Футбольний клуб

З історії ФК «Хортиця»

Про зародження футболу в Крихівцях ми можемо вести мову з 1904-го – року започаткування в селі товариства «Сокіл».

Достеменно не відомо, чому в Крехівцях є інформація, що перша футбольна команда села діяла під назвою «Вихор», а потім була перейменована в «Хортицю». Швидше за все, окремі креховецькі футболісти теж виступали й за відому в окрузі ямницьку команду «Вихор», створену в 1929 р.

У 1934-му в Крехівцях була створена і зареєстрована в Українському спортовому союзі футбольна команда «Хортиця». Традиційно більшості футбольних команд давали давні козацькі назви, тому для футбольної дружини Крехівців назва «Хортиця» була обрана свідомо і в руслі цієї ідеології.

Детальних репортажів про виступи крехівецької «Хортиці» в 1934–1939 рр. віднайти не вдалося.

Із відходом більшовиків у 1941 р., за висновками дослідника історії футболу Прикарпаття І. Дейчаківського, відбувається процес футбольного відродження на Станиславівщині.

Про Креховецьку «ХОРТИЦЮ», як про «зіграну бойову одиницю» читаємо в «Альманасі Станиславівської землі» із гордістю.

Відновлення футбольного сезону 1942 року припало на тиждень Великодній свят. Очолював клуб у Крехівцях, за даними 1942 р., Яків Білик.

На початку 1944 року Станиславівщина стає ареною жорстокого протистояння двох окупаційних потуг – німецької армії, що відступала, і більшовицької, яка наступала. У періоди окупацій футбольні дружини були осердям українського національного визвольного руху. Серед членів як футбольної команди «Хортиця», так і ОУН, УПА, дивізії «Галичина» одні й ті самі імена крихівчан: Дмитро Коровайчук, Білик Яків, Влашин Степан, Влашин Роман, Влашин Дмитро, Зорій Роман та ін.

Із літа 1944 р. футбольне життя затихає до повного встановлення комуністичного режиму. А з 1945-го утверджується новий організаційний формат футболу, традиційний для всього Радянського Союзу.

Про відродження футболу в Крихівцях ми можемо вести мову лише з 1950-х. Команда під орудою Якова Білика займала незмінно перше місце в районі, володіла кубком району й представляла Лисецький район на змаганнях обласного рівня, зокрема на кубку області, який у народі називали «пулька».

У 1955 році крихівецька команда здобула срібний кубок області.

У 1959 році на першості області крихівецькі футболісти зайняли 2 місце. За словами В. Ліщинського, ЦЕ НАЙВИЩЕ ДОСЯГНЕННЯ ФУТБОЛЬНОГО КЛУБУ КРИХІВЦІВ.

У складі команди в 1954–1959 рр. грали такі футболісти: Амброзяк Михайло, Атаманюк Мирон, брати Балани – Роман і Степан, Білик Богдан, Дембіцький Василь, беззмінний капітан Дівнич Степан Іванович та його брат Мирон, Дівнич Мирон Степанович, Загайкевич Степан, Ільчишин Степан, Кардаші Роман і Василь, Кльоцка Богдан, Кріль Іван, брати Ліщинські – Володимир і Леонід, Матіїшин, Петрів Ярослав, Ткачук Роман, Ціцюра Степан, Щерба Ярослав та ін.

У радянський період команда була не тільки постійним учасником чемпіонатів Лисецького, Івано-Франківського й Тисменицького районів, а й постійно, навпереміну з командою з Ямниці, володарями кубка району.

Загалом розвиток футболу в селі в радянський період характеризується хвилями. Були піднесення, коли створювалась команда, успішно виступала, добивалась успіхів, потім наступав певний спад.

У 1969 році Крихівецька футбольна команда стає володарем кубку району. Цей трофей команда в 1970-х роках завойовувала не один раз, а якщо й поступалася в районі, то славнозвісній футбольній команді з Ямниці.

У середині 1970-х команда знову грала у фіналі за кубок області (змагання відбувалися в Снятині) й посіла почесне призове 2 місце.

До 1984-го, як випливає з виступів на сесіях депутатів Крихівецької сільської ради, спортивно-масовою роботою практично ніхто не займався, і вона фактично провалилась. Мусимо констатувати, що спостерігався певний спад, у порівнянні з досягненням минулих років.

