БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «КАРІТАС» ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ АРХІЄПАРХІЇ УГКЦ

Благородні традиції опіки над потребуючими, милосердя, соціального служіння впроваджує на ділі Благодійний фонд «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, який теж розміщений у Крихівцях. Працівники Фонду з року в рік надають безкорисливу допомогу потребуючим, малозабезпеченим верствам населення – пенсіонерам, інвалідам, дітям-сиротам, безробітним, громадянам, які постраждали внаслідок стихійних лих, жертвам тоталітарних режимів, а нині й учасникам АТО, біженцям та ін. Це яскравий приклад харитативної діяльності церкви та служіння ближньому справжніх віруючих.

Саме для виконання вище перелічених завдань у 1992 році з благословення Єпископа-Ординарія Івано-Франківської єпархії Софрона Дмитерка була заснована християнсько-католицька організація «Любов і Милосердя», яка 12.11.2001 рішенням загальних зборів була перейменована в БФ «Карітас – Івано-Франківськ УГКЦ». Потреба у створенні таких допомогових служб, які б в тісній співпраці з органами місцевого самоврядування виявляли потребуючих та направляли їм руку допомоги, існує особливо в часи економічних криз, негараздів, війни.

У 2000 році під керівництвом відомого на Прикарпатті священика Миколи Сімкайла було завершено будівництво сучасного двоповерхового приміщення офісу Благодійного фонду «Карітас» Івано-Франківської архієпархії УГКЦ. На місці новозбудованого Благодійного фонду «Карітас» було господарство сім’ї Дейнеки Семена Михайловича, яку в 1947 р. радянська влада виселила в Караганду. В житловому будинку Дейнеки С. М. розмістили колгоспну контору, а на подвір’ї – господарство новоутвореного колгоспу. В 1980-х–1990-х роках минулого століття на цьому місці діяв сільський магазин громадського харчування.

Із 2007 року керівником благодійної організації єпархіального рівня БФ «Карітас – Івано-Франківськ УГКЦ» є отець-мітрат Володимир Чорній, парох с. Крихівці. Виконавчий директор – п. Наталія Козакевич.

Впродовж часів існування БФ «Карітас» він проводить активну роботу. Завданнями Фонду є:
– підтримка реалізації міжнародних і національних програм і проектів із метою виконання статутних завдань;
– координація моральної та матеріальної допомоги, соціальних, культурних, оздоровчих ініціатив;
– надання допомоги соціально незахищеним верствам населення, багатодітним сім’ям, вагітним жінкам, дітям-сиротам, особам похилого віку, інвалідам і всім знедоленим, які мають потребу в цій допомозі;
– підтримка розвитку охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, науки, культури;
– сприяння захисту і охороні навколишнього природного середовища і тваринного світу;
– сприяння забезпеченню хворих, інвалідів і одиноких людей похилого віку медикаментами і товарами першої необхідності;
– надання допомоги громадянам, які постраждали внаслідок стихійного лиха, екологічних, техногенних та інших катастроф, у результаті соціальних конфліктів, а також жертвам репресій, біженцям;
– сприяння державним службам соціального захисту населення щодо пом’якшення наслідків безробіття;
– сприяння охороні та збереженню культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам’яток історії та культури, місць поховання;
– популяризація благодійної діяльності та імені Карітасу в Україні;
– ідейна, організаційна та матеріальна підтримка інших благодійних організацій, як Карітас, так і інших, надання допомоги у їх створенні.

Із 1992 року діє благодійна їдальня «Карітасу» у Івано-Франківську, із 2008 р. – у Галичі.

