Футбольний клуб

З історії ФК «Хортиця»

Про зародження футболу в Крихівцях ми можемо вести мову з 1904-го – року започаткування в селі товариства «Сокіл».

Достеменно не відомо, чому в Крехівцях є інформація, що перша футбольна команда села діяла під назвою «Вихор», а потім була перейменована в «Хортицю». Швидше за все, окремі креховецькі футболісти теж виступали й за відому в окрузі ямницьку команду «Вихор», створену в 1929 р.

У 1934-му в Крехівцях була створена і зареєстрована в Українському спортовому союзі футбольна команда «Хортиця». Традиційно більшості футбольних команд давали давні козацькі назви, тому для футбольної дружини Крехівців назва «Хортиця» була обрана свідомо і в руслі цієї ідеології.

Детальних репортажів про виступи крехівецької «Хортиці» в 1934–1939 рр. віднайти не вдалося.

Із відходом більшовиків у 1941 р., за висновками дослідника історії футболу Прикарпаття І. Дейчаківського, відбувається процес футбольного відродження на Станиславівщині.

Про Креховецьку «ХОРТИЦЮ», як про «зіграну бойову одиницю» читаємо в «Альманасі Станиславівської землі» із гордістю.

Відновлення футбольного сезону 1942 року припало на тиждень Великодній свят. Очолював клуб у Крехівцях, за даними 1942 р., Яків Білик.

На початку 1944 року Станиславівщина стає ареною жорстокого протистояння двох окупаційних потуг – німецької армії, що відступала, і більшовицької, яка наступала. У періоди окупацій футбольні дружини були осердям українського національного визвольного руху. Серед членів як футбольної команди «Хортиця», так і ОУН, УПА, дивізії «Галичина» одні й ті самі імена крихівчан: Дмитро Коровайчук, Білик Яків, Влашин Степан, Влашин Роман, Влашин Дмитро, Зорій Роман та ін.

Із літа 1944 р. футбольне життя затихає до повного встановлення комуністичного режиму. А з 1945-го утверджується новий організаційний формат футболу, традиційний для всього Радянського Союзу.

Про відродження футболу в Крихівцях ми можемо вести мову лише з 1950-х. Команда під орудою Якова Білика займала незмінно перше місце в районі, володіла кубком району й представляла Лисецький район на змаганнях обласного рівня, зокрема на кубку області, який у народі називали «пулька».

У 1955 році крихівецька команда здобула срібний кубок області.

У 1959 році на першості області крихівецькі футболісти зайняли 2 місце. За словами В. Ліщинського, ЦЕ НАЙВИЩЕ ДОСЯГНЕННЯ ФУТБОЛЬНОГО КЛУБУ КРИХІВЦІВ.

У складі команди в 1954–1959 рр. грали такі футболісти: Амброзяк Михайло, Атаманюк Мирон, брати Балани – Роман і Степан, Білик Богдан, Дембіцький Василь, беззмінний капітан Дівнич Степан Іванович та його брат Мирон, Дівнич Мирон Степанович, Загайкевич Степан, Ільчишин Степан, Кардаші Роман і Василь, Кльоцка Богдан, Кріль Іван, брати Ліщинські – Володимир і Леонід, Матіїшин, Петрів Ярослав, Ткачук Роман, Ціцюра Степан, Щерба Ярослав та ін.

У радянський період команда була не тільки постійним учасником чемпіонатів Лисецького, Івано-Франківського й Тисменицького районів, а й постійно, навпереміну з командою з Ямниці, володарями кубка району.

Загалом розвиток футболу в селі в радянський період характеризується хвилями. Були піднесення, коли створювалась команда, успішно виступала, добивалась успіхів, потім наступав певний спад.

У 1969 році Крихівецька футбольна команда стає володарем кубку району. Цей трофей команда в 1970-х роках завойовувала не один раз, а якщо й поступалася в районі, то славнозвісній футбольній команді з Ямниці.

У середині 1970-х команда знову грала у фіналі за кубок області (змагання відбувалися в Снятині) й посіла почесне призове 2 місце.

До 1984-го, як випливає з виступів на сесіях депутатів Крихівецької сільської ради, спортивно-масовою роботою практично ніхто не займався, і вона фактично провалилась. Мусимо констатувати, що спостерігався певний спад, у порівнянні з досягненням минулих років.

У 1984 році, з ініціативи депутата М. С. СТЕФАНИШИНА і Л. З. ДІВНИЧА, проведено збори молоді села, на яких обговорено питання розвитку спорту в Крихівцях та, найголовніше, сформовано футбольну команду села. У цьому році закупили форму, спортивний інвентар. Команда брала активну участь у спортивних змаганнях і займала призові місця. Стрімко увірвавшись у футбольне життя Прикарпаття, вона вже в 1984 р. стала фіналістом кубка м. Івано-Франківська.