У 1984 році, з ініціативи депутата М. С. СТЕФАНИШИНА і Л. З. ДІВНИЧА, проведено збори молоді села, на яких обговорено питання розвитку спорту в Крихівцях та, найголовніше, сформовано футбольну команду села. У цьому році закупили форму, спортивний інвентар. Команда брала активну участь у спортивних змаганнях і займала призові місця. Стрімко увірвавшись у футбольне життя Прикарпаття, вона вже в 1984 р. стала фіналістом кубка м. Івано-Франківська.

У складі крихівецької команди 1984-го грали: Лабич Роман, Човган Богдан і Човган Василь, Дівнич Роман, Влашин Василь, Дівнич Ігор, Головенко Іван, Лабич Богдан, Лабич Ігор, Павлюк Ігор та ін.  

У 1985 році команда вже перейшла з групи «Б» у групу «А», а в 1986 р. зайняла ІІІ місце в чемпіонаті Тисменицького району.

Далі в розвитку футболу знову мало місце затишшя, і аж у 1995 році створено дві нові футбольні команди «Хортиця» (дорослі та юнаки). Із ініціативи Василя Михайловича ВЛАШИНА та з метою відродження активного футбольного життя села,було створено однойменний  Футбольний клуб «Хортиця».

У 2001 р. ФК «Хортиця» зайняла переможне І місце у чемпіонаті Тисменицького району.

У 2003 р. наші футболісти, поступившись чемпіону лише на 1 очко, взяли срібло чемпіонату Тисменицького району.

У 2008 р. юнацька футбольна команда стала переможцем першості Тисменицького району (тренер – Олег Васильович Влашин), а дорослі з ФК «Хортиця» – бронзовими призерами першості Тисменицького району 2008 року (тренер – Ігор Васильович Влашин).

Із 2011 року команди приміських сіл, які підпорядковуються Івано-Франківській міській раді, у т. ч. і команда Крихівців, виступають у чемпіонаті Івано-Франківська. І з 2011 року команда грає під керівництвом тренера Петра Миколайовича ОВСЯНЕЦЬКОГО.

Юнаки в 2011-му стали чемпіонами м. Івано-Франківська.

У 2014 р. «Хортиці» вдалося повторити свій найвищий успіх у чемпіонаті, виборовши срібні нагороди.

У 2016 році футбольний клуб Крихівців «ХОРТИЦЯ» здобув вдруге поспіль кубок Івано-Франківська.

І в кінцевому підсумку 2016-й рік був тріумфальним для ФК «Хортиця». Адже приніс не тільки повторно кубковий трофей, а й перемогу в чемпіонаті Івано-Франківська.

Футболіст «Хортиці» Босович Юрій нагороджений відзнакою кращого захисника чемпіонату м. Івано-Франківська сезону 2016 р.

ЗДОБУТКИ ФК «ХОРТИЦЯ» (Крихівці):

РОКИ ТИТУЛИ
2015, 2016 рр. Володар кубка Івано-Франківська.
2011, 2014, 2015 рр. Віце-чемпіон Івано-Франківська.
2012 р. Фіналіст кубка Івано-Франківська.
2013 р. Титул «Кращого гравця» чемпіонату Івано-Франківська завоював футболіст клубу «Хортиця» – Соломка Ярослав.
2014, 2015 рр. Кращий бомбардир чемпіонату Івано-Франківська – нападник «Хортиці» Лукинів Ігор.
2015 р. Звання кращий захисник чемпіонату Івано-Франківська здобув Боднар Андрій.

ФК «КРИХІВЦІ»

У 2017 р. крихівчани забронювали собі титул володаря золотих медалей достроково – ще за два тури до завершення футбольного чемпіонату Івано-Франківська, ставши недосяжними для своїх суперників.

Урочисте нагородження переможців та призерів чемпіонату міста, за підсумками якого ФК «КРИХІВЦІ» здобув золоті нагороди та почесне звання чемпіона Івано-Франківська, відбулось 8 листопада 2017 р.

Футболісти ФК «КРИХІВЦІ» також були відзначені в номінаціях чемпіонату міста-2017:

  • кращий нападник – ЛУКИНІВ Ігор,
  • кращий півзахисник – БОСОВИЧ Юрій,
  • кращий тренер – ОВСЯНЕЦЬКИЙ Петро.

ФК «Крихівці» –

переможець 3-го традиційного турніру з футболу,

присвяченого пам’яті Героїв Небесної Сотні

та Дню створення Національної гвардії України

Учасниками змагань, які відбулися в березні 2018 р., були п’ять команд, що представляли населені пункти з різних адміністративно-територіальних одиниць із двох областей України. Вигравши всі матчі, володарем Кубка став ФК «Крихівці». Гравці ФК «Крихівці» серед кращих турніру (за амплуа):

– воротар – Віталій КОСТЯК;

– нападник – Олег ВІКАРЮК ,

– кращі бомбардири – Ігор ЛУКИНІВ та Олег ВІКАРЮК.