При БФ «Карітас» є т. зв. Пункт розподілу гуманітарної допомоги. Щороку, у рамках співпраці, Карітас отримує вантажі гуманітарної допомоги від Єпархіального Карітасу м. Трір та Мальтійської Служби Допомоги м. Трір (Німеччина), що в переважній більшості містять вживані одяг, взуття, інвалідні візки, милиці, стільці-туалети, ходуни, ліжка побутові та функціональні для медичних установ, медичне обладнання, предмети догляду за хворими. Відповідно до плану розподілу отриманих вантажів, гуманітарна допомога розподіляється між деканатами Івано-Франківської єпархії УГКЦ, громадськими організаціями міста та області, малозабезпеченими громадянами, хворими, інвалідами, територіальними центрами по обслуговуванню одиноких та інвалідів, управліннями праці та соціального захисту населення обласної та райдержадміністрацій.

У рамках допомоги жертвам тоталітарних режимів і, зокрема, виконання програми «Місце зустрічі – Діалог» в БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» організовано Клуб людей похилого віку «Надвечір». Спільні зустрічі, екскурсії, релігійні прощі, тренінги, спортивно-оздоровчі та рекреаційні програми, катехизація та інші заходи – це, водночас, і добра нагода для спілкування, у т. ч. і репресованому поколінню крихівчан, які завжди були активними учасниками цього клубу. Зустрічі, за участю представників молодого покоління та жертв тоталітарних режимів сприяють налагодженню діалогу між поколіннями, допомагають молоді, і, зокрема крихівецькій, яка бере активну участь у цих зустрічах, осмислено вивчати історію та створює умови для передачі досвіду.

На базі Фонду працює медико-соціальний підрозділ «Домашня опіка» для важкохворих, одиноких осіб літнього віку, які через свій фізичний стан чи недуги постійно перебувають вдома.

Впровадження концепції навчання та освіти волонтерів забезпечує формування та функціонування груп само- та взаємодопомоги, що дозволяє збільшити обсяг та якість послуг по догляду за тими, хто потребує сторонньої допомоги. У 2004 році на базі Карітасу завдяки фінансуванню Карітасу Франції розпочав роботу Координаційний Центр розвитку волонтерського руху.

Основним завданням діяльності Центру є вишкіл волонтерів і підготовка їх до практичної роботи в соціальних проектах. Завдяки діяльності Координаційного центру відбулось згуртування всіх бажаючих допомагати ближньому, у т. ч. серед крихівчан, – молоді, фахівців та спеціалістів, до виконання проектів Карітасу та надання кваліфікованої допомоги потребуючим.

У Координаційному центрі розвитку волонтерського руху залучено понад 80 волонтерів. Це молодь віком від 14–35 років, які залучаються до роботи у соціальних проектах, що діють на базі БФ «Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ», зокрема:

– проект «Домашня опіка» – волонтери відвідують хворих одиноких людей, носять гарячі обіди, допомагають у прибиранні, роблять закупи, виходять на прогулянки та просто спілкуються;

– проект «Гурток англійської мови» – волонтери-студенти Прикарпатського Університету проводять курси іноземної мови для дітей-сиріт, напівсиріт та малозабезпечених;

– Дитячий центр – проведення гуртків, допомога у виконанні домашнього завдання, організація пізнавальних екскурсій та літніх таборів;

– проведення благодійних акцій – «Сирітський портфелик», «День людей похилого віку», «Молодь Івано-Франківська за майбутнє без СНІДу», «Святий Миколай іде до сиріт», «Різдвяна свічка».

При Карітасі діє важливий «Центр соціально-психологічної допомоги для дітей та молоді». Мета діяльності Центру – допомога дітям із соціально-незахищених категорій (діти-сироти, напівсироти, діти-інваліди). Робота Центру налагоджена за напрямами:

– сприяння соціальній та психологічній реабілітації дітей із кризових, малозабезпечених родин;

– організація дозвілля та соціальної реабілітації для неповносправної молоді.