У складі крихівецької команди 1984-го грали: Лабич Роман, Човган Богдан і Човган Василь, Дівнич Роман, Влашин Василь, Дівнич Ігор, Головенко Іван, Лабич Богдан, Лабич Ігор, Павлюк Ігор та ін.  

У 1985 році команда вже перейшла з групи «Б» у групу «А», а в 1986 р. зайняла ІІІ місце в чемпіонаті Тисменицького району.

Далі в розвитку футболу знову мало місце затишшя, і аж у 1995 році створено дві нові футбольні команди «Хортиця» (дорослі та юнаки). Із ініціативи Василя Михайловича ВЛАШИНА та з метою відродження активного футбольного життя села,було створено однойменний  Футбольний клуб «Хортиця».

У 2001 р. ФК «Хортиця» зайняла переможне І місце у чемпіонаті Тисменицького району.

У 2003 р. наші футболісти, поступившись чемпіону лише на 1 очко, взяли срібло чемпіонату Тисменицького району.

У 2008 р. юнацька футбольна команда стала переможцем першості Тисменицького району (тренер – Олег Васильович Влашин), а дорослі з ФК «Хортиця» – бронзовими призерами першості Тисменицького району 2008 року (тренер – Ігор Васильович Влашин).

Із 2011 року команди приміських сіл, які підпорядковуються Івано-Франківській міській раді, у т. ч. і команда Крихівців, виступають у чемпіонаті Івано-Франківська. І з 2011 року команда грає під керівництвом тренера Петра Миколайовича ОВСЯНЕЦЬКОГО.

Юнаки в 2011-му стали чемпіонами м. Івано-Франківська.

У 2014 р. «Хортиці» вдалося повторити свій найвищий успіх у чемпіонаті, виборовши срібні нагороди.

У 2016 році футбольний клуб Крихівців «ХОРТИЦЯ» здобув вдруге поспіль кубок Івано-Франківська.

І в кінцевому підсумку 2016-й рік був тріумфальним для ФК «Хортиця». Адже приніс не тільки повторно кубковий трофей, а й перемогу в чемпіонаті Івано-Франківська.

Футболіст «Хортиці» Босович Юрій нагороджений відзнакою кращого захисника чемпіонату м. Івано-Франківська сезону 2016 р.

ЗДОБУТКИ ФК «ХОРТИЦЯ» (Крихівці):

РОКИ ТИТУЛИ
2015, 2016 рр. Володар кубка Івано-Франківська.
2011, 2014, 2015 рр. Віце-чемпіон Івано-Франківська.
2012 р. Фіналіст кубка Івано-Франківська.
2013 р. Титул «Кращого гравця» чемпіонату Івано-Франківська завоював футболіст клубу «Хортиця» – Соломка Ярослав.
2014, 2015 рр. Кращий бомбардир чемпіонату Івано-Франківська – нападник «Хортиці» Лукинів Ігор.
2015 р. Звання кращий захисник чемпіонату Івано-Франківська здобув Боднар Андрій.

ФК «КРИХІВЦІ»

У 2017 р. крихівчани забронювали собі титул володаря золотих медалей достроково – ще за два тури до завершення футбольного чемпіонату Івано-Франківська, ставши недосяжними для своїх суперників.

Урочисте нагородження переможців та призерів чемпіонату міста, за підсумками якого ФК «КРИХІВЦІ» здобув золоті нагороди та почесне звання чемпіона Івано-Франківська, відбулось 8 листопада 2017 р.

Футболісти ФК «КРИХІВЦІ» також були відзначені в номінаціях чемпіонату міста-2017:

  • кращий нападник – ЛУКИНІВ Ігор,
  • кращий півзахисник – БОСОВИЧ Юрій,
  • кращий тренер – ОВСЯНЕЦЬКИЙ Петро.

ФК «Крихівці» –

переможець 3-го традиційного турніру з футболу,

присвяченого пам’яті Героїв Небесної Сотні

та Дню створення Національної гвардії України

Учасниками змагань, які відбулися в березні 2018 р., були п’ять команд, що представляли населені пункти з різних адміністративно-територіальних одиниць із двох областей України. Вигравши всі матчі, володарем Кубка став ФК «Крихівці». Гравці ФК «Крихівці» серед кращих турніру (за амплуа):

– воротар – Віталій КОСТЯК;

– нападник – Олег ВІКАРЮК ,

– кращі бомбардири – Ігор ЛУКИНІВ та Олег ВІКАРЮК.