Сезон 2018–2019 рр. ФК «Крихівці» завершив у статусі:

– володар Кубка міста Івано-Франківська;

– фіналіст Супер-кубка міста;

– срібний призер чемпіонату Івано-Франківська.

Сезон 20202021 рр. ФК «Крихівці» завершив у статусі:

– володар Кубка міста Івано-Франківська;

– фіналіст Супер-кубка міста;

– срібний призер чемпіонату Івано-Франківська.

Також був відзначений:

– кращий воротар  –  ВАСИЛИШИН  Ярослав.

 

https://www.facebook.com/groups/464679933873590

 

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ФК КРИХІВЦІ»

Рахунки на підтримку футбольного клубу

«ФК КРИХІВЦІ» у Приватбанку:

4246 0010 0090 4924 (картковий)

UA68 3366 7700 0002 6006 0525 5296 5 (поточний) Читати далі

Новини рубрики
ЗЕЛЕНІ СВЯТА – ЦЕ ЧАС ВШАНУВАТИ ВСІХ БОРЦІВ ЗА ВОЛЮ ЗА УКРАЇНУ

ЗЕЛЕНІ СВЯТА – ЦЕ ЧАС ВШАНУВАТИ ВСІХ БОРЦІВ ЗА ВОЛЮ ЗА УКРАЇНУ

П’ятниця, 02.06.2023

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ТРАДИЦІЯМИ. Перегляд фільму «ЗЕЛЕНІ СВЯТА НА ТЕРЕНАХ: освята могил і капличок, вінки до могил полеглим за волю України, зеленосвяточні походи, екзорцизми полів» (Історико-етнографічний музей громади Крихівців, 20. год.) https://www.youtube.com/watch?v=nUPfcoHoA6U&t=3396s

Організаційна зустріч (світлиця «Кріх КРЕС», відп. – Любов Соловка, 066-493-75-69).

Субота, 03.06.2023

ПЛЕТІННЯ ЖИВИХ ВІНКІВ (світлиця «Кріх КРЕС», площа Двір, 1, 1-й поверх, з 10 год., відповідальні: Ольга Генза (членкиня «Кріх КРЕС» та музейної ради, викладач історії Крихівецького ліцею), Петро Малик (учень 9-го класу Крихівецького ліцею, член гуртка екскурсоводів музею), Володимир Цуканов (завгосп адмінприщення староства). ВІДГУКНІТЬСЯ НА ЗАПРОШЕННЯ!!! Раді будемо крихівецькій молоді, а особливо тим, то знайшов прихисток у Крихівцях та прагне ознайомитися з традиціями краю.

Неділя, 04.06.2022

10.00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці (парох – о.-м. Володимир Чорній, сотрудник о.Микола Мазурик).

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК на ЗСУ.

ПАНАХИДА ТА ОСВЯЧЕННЯ МОГИЛ НА КРИХІВЕЦЬКОМУ КЛАДОВИЩІ БАБИНЕЦЬ

Понеділок, 05.06.2023

09.00 БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

ПОКЛАДАННЯ ВІНКІВ НА МЕМОРІАЛЬНОМУ КОМПЛЕКСІ «БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ» ВІД ВСІХ УСТАНОВ ТА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ КРИХІВЦІВ: адміністрації Крихівецького старостинського округу, Крихівецького ліцею, дитсадка «Котигорошко»; Народного дому с. Крихівці, бібліотеки-філії № 9 Івано-Франківської МЦБС, с. Крихівці, Громадського формування з охорони громадського порядку, Історико-етнографічного музею громади Крихівців, ГО «Крихівецька громада: минуле й майбутнє», ГО «Крихівецька спілка добровольців, інвалідів, волонтерів та учасників АТО», Футбольного клубу «КРИХІВЦІ» ЗАПРОШУЄМО керівників та представників від організацій

МОЛЕБЕНЬ ЗА ВСІХ, ХТО ВІДДАВ ЖИТТЯ У БОРОТЬБІ ЗА ВОЛЮ, НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, ТЕРИТОРІАЛЬНУ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ. До участі ЗАКЛИКАЄМО мешканців, працівників установ та парафіян всіх храмів на теренах Крихівців: Успіння Пресвятої Богородиці (парох – о.-м. Володимир Чорній), Святих Кирила й Методія (парох – прп. о. Йосафат Бойко, ВС), Всіх Святих (адміністратор – прот. о. Євген Андрухів).

