День Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Майдан та Революція гідності стали переломним моментом в історії незалежної України. Вони з одного боку ініціювали процес активного формування громадянського суспільства, з іншого — дали поштовх розвитку національній свідомості у масштабах усієї України, в усіх регіонах. Тому подальші події від 2014 року є продовженням Майдану, Революції гідности і справи, за яку віддали життя герої Небесної Сотні. Дехто пішов добровольцем на фронт одразу з Майдану. І крихівчани, які там були, а потім віддали своє життя на фронті, загинули, продовжуючи справу героїв Небесної Сотні та Революції гідності, яка перейшла в іншу фазу, на інший виток.

Варто згадати Романа Дземана, адже він був активним учасником Майдану, а коли у вересні 2014-го отримав із військкомату повістку, не вагаючись, направився на фронт. У 2014–2016 рр. воював у зоні АТО, у т. ч. у Дебальцевому, потрапив під обстріл, був пораненим. Пройшов найгарячіші точки в зоні АТО: Дебальцеве, Авдіївку, Піски, Мар’їнку та ін.

5 травня 2022 року Роман натрапив на «керовану міну» і загинув під Вугледаром, що на Донеччині. Розуміючи, що поруч побратими, встиг прикрити вибухівку своїм тілом. Поклав життя за Батьківщину…

А також не можемо забути про Ярослава Чомка, що вирушив на фронт 05.01.2015 у складі Медичної роти ім. Пирогова, яка складалася з добровольців. І загинув 12.01.2015, накривши під час обстрілу своїм тілом пораненого побратима. Ярослав — активний учасник Революції гідності, надавав допомогу в медичному пункті Жовтневого палацу. За свою відданість праці та щирість душі побратими дали хлопцю прізвисько Білий Ангел.

Закликаємо Вас вшанувати пам’ять наших Героїв і переглянути знятий студією «КРІХ КРЕС» фільм «Білий Ангел»:

https://youtu.be/Ebxh9YY-xSc