Сезон 2018–2019 рр. ФК «Крихівці» завершив у статусі:

– володар Кубка міста Івано-Франківська;

– фіналіст Супер-кубка міста;

– срібний призер чемпіонату Івано-Франківська.

Сезон 20202021 рр. ФК «Крихівці» завершив у статусі:

– володар Кубка міста Івано-Франківська;

– фіналіст Супер-кубка міста;

– срібний призер чемпіонату Івано-Франківська.

Також був відзначений:

– кращий воротар  –  ВАСИЛИШИН  Ярослав.

 

https://www.facebook.com/groups/464679933873590

 

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ФК КРИХІВЦІ»

Рахунки на підтримку футбольного клубу

«ФК КРИХІВЦІ» у Приватбанку:

4246 0010 0090 4924 (картковий)

UA68 3366 7700 0002 6006 0525 5296 5 (поточний) Читати далі

Новини рубрики
Вітаємо ФК «Крихівці» з перемогою!

8 жовтня 2023 року відбувся матч Івано-Франківського району з футболу сезону 2023-2024 рр. Команда ФК Крихівці змагалася за першість у групі В. Матч завершився з рахунком 1:4 на користь нашої команди! Вітаємо переможців та бажаємо яскравої гри у майбутніх змаганнях! Дякуємо ЗСУ за можливість проведення футбольних матчів!

Див.: https://m.facebook.com/groups/464679933873590/

ФК Крихівці провела футбольний матч з ФК Колос (Братківці)

1 жовтня 2023 року відбувся матч Івано-Франківського району з футболу сезону 2023-2024 рр. Команда ФК Крихівці змагалася за першість у групі В. Матч завершився з рахунком 0:2 на користь команди суперника! Дякуємо ЗСУ за можливість проведення футбольних матчів!

Відбудеться матч між між ФК Крихівці та ФК Колос

1 жовтня 2023 року о 13:00 на стадіоні с. Опришівці відбудеться футбольний матч між командами ФК Крихівці та ФК Колос (Братківці) у рамках Першості Івано-Франківського району з футболу сезону 2023-2024 років. Запрошуємо усіх відвідати матч та підтримати нашу команду! Дякуємо ЗСУ за можливість проведення матчів!

Див.: https://m.facebook.com/groups/464679933873590/

 

 

Вітаємо ФК «Крихівці» з перемогою!

24 вересня 2023 року, між ФК «Зоря» та ФК «Крихівці», відбувся матч першості Івано-Франківського району групи B. З рахунком 3:2 перемогла ФК «Крихівці»! Вітаємо переможців та бажаємо яскравої гри у майбутніх змаганнях! Дякуємо ЗСУ за можливість проведення матчів!

Див.: https://m.facebook.com/groups/464679933873590/

ФК Крихівці провела футбольний матч з ФК ДРУЖБА (Драгомирчани)

20 серпня 2023 року відбулися перші матчі Івано-Франківського району з футболу сезону 2023-2024 рр. Команда ФК Крихівці змагалася  за першість у групі В. Сезон розпочався на стадіоні с. Крихівці, де наша команда прийняла команду «Дружба» з с. Драгомирчани. Матч завершився з рахунком 6:0 на користь нашої команди! Вітаємо з перемогою! Дякуємо ЗСУ за можливість проведення футбольних матчів!

 

 

ФК Крихівці провела другий футбольний матч з ФК ЗОРЯ (Черніїв)

6 серпня 2023 року команда ФК Крихівці провела другий футбольний матч Кубку Івано-Франківської міської територіальної громади на підтримку збройних сил України з ФК ЗОРЯ (Черніїв). Матч завершився бойовою нічиєю з рахунком 6-6. У ФК Крихівці голи забили: Зеленчук Євген (2), Бельмега Віталій (2), Хайнус Роман (1), Лукинів Ігор (1). За підсумками двох ігор ФК Крихівці не проходить до наступної стадії Кубку. Дякуємо вболівальникам за підтримку і ЗСУ за можливість проведення футбольних матчів!

Див.: https://www.facebook.com/groups/464679933873590/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=2043205012687733

ФК КРИХІВЦІ провела товариську гру з ФК СЕМЕНІВКА

27 липня 2023 року ФК КРИХІВЦІ провела третю товариську гру з футбольною командою СЕМЕНІВКА. Матч закінчився із рахунком 0:1 на користь гостей. Дякуємо ЗСУ за можливість проведення матчів!

Див.: https://m.facebook.com/groups/464679933873590/

ФК КРИХІВЦІ провела товариську гру з ФК ЧУКАЛІВКА

19 липня 2023 року ФК КРИХІВЦІ провела другу товариську гру з футбольною командою ЧУКАЛІВКА. Матч закінчився із рахунком 7:3 на користь нашої команди. Дякуємо ЗСУ за можливість проведення матчів!

Див.: https://m.facebook.com/groups/464679933873590/

ФК КРИХІВЦІ провела першу товариську гру з ФК ОЛІМПІЯ

16 липня 2023 року ФК КРИХІВЦІ провела першу товариську гру з футбольною командою ОЛІМПІЯ з села Камінне. Матч закінчився із рахунком 3:6 на користь команди суперника. Дякуємо ЗСУ за можливість проведення матчів!

Див.: https://m.facebook.com/groups/464679933873590/

ЗЕЛЕНІ СВЯТА – ЦЕ ЧАС ВШАНУВАТИ ВСІХ БОРЦІВ ЗА ВОЛЮ ЗА УКРАЇНУ

ЗЕЛЕНІ СВЯТА – ЦЕ ЧАС ВШАНУВАТИ ВСІХ БОРЦІВ ЗА ВОЛЮ ЗА УКРАЇНУ

П’ятниця, 02.06.2023

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТРАДИЦІЯМИ. Перегляд фільму «ЗЕЛЕНІ СВЯТА НА ТЕРЕНАХ: освята могил і капличок, вінки до могил полеглим за волю України, зеленосвяточні походи, екзорцизми полів» (Історико-етнографічний музей громади Крихівців, 20. год.) https://www.youtube.com/watch?v=nUPfcoHoA6U&t=3396s

Організаційна зустріч (світлиця «Кріх КРЕС», відп. – Любов Соловка, 066-493-75-69).

Субота, 03.06.2023

ПЛЕТІННЯ ЖИВИХ ВІНКІВ (світлиця «Кріх КРЕС», площа Двір, 1, 1-й поверх, з 10 год., відповідальні: Ольга Генза (членкиня «Кріх КРЕС» та музейної ради, викладач історії Крихівецького ліцею), Петро Малик (учень 9-го класу Крихівецького ліцею, член гуртка екскурсоводів музею), Володимир Цуканов (завгосп адмінприщення староства). ВІДГУКНІТЬСЯ НА ЗАПРОШЕННЯ!!! Раді будемо крихівецькій молоді, а особливо тим, то знайшов прихисток у Крихівцях та прагне ознайомитися з традиціями краю.

Неділя, 04.06.2022

10.00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці (парох – о.-м. Володимир Чорній, сотрудник о.Микола Мазурик).

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК на ЗСУ.

ПАНАХИДА ТА ОСВЯЧЕННЯ МОГИЛ НА КРИХІВЕЦЬКОМУ КЛАДОВИЩІ БАБИНЕЦЬ

Понеділок, 05.06.2023

09.00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

ПОКЛАДАННЯ ВІНКІВ НА МЕМОРІАЛЬНОМУ КОМПЛЕКСІ «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» ВІД ВСІХ УСТАНОВ ТА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ КРИХІВЦІВ: адміністрації Крихівецького старостинського округу, Крихівецького ліцею, дитсадка «Котигорошко»; Народного дому с. Крихівці, бібліотеки-філії № 9 Івано-Франківської МЦБС, с. Крихівці, Громадського формування з охорони громадського порядку, Історико-етнографічного музею громади Крихівців, ГО «Крихівецька громада: минуле й майбутнє», ГО «Крихівецька спілка добровольців, інвалідів, волонтерів та учасників АТО», Футбольного клубу «КРИХІВЦІ» ЗАПРОШУЄМО керівників та представників від організацій

МОЛЕБЕНЬ ЗА ВСІХ, ХТО ВІДДАВ ЖИТТЯ У БОРОТЬБІ ЗА ВОЛЮ, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ. До участі ЗАКЛИКАЄМО мешканців, працівників установ та парафіян всіх храмів на теренах Крихівців: Успіння Пресвятої Богородиці (парох – о.-м. Володимир Чорній), Святих Кирила й Методія (парох – прп. о. Йосафат Бойко, ВС), Всіх Святих (адміністратор – прот. о. Євген Андрухів).

ПАНАХИДА ТА ОСВЯЧЕННЯ МОГИЛ НА КРИХІВЕЦЬКОМУ НЕКРОПОЛІ (вул. 22 Січня). Поминальні молитви за померлих крихівчан та крихівецьких парохів, похованих на некрополі.