Соціально-психологічна реабілітація розумово-неповносправної молоді проводиться у Центрі дозвілля та соціальної реабілітації для неповносправної молоді за реабілітаційною програмою, яка включає фізичну реабілітацію, заняттєву терапію, рекреаційні ігри, розвиток вмінь, необхідних у щоденному житті. Майстерні клубу активної молоді забезпечують соціалізацію неповносправних молодих людей: в групі однолітків вони займаються мистецькою діяльністю та виготовленням різноманітної продукції у професійних майстернях по виготовленню жіночих прикрас, виробів із лози та соломки, очерету, паперу, ниток (в’язання, вишивка, гачкування, макраме) та ін. А крихівчани мають змогу придбати ці вироби на благодійних ярмарках, таким чином теж спричинившись до надання сенсу життя цим людям, які поруч, і яким так необхідно відчувати себе потрібними.

http://caritas.if.ua/uk/

https://www.facebook.com/caritas.ivanofrankivsk/

https://www.instagram.com/caritas.if/?fbclid=IwAR0RppYmjp7kz6QLIuN7KsmTANtsrcLBr3Irn9ss25nKZWJalIVF9_AdoqQ

Читати далі

Новини рубрики
Тренінг «Майстерня життєстійкості: профілактика вигорання та відновлення ресурсів»

1 травня 2024 року, у рамках проєкту «Безпечний простір для дітей: захист, підтримка, інтеграція», психологині «Карітасу» відвідали Крихівецький ліцей та провели для вчителів тренінг «Майстерня життєстійкості: профілактика вигорання та відновлення ресурсів». Педагоги отримали навички профілактики вигорання, дізналися про важливість та необхідність турботи про себе. Навчилися шукати життєвий баланс. Завдяки аромотерапії, вчителі дізналися як аромати впливають на ментальне та фізичне здоров ‘я. Також змогли створити власний аромат. Адже використання ефірних олій, фітонцидів рослин та інших ароматних речовин допомагає укріпленню фізичного та психічного здоров’я.

Див.: https://www.facebook.com/kryh.licej

Заняття «Разом — ми сила»

25 квітня 2024 року, у рамках реалізації проєкту Карітас Івано-Франківськ «Готуємо дітей та молодь до майбутнього (Україна)» відбулася чергова зустріч учнів 5-Б класу з волонтерами. Цього разу учні поспілкувалися на тему «Разом — ми сила», адже зараз, як ніколи, ми повинні бути згуртованими та допомагати один одному.

Див.: https://m.facebook.com/profile.php?id=100063438951431&name=xhp_nt__fb__action__open_user

Заняття «Вчимося дружити»

5 квітня 2024 року, у рамках проєкту КАРІТАС Івано-Франківськ «Готуємо дітей та молодь до майбутнього (Україна)», волонтери провели для учнів 5-Б класу заняття «Вчимося дружити». Ця зустріч допомогла підліткам краще зрозуміти себе та правильно будувати гармонійні стосунки з однолітками.

Див.: https://m.facebook.com/profile.php?id=100063438951431&name=xhp_nt__fb__action__open_user

Майстер-клас «Писанка для воїна»

29 березня 2024 року в рамках проєкту Карітас Івано-Франківськ «Готуємо дітей та молодь до майбутнього (Україна)» учні 5-Б класу Крихівецького ліцею долучилися до майстер-класу «Писанка для воїна».

Див.: https://m.facebook.com/profile.php/?id=100063438951431&name=xhp_nt__fb__action__open_user

 

Відбувся ярмарок «Майбутнє доброї справи у твоїх руках»

2 квітня 2023 року, у неділю, на трьох парафіях відбувся благодійний Великодній ярмарок «Майбутнє доброї справи у твоїх руках». Він минув успішно, люди активно купували вироби, виготовлені молоддю Центру соціальної реабілітації осіб з інвалідністю. На ярмарку можна було придбати віночки, свічки, листівки, картини, тощо. Були зібрані кошти на роботу Центру та проведення дозвілля молоді.

Див.: https://m.facebook.com/1829401534012183/

 

 

Благодійний ярмарок «Майбутнє доброї справи у твоїх руках» уже завтра!

