Спільними зусиллями тримаємо культурний фронт!

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

І на канікулах працюємо!

Юні крихівчани й під час канікул роблять усе, щоби наблизити нашу перемогу: плетуть маскувальні сітки, малюють малюнки для наших воїнів, а також виготовляють окопні свічки. Тільки за минулий тиждень вдалося виготовити більш, як 200 свічок!!! Також діти виконували з кольорової листової вощини стрітенські свічки й затим прикрашали їх елементами декору: сухоцвітом, стрічками, тощо. Запрошуємо до Народного дому с. Крихівці всіх охочих виготовляти окопні свічки, а також нагадуємо, що допомогти можна й матеріалами, адже для виготовлення свічок необхідні: гофрований картон, віск, парафін, чайники, жерстяні банки, сокири, рукавиці, дрова та ін.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

Арт-флешмоб «Захід і Схід — одна країна! Це Cоборна Україна!»

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності — день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А сьогодні вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. 21 січня 2023 р. завідувачка бібліотеки-філії №9 с.Крихівці Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради спільно з керівницею клубу за інтересами Народного дому с. Крихівці «Кольорові фарби» організували та провели арт-флешмоб «Захід і Схід — одна країна! Це Cоборна Україна!». Діти охоче малювали країну, в якій хочуть жити: у мирній, незалежній, соборній Україні. Їхні малюнки відображають стан кожного українця — незламні, єдині, з вірою в Бога та ЗСУ.

Див.: https://m.facebook.com/groups/425643652044109/

Російська література – злочин, а якою буде кара?

Російська література – злочин, а якою буде кара?

445 могил в Ізюмі,  166  у нещодавно звільненому Лимані…

Доки запущені ворогом  ракети падають на будинки, доки горять картини Примаченко, доки задихаються під завалами люди  –  на книжкових прилавках продовжують лежати примірники російської класики і продовжують чекати на свого читача. Але на якого читача? Закатованого жителя Бучі чи на мертвих зґвалтованих кацапами дітей?

Російська імперія здавна намагалася поглинути український культурний простір і частково їй це вдалося. Ми читаємо вірші Пушкіна, коли поруч лежить нерозгорнута збірка Франка, ми купуємо квитки на виставу «Майстер і Маргарита», коли на афішах – «Гуцулка Ксеня»,  ми милуємось картиною  І. Шишкина «Ранок в сосновому лісі»,  а з картин Т. Шевченка знаємо тільки «Катерину».

Оксана Бруй, Президентка Української бібліотечної асоціації, зазначає, що відвідувала бібліотеки, де 60% становить російська література. Дедалі більше в інтернеті, зокрема в новинах, можна побачити заголовки на кшталт : « У Прилуках з бібліотек почали вилучати російські книжки», «Чорна стрічка для російської книжки», «Як закарпатські бібліотеки позбуваються російського духу». Чому це роблять тільки тепер?

Зараз у нас намагаються вкрасти історію, так само як раніше у нас вкрали М. Гоголя. Уявімо ситуацію: зацікавлений читач намагається знайти в інтернеті інформацію про письменника і бачить, що український Микола – це насправді «рускій класік Нікола».

Значить змальована у  “Вечорах на хуторі біля Диканьки”  українська дійсність не така вже й українська, а вжиті Гоголем українізми – це просто помилки, що мозолили очі російським критикам. Ось так нас обманювали тоді і продовжують робити це досі.

Крізь «Дантові пекла» російської літератури

Література є  відображенням суспільного життя, адже в неї закладено актуальні на той час смисли, способи поведінки, проблеми та настрої. Отож, розглянемо російську літературу:

«Ми» – це роман-антиутопія, написаний Євгеном Замятіним в останні роки Громадянської війни.

Письменник зобразив суспільство майбутнього, де людина тільки гвинтик у бездушній машині Єдиної Держави, позбавлений волі, душі й навіть імені; де проголошуються теорії про те, що «несвобода» — щире «щастя», природний стан для людини, яка  загубила своє «я» і є незначною частиною всеохопного безособового «ми».

Перед нами яскравий приклад гіперболізованої тоталітарної держави.

Зрештою, певні аспекти описані Замятіним, були втілені в Радянському Союзі, для якого був характерний примат держави над особистістю, примусовий колективізм і придушення легальної діяльності опозиції.

Чим сучасне суспільство росії відрізняється від суспільства Замятіна? Воно також позбавлене свободи, душі і не становить нічого більшого за звичайний гвинтик у механізмі хаосу.

Чи потрібно українцям це читати?

Ні, адже ми ніколи не були тоталітарною державою і нам не потрібні інструкції з виживання у такій системі  – ми залишимо їх для наших  сусідів.

Ліки від «темної сторони»

«Маруся» – це історичний роман українського письменника Василя Шкляра. Варто зазначити, що як і «Ми» Замятіна, він заснований на реальних подіях. Тільки нашому письменнику не доводилося заглядати у майбутнє, адже сюжетів є достатньо у нашому славному, героїчному минулому.

У романі розповідається про те, як тендітна шістнадцятирічна  дівчина  стає  на чолі тисячного війська з єдиною метою: боротися за волю Вітчизни. Смілива і мудра, а часом жорстока, Маруся розуміє, що з ворогом, який прийшов на твою землю і воює з цивільними – інакше не можна.

Ця історія – тільки одна з багатьох. А скількох ми не знаємо і так і не дізнаємося?

Шістнадцятирічна дівчина бере на свої плечі відповідальність за цілу країну, адже прагне самотужки визначати й формувати своє майбутнє, врешті бажає бути вільною і розуміє цінність свободи, як ніхто інший.

То чому вона змогла, тоді, як російський народ пищить – настільки хоче втрапити у кігті диктатора?

Чи потрібно українцям це читати?

Звісно, потрібно, оскільки наш народ подолає ворожу орду й розвиватиметься далі, досягне вершин, а тим часом на російських болотах продовжуватимуть кричати: «Нє хачу уєзджать із Крима».

Підсумуймо…

“Прощай, немытая Россия, страна рабов, страна господ. И вы, мундиры голубые, и ты, им преданный народ”

©рос. поет Михаїл Лермонтов.

“Росія — це одна шоста частина світла і п’ять шостих пітьми”

©рос. письменник, журналіст Володимир Колечицький

“Росія — найбільша паскудна, до блювоти бридка країна у всій світовій історії. Методом селекції там вивели жахливих моральних виродків, у яких саме поняття Добра і Зла вивернуте навиворіт. Всю свою історію ця нація борсається в лайні і при цьому бажає потопити в ньому весь світ”, ©рос. філософ, письменник, публіцист Іван Ільїн.

А чи потрібен підсумок, насправді?

Тому не забуваймо про нашу культуру, наших письменників і наших героїв, завдяки яким ми ті, хто ми є . Справжні.

І не забуваймо про те, що за кожен злочин є кара. Окупанти понесуть відповідальність за всі запущені ракети, зруйновані будинки, спалені картини та згублені душі…

Автор: Вікторія Юрків