Народний дім

с. КРИХІВЦІ

ЦЕНТРУ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ

МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Адреса с. Крихівці, вул. 22 Січня, 166 Б
E-mail ND_kruhivci@ukr.net
Контактний телефон +380979737936
Директор Малик Іван Петрович

Про неабиякий сплеск культурного й суспільно-громадського життя громади  у 1919–1939 рр. свідчить діяльність у такому невеликому  на той час селі Крехівці (історична назва до 1947 р.) 11 українських («Просвіта», «Луг», «Рідна школа»,«Союз українок», «Скала», «Католицька акція української молоді» (КАУМ), «Каменярі», «Сокіл» та ін.) та 4 польських організації.

У 1934 р.  у селі створено хоровий колектив, який був постійним учасником крайових фестивалів. 1935-го почав діяти сільський драмгурток під керівництвом жителів села братів Яковівих – Василя та Михайла. До розвою хорового та драматичного мистецтва села чимало спричинилося подружжя Дівничів – Антін та Ольга – відомих у Західній Україні громадських діячів. Активну участь в аматорських виставах брали  Степан Коровайчук, Дмитро Ткачук, Дмитро Влашин, Богдан Яновський та ін.

У 30-х роках ХХ століття, з ініціативи сільського аматора Степана Дівнича, у Крехівцях був навіть створений духовий оркестр.

Усе культосвітнє й громадське життя села до війни було, так чи інакше, об’єднане навколо «Просвіти». Після приходу «визволителів» у 1939-му цей головний осередок культурного життя на селі – читальня «Просвіти» – була закрита в першу чергу. Натомість, у приміщенні  колишнього польського народного дому совіти відкрили свій клуб, де почалось насадження радянської ідеології.

У другій половині 1940-х років, зокрема, холодної осені 1947-го, радянські каральні органи використовували приміщення клубу в Крихівцях для концентрації приречених на вивезення та репресії свідомих крихівчан-патріотів України, заможних господарів та міцних середняків. Саме з клубу (!) починалось їх етапування в табори примусової праці в Сибір, Казахстан та ін.

На посаді завідувача клубу працювали: М. М. КРАВЧУК (у післявоєнні 1940-і), М. С. ЗАГАЙКЕВИЧ (1955–1959 рр.), В. А. КОПАЧУК (1960 р.), Б. О. ДЖУС (1964 р.), кіномеханік Я. ЧУЙКО (1965  р.).

Документи Крихівецької сільської ради кінця 1950-х – початку 1960-х рр. свідчать, що при клубі в той час ще не були організовані гуртки художньої самодіяльності, а робота клубу загалом на сесії депутатів сільської ради навіть була визнана незадовільною.

Але вже у 1966–1975 рр., із приходом на посаду завклубом Якова Олександровича БІЛИКА, робота клубу в Крихівцях почала налагоджуватись. При Крихівецькому клубі було створено хоровий, драматичний та спортивні гуртки. Почали організовуватися не тільки концерти аматорських колективів у самих Крихівцях, а навіть їх виїзди з концертами в інші села району.

Керівників установ, які діяли на території Крихівецької сільської ради, затверджували на засіданнях сесій депутатів сільради:

1975–1978, 1984–1985 рр. – завклