ВСЕУКРАЇНСЬКІ ОСЕРЕДКИ ЧЕРНЕЧОЇ РОДИНИ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА
Крихівці, за Божим промислом, фактично стали духовним осередком в Україні одного з наймолодших, але вже знаного як одного з найдіяльніших монаших місіонерських згромаджень світу – Чернечої Родини Воплоченого Слова, яке має тут аж 6 всеукраїнських осередків.
Упродовж 1996–2018 рр. у Крихівцях розмістилися:
осередки чоловічої гілки Згромадження Воплоченого Слова
– Чоловічий Монастир Воплоченого Слова, спільнота імені Блаженномученика Григорія Хомишина,
– Новіціат імені Блаженномученика Григорія Хомишина,
– Монастирсько-парафіяльний центр, спільнота Св. Івана Павла ІІ, Папи Римського;
осередки жіночої гілки Чернечої Родини Воплоченого Слова –Згромадження Сестер Служебниць Господа і Діви Марії з Матара (СГДММ), заснована в світі 1988 р., 1999 р. – в Україні:
– Провінційний дім в Україні Зарваницької Божої Матері,
– Новіціат імені Блаженної Йосафати Гордашевської,
– Містечко милосердя Св. Миколая.
миряни – члени Третього чину мирян Чернечої Родини Воплоченого Слова.
ЧОЛОВІЧИЙ МОНАСТИР – ЗГРОМАДЖЕННЯ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА
Це в основному священиче Згромадження. Більшість його членів є священиками, хоча також є брати-монахи, які не приймають сану священства. Згромадження має дві гілки – апостольську та контемплятивну. Засновниками місії Згромадження в Україні стали о. Йосиф Монтес та о. Сергій Овандо, які 06.07.1994 прибули у Львів, служили на парафії отців Салезіян Покрови Пресвятої Богородиці, займалися катехизацією дітей та молоді, з яких вийшли перші покликання до новіціатів Згромадження: о. Йосафат Бойко та с. Марія Покров Пилипчук. У 1997 р. до отців-місіонерів приєднався о. Фернандо Браво та поновив свою працю в Україні після римських студій о. Йосиф Монтес.
У 2007–2013 рр. провінційним настоятелем Делегації Зарваницької Божої Матері Згромадження Воплоченого Слова в Україні був перший парох парафії св. Кирила і Методія – о. Фернандо Браво, ВС.
Священики Згоромадження Воплоченого Слова, які проживають у чоловічому монастирі в Крихівцях (Спільнота Блаженномученика Григорія Хомишина) та монастирсько-парафіяльному центрі (Спільнота Св. Івана Павла ІІ, Папи Римського) здійснюють подвижницьке служіння в різних напрямках. Крім праці на ввірених їм парафіях – Різдва Христового в Івано-Франківську (о. Софрон Зелінський) та Парафії св. Кирила і Методія (прп. Йосафат Бойко, о. Петро Цідило, о. Василь Харкавий), проводять літні духовні табори (дитячі, підліткові, молодіжні й чоловічі), традиційні (у суботу перед празником Покрова Пресвятої Богородиці) прощі до Зарваниці, в яких бере участь більше тисячі осіб, народні місії в школах № 2, 23, апостоляти та праця в мас-медіа (радіо «Дзвони» (директор о. Софрон Зелінський), видавництво й газета «Нова Зоря» (головний редактор у 2016–2018 рр. – о. Йосафат Бойко), із залученням Інтернет-ресурсів, курси італійської мови (о. Йосафат Бойко) та ін. Їх апостоляти вже давно відомі в Україні й далеко за межами Івано-Франківська та Прикарпаття.
НОВІЦІАТ ЗГРОМАДЖЕННЯ ВОПЛОЧЕНОГО СЛОВА ІМЕНІ БЛАЖЕННОМУЧЕНИКА ГРИГОРІЯ ХОМИШИНА
Новіціат Згромадження Воплоченого Слова, заснований в 1998 р. спочатку в смт Богродчани, перенесений в 1999 р. до Івано-Франківська, з літа 2000 р. теж розміщується саме у Крихівцях. Покровителем новіціату був обраний блаженномученик Кир Григорій Хомишин. На той час новіціат Згромадження Воплоченого Слова нараховував 8 братів-новиків (магістр новиків – о. Сергій Овандо).
Згодом, новіціат був у смт Дубове Закарпатської області, а з серпня 2010 р. його знову перенесено до Крихівців, а ієромонаха Йосафата Бойка призначено магістром новиків.
У 2013 р. настоятелем новіціатського дому призначеного нововисвяченого влітку 2012 р. о. Петра Цідила, випускника Міжнародної семінарії Св. Віталіано Папи. Згодом із братами-новиками працював о. Михайло Леспух, ВС, теж випускник цієї семінарії, а з 2019 р. – о. Лука Шаламай, ВС.