ПАНАХИДА ТА ОСВЯЧЕННЯ МОГИЛ НА КРИХІВЕЦЬКОМУ НЕКРОПОЛІ (вул. 22 Січня). Поминальні молитви за померлих крихівчан та крихівецьких парохів, похованих на некрополі.

Фінал турніру пам’яті В’ячеслава Чорновола

Футбольна команда «Крихівці» у ході турніру пам’яті В’ячеслава Чорновола здобула вагомий результат — стала фіналістом кубку, а гравця ФК «Крихівці» Зеленчука Євгена визнано кращим гравцем турніру.

Команда ФК «Крихівці» завершила турнір пам’яті В’ячеслава Чорновола фіналістом із чотирма перемогами, двома іграми, зіграними внічию, і лише з однією поразкою.

У двох півфінальних матчах турніру пам’яті В’ячеслава Чорновола ФК «Крихівці» перемогла «Колос» Братківці із рахунком 0:3 та здобула принципову перемогу над командою «Легіон» Майдан із рахунком 2:3. Тільки у фіналі наша команда поступилася ФК «Підгір’я».

Заради справедливості, порівнюючи двох фіналістів, варто зауважити наступне. За день до фіналу в нашої команди було дві гри й тому, 2 квітня, вона грали фактично третю гру поспіль, а це надзвичайно складно фізично. Окрім того, наші суперники вирізнялися не тільки фізично, а й мали потужну підтримку від вболівальників та заохочення.

Тому нашій громаді варто бути більш згуртованою, як у вболівальницькій, так і в матеріальній підтримці.

ФК «Крихівці» подарували здобуту на турнірі грамоту музею і вона зайняла почесне місце поміж інших трофеїв. Громада вдячна своїм футболістам за гру та неймовірну самовіддачу на полі!Футбольна команда «Крихівці» у ході турніру пам’яті В’ячеслава Чорновола здобула вагомий результат — стала фіналістом кубку, а гравця ФК «Крихівці» Зеленчука Євгена визнано кращим гравцем турніру.

Команда ФК «Крихівці» завершила турнір пам’яті В’ячеслава Чорновола фіналістом із чотирма перемогами, двома іграми, зіграними внічию, і лише з однією поразкою.

У двох півфінальних матчах турніру пам’яті В’ячеслава Чорновола ФК «Крихівці» перемогла «Колос» Братківці із рахунком 0:3 та здобула принципову перемогу над командою «Легіон» Майдан із рахунком 2:3. Тільки у фіналі наша команда поступилася ФК «Підгір’я».

Заради справедливості, порівнюючи двох фіналістів, варто зауважити наступне. За день до фіналу в нашої команди було дві гри й тому, 2 квітня, вона грали фактично третю гру поспіль, а це надзвичайно складно фізично. Окрім того, наші суперники вирізнялися не тільки фізично, а й мали потужну підтримку від вболівальників та матеріальне заохочення (кожному футболісту платили 1500-2000 гривень за гру), тоді, як наша команда грала безкоштовно.

Тому нашій громаді варто бути більш згуртованою, як у вболівальницькій, так і в матеріальній підтримці.

ФК «Крихівці» подарували здобуту на турнірі грамоту музею і вона зайняла почесне місце поміж інших трофеїв. Громада вдячна своїм футболістам за гру та неймовірну самовіддачу на полі!

ВІТАЄМО ЮНИХ ФУТБОЛІСТІВ!

2 квітня 2023 року вихованці Ярослава Демківа 2014-го та 2016-го років народження із команди ФК Ніка-05 (Крихівці) стали переможцями на Кубку Перемоги. Гордимося та бажаємо подальших успіхів!

Див.: https://www.facebook.com/profile.php?id=100018464160470

Вболіваймо за нашу команду!

19 березня 2023 року розпочався традиційний турнір пам’яті героя України В’ячеслава Чорновола. У першому етапі взяло участь 28 команд Івано-Франківського району. Згідно результатів кругових матчів ФК «Крихівці» пройшла до другого етапу та продовжила свою боротьбу за кубок:

ФК «Крихівці» — «Бистриця» Ст. Лисець — 1:0

«Легіон» Майдан — ФК «Крихівці» — 1:1

26 березня у селі Чукалівка відбулися чвертьфінальні матчі, де наша команда перемогла з рахунком:

СК «Чукалівка» — «Сокіл» — 1:0

ФК «Крихівці» — СК «Чукалівка» — 2:1

«Сокіл» — ФК «Крихівці» — 0:0

У селі Братківці, 1 квітня, відбувся півфінал. Згідно результатів:

КіК Рибне — «Легіон» Майдан — 0:1

«Колос» Братківці — ФК «Крихівці» — 0:3

«Легіон» Майдан — ФК «Крихівці» — 2:3

ФК «Крихівці» пройшла до фіналу кубку пам’яті В’ячеслава Чорновола, який відбудеться уже завтра, 2 квітня, у селі Радча:

ФК «Крихівці» — 14:00 — ФК «Підгір’я»

Перш за все, дякуємо Збройним Силам України за можливість проводити матчі!