Нагадаємо, що у неділю, 2 квітня 2023 року, о 09:30 відбудеться благодійний ярмарок «Майбутнє доброї справи у твоїх руках». На ньому можна буде придбати великодні прикраси та аксесуари, виготовлені молоддю Центру соціальної реабілітації осіб з інвалідністю. Зокрема, віночки, свічки, вироби з бісеру, вироби у стилі декупаж, еко-торбинки, листівки, картини, тощо. Вироби вже запаковані та чекатимуть вас завтра на парафіях:

— Успіння Пресвятої Богородиці с. Крихівці;

— Святих Кирила та Методія с. Крихівці, вул. Вербова;

— Преображення Господнього (Калуське шосе, 3).

Див.: https://m.facebook.com/100069677665068/

Благодійний ярмарок «Майбутнє доброї справи у твоїх руках»

2 квітня 2023 року о 09:30 відбудеться благодійний ярмарок «Майбутнє доброї справи у твоїх руках». На ньому можна буде придбати великодні прикраси, виготовлені підопічними Центру соціальної реабілітації осіб з інвалідністю. Ярмарок діятиме на парафіях:

— Успіння Пресвятої Богородиці с. Крихівці;

— Святих Кирила та Методія с. Крихівці, вул. Вербова;

— Преображення Господнього (Калуське шосе, 3).

Див.: https://m.facebook.com/100069677665068/

ЯРМАРОК НА МИКОЛАЯ У КРИХІВЦЯХ

18 грудня 2022 р. у Крихівцях відбувся шостий ярмарок на підтримку Збройних Сил України. На ньому можна було придбати вироби, виготовлені вихованцями крихівецького дитячого садочка, ліцею, «Карітасу», студентами Івано-Франківського фахового коледжу ПНУ та крихівчанами. Вторговані гроші будуть спрямовані на придбання генератора і тканин для пошиття теплого одягу.

Див.: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054482044057

У Крихівцях відбувся організований «Карітасом» щорічний благодійний ярмарок «Майбутнє доброї справи – в ТВОЇХ руках»

7 листопада 2022 р. на подвір’ї храму Успіння Пресвятої Богородиці у Крихівцях відбувся щорічний благодійний ярмарок «Майбутнє доброї справи – в ТВОЇХ руках». Придбавши вироби ручної роботи, можна було не тільки зробити собі й близьким приємний подарунок, але й долучитися до благородної справи підтримки людей із обмеженими можливостями, які виготовили ці вироби у у професійних майстернях «Карітасу». Тому набувачі Центру, батьки і соціальні викладачі щиро вдячні місцевій громаді за зроблені пожертви. Статтю про акцію розмітило видання «ГОЛОС-ІНФО» із посиланням на «Карітас». Детальніше про ще одну добру справу «Карітасу», крихівчан та парафіян Храму Успіння Пресвятої Богородиці також можна дізнатися на фейсбук-сторінці «Карітас Івано-Франківськ».

https://www.golosinfo.com.ua/kryhivczyah-vidbuvsya-shhorichnyj-blagodijnyj-yarmarok-majbutnye-dobroyi-spravy-v-tvoyih-rukah/?fbclid=IwAR13riGWg7M6HeVze2cHKcfIsRAjjM439ABmnisWnI4cuz1R6zw7cogXuS8

https://www.facebook.com/caritas.ivanofrankivsk/

 

Волонтерська діяльність “Карітасу”

Розташована на теренах Крихівців благодійна організація БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД  «КАРІТАС  ІВАНО-ФРАНКІВСЬК  УГКЦ»  (директор – синкел соціального служіння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, митрофорний протоієрей о.-м. Володимир Чорній – парох Крихівецького Храму Успіння Пресвятої Богородиці) вже з перших днів війни розпочала допомагати усім тим, хто потребує. Отець Володимир Чорній практично цілодобово, без вихідних, на посту соціального служіння, організовуючи, приймаючи, відправляючи, часом розвантажуючи… і молячись за багатостраждальну Україну!!! Активно включились у процес допомоги і жителі Крихівецької громади. Створено навіть спеціальний графік, відповідно до якого волонтери, з яких чимало з Крихівців, працюють на певних локаціях.

Детальніше про волонтерську діяльність Карітасу –  https://www.facebook.com/caritas.ivanofrankivsk/