День села 2022

28 серпня у Крихівцях відбулося храмове свято найдавнішої парафії Церкви Успіння Пресвятої Богородиці. Цьогоріч із храмовим святом поєднався і День села та відзначення Дня незалежності України, оскільки у часі війни нам всім, як ніколи, насамперед, необхідні спільні усилені молитви й підтримка ЗСУ! Опісля Божественної літургії, міський голова Руслан Марцінків нагородив подяками священиків парафії – о.-м. Володимира Чорнія та о. Миколу Мазурика, які у цей складний час є водночас і духівниками, і волонтерами. Також міський голова та староста Надія Фотуйма відзначили крихівчан-волонтерів різних напрямків цього добровільного руху та членів Громадського формування з охорони громадського порядку.

У цей день був проведений велелюдний благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, до якого всі старанно підготувалися. Наші «швейні війська» пошили чимало виробів, кухарки напекли пляцків, смаколиків, зробили навіть  бутерброди,  майстрині виплели нові вироби з бісеру, створили картини, вишили ікони. Торгівлю розгорнули волонтери, наші торговельні заклади, Народний дім, музей, бібліотека, Крихівецький ліцей та навіть дитсадок. Крихівецькі ярмарки відомі далеко за межами громади. Вони цікаві, зі своїми родзинками – смачненькими, мистецькими та інтелектуальними – і результативні!!! Всі вилучені на благодійному ярмарку кошти спрямовані на закупівлю автомобіля для наших військовослужбовців-крихівчан, про що ми прозвітуємо згодом.

Для підняття духу наші талановиті колективи та солісти Народного дому с. Крихівці підготували патріотичний перфоманс. Звучало поетичне слово-зброя та патріотичні композиції!! В оригінальний спосіб долучилися до дійств колектив народознавців та краєзнавців «Кріх КРЕС» та гурток екскурсоводів Історико-етнографічного музею громади Крихівців. Ними було розгорнуто чотири локації: екскурсії музейною панорамою під відкритим небом «Під нами фундамент тисячоліть: Рід. Коріння. Історія. Поступ. Віра»; виставка пропам’ятних таблиць «Крихівчани – герої визвольних змагань краю ХХ–ХХІ ст. за волю й територіальну цілісність України»; продаж товару (горняток, футболок, прапорців) із символами громади (гербом і прапором) та роз’яснення значень їх елементів; акційна фотозона з експонатами-манекенами з «Крихівецької світлиці» музею в автентичному народному давньому крихівецькому строї. Безперечно, найбільше зацікавлення викликала виставка воєнних трофеїв, організована Спілкою волонтерів Прикарпаття.

Крихівецька громада сьогодні єдина як ніколи, об’єднана одним духом та бажанням наблизити Перемогу, тому всі зусилля та спрямовуються на дії, які її наближають.