Щиро вітаємо ФК «Крихівці» з перемогою у півфіналі! Бажаємо нашій команді яскравої перемоги завтра, голів у ворота суперника та, безумовно, задоволення від спорту! Запрошуємо всіх на перегляд! Вболіваймо за нашу команду!

Див.: https://m.facebook.com/groups/464679933873590/

Кубок пам’яті В’ячеслава Чорновола

У неділю, 19 березня, розпочався традиційний турнір пам’яті героя України В’ячеслава Чорновола. У першому етапі взяло участь 28 команд Івано-Франківського району. Вони розділені на десять груп і в кожній з них — три команди (у двох останніх по дві).

Згідно результатів кругових матчів, які відбулися у неділю:

Крихівці — Бистриця (Старий Лисець) — 1:0

Легіон-1 (Майдан) — Крихівці — 1:1

Команда «Крихівці» проходить до наступного етапу та продовжує свою боротьбу за кубок. 26 березня 2023 року у селі Чукалівка відбудуться матчі:

СК Чукалівка — 12:00 — Сокіл

ФК Крихівці — 13:20 — СК Чукалівка 

Сокіл — 14:40 — ФК Крихівці 

Дякуємо ЗСУ за змогу проводити матчі!Запрошуємо всіх на перегляд! Вболіваймо за нашу команду!

Див.: https://m.facebook.com/groups/464679933873590/

КОМАНДА ФК КРИХІВЦІ УСПІШНО ЗАВЕРШИЛА І КОЛО ЧЕМПІОНАТУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО РАЙОНУ

«Це були насичені, інколи напружені, але з хорошими результатами футбольні матчі! Команда щиро вдячна кожному вболівальнику за підтримку. Дякуємо компанії @PixoPhone за підтримку. Їхня команда надала нам форму для участі у чемпіонаті міста з футболу», – написав на сторінці ФК Крихівці у фейсбуці адміністратор Олег Овсянецький. Крихівецька громада, у свою чергу, щиро вдячна команді, що у такий складний воєнний час не позбавила нас задоволення від футболу, за те, що баталіями на футбольних і волонтерських фронтах дарує і нам відчуття незламності, додає сили духу. Дорогі наші футболісти, дякуємо вам за згуртованість, мужність, жертовність, за благодійні матчі та зібрані кошти на ЗСУ. Окрема подяка і низький уклін воротарю-воїну Ярославу, який повернувся з-за кордону та встав на захист рубежів України в найгарячіших точках, а у короткотривалій відпустці  не відпочивав, а боронив ворота рідної крихівецької команди. Наші воїни і наші футболісти НЕПЕРЕМОЖНІ!

Вітаємо ФК «Крихівці» із результативною перемогою – 5:1

Результативна перемога футбольної команди не заставила себе довго чекати і яскраво засяяла на табло! Дякуємо президентові клубу Петру Овсянецькому, тренеру – Олегу Вікарюку, авторам голів – Івану Лукачу, Олегу Вікарюку, Олегу Зеленчуку, Тарасу Полюховичу, Любомиру Курішу та всім футболістам, які в цей складний час радують Крихівецьку громаду грою. Особлива подяка Олегу Овсянецькому за регулярні фотозвіти

https://www.facebook.com/groups/464679933873590/

Град голів у черговій грі за участю ФК «КРИХІВЦІ»

ФК «Крихівці» зіграв ще один матч чемпіонату Івано-Франківського району. Матч видався складним, бойовим, і хоча не переможним, але у сумі мега-результативним. Глядачі побачили 12 голів! Бажаємо нашим футболістам у майбутньому такої ж результативності, але на нашу користь!

ФК КРИХІВЦІ, з перемогою!

Матч 16.10.2022 видався доволі складним, але наша команда на останній хвилині таки вирвала перемогу. Вітаємо! Також радує, що тепер результати та час матчу на стадіоні у Крихівцях висвітлює табло. Дякуємо всім причетним до його встановлення за організаційні зусилля.

Фотозвіт: https://www.facebook.com/groups/464679933873590/