ЗГРОМАДЖЕННЯ СЛУЖЕБНИЦЬ ГОСПОДА І ДІВИ З МАТАРА (СГДММ)
Згромадження СГДММ – це жіноча гілка, яка належить до Чернечої Родини Воплоченого Слова. Воно також складається із апостольської та контемплятивної гілок. Візантійська гілка Сестер Служебниць Господа і Діви Марії з Матара Чернечої Родини Воплоченого Слова налічує 82 сестри, які живуть у дев’яти спільнотах. 14 місіонерок живуть в Росії, Казахстані, Італії та Литві. 15 сестер, перебувають на формації в Італії.
ПРОВІНЦІЙНИЙ ДІМ СГДММ ЗАРВАНИЦЬКОЇ БОЖОЇ МАТЕРІ
Урочисте відкриття та посвячення Провінційного Дому Богородиці Зарваницької Згромадження СГДММ відбулося 10 грудня 2010 року. Обряд освячення здійснив Єпископ Івано-Франківський Кир Володимир (Війтишин). Перед першою Божественною Літургією Владика освятив нові богослужбові ризи для відправ у каплиці дому сестер. Співслужили о. Софрон Зелінський, ВС та о. Йосафат Бойко, ВС.
Провінційний Дім – це місце управління, де проживає Головна Настоятелька та її спільнота. Сестри своїм служінням дбають, щоби якнайкраще налагодити співпрацю та служіння сестер із різних спільнот. Провінційною настоятелькою довший час була Мати Марія Сліз Фаріна – аргентинка, яка більше 12-ти років служить в Україні. Із 2017 рр. – Провінційна настоятелька – Мати Марія Гошівська.
Головна мета спільноти Провінційного дому Зарваницької Божої Матері – це допомога провінційній настоятельці у різних адміністративних та фінансових справах Згромадження. Також цей дім приймає місіонерів, що потребують відпочинку, допомоги у документації, догляду за здоров’ям і т.д. Сестри одночасно служать на парафії Святих Рівноапостольних Кирила і Методія, що належить отцям Воплоченого Слова, працюють із мирянами ІІІ Чину ЗВС.
НОВІЦІАТ імені БЛАЖЕННОЇ ЙОСАФАТИ ГОРДАШЕВСЬКОЇ – ДІМ ФОРМУВАННЯ
За Божим провидінням, ось уже багато років у с. Крихівці народжує й формує нові покликання Новіціат імені Блаженної Йосафати Гордашевської. Це новіціат сестер Служебниць Господа і Діви з Матара (СГДММ) – жіночої гілки Чернечої Родини Воплоченого Слова в Україні.
Новіціат заснований 1 березня 1999 року. Це була перша спільнота СГДММ в Україні, до якої входили три сестри-місіонерки. Спочатку новосформована спільнота місіонерок та кандидаток – близько 10 осіб – проживала у тісній трикімнатній орендованій квартирі в Івано-Франківську. За допомогою Божого Провидіння, стараннями с. Марії Християнки та доброчинців сестри змогли вже 31 липня 1999 р. переїхати у свій будинок у Крихівцях.
18 серпня 1999 року в Катедральному соборі Івано-Франківська відбулися перші облечини СГДММ.
Візит Папи у 2001 році дав великі плоди Згромадженню – нові покликання. Улітку та восени 2001 року в монастир СГДММ поступають майбутні сестри. Одночасно з ними до СГДММ в Україні поступають і перші аспірантки та перші жителі майбутнього Дому милосердя.
Працю сестер у Новіціаті 2001–2004 років можна поділити на дві сфери. З одного боку, це була праця вдома, де з кожним днем зростала кількість членів Дому милосердя. У 2004 році їх уже було дванадцять: три молоді мами з дітьми, три дитини без батьків, три старші жінки. Тому, крім молитви та звичайних новіціатських обов’язків, сестри повинні були також доглядати дітей та жінок, виховувати матерів.
Із часом, стала очевидною потреба розділити чисельні спільноти. 25 жовтня 2004 р. усі члени Дому милосердя разом із новопризначеними сестрами-місіонерками переїхали в їхній новий будинок. З іншого боку, сестри також робили апостолят і поза домом.
Улітку 2004 року місія в Україні набуває статусу віце-провінції. Матінка Марія Сліз стає віце-провінційною настоятелькою і ще рік, до жовтня 2005, проживає у домі Новіціату. З обов’язку настоятельки Новіціату її змінює Матінка Марія Покров.
Улітку 2007 року Матінка Марія Покров їде на її нову місію в Омськ, Сибір. Настоятелькою Новіціату стає Матінка Марія Гошівська. Вона виховала не одне покоління новичок.
15 березня 2011 р. Новіціат відвідував засновник Згромадження о. Карлос Буелла.
Багато років настоятелькою Новіціату Блаженної Йосафати Гордашевської є Матінка Марія Християнка Дем’янчук.
8 травня 2017 р. Б. у Катедральному Соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська шість сестер СГДММ склали вічні обіти. Також сім сестер-новичок склали перші обіти.
Загалом через цей дім формування пройшли майже 90 українських покликань Згромадження. Сестри, які пройшли Новіціат, із часу заснування вже чимало прислужилися до розвою Згромадження в Україні, до євангелізації культури та Воплочення Божого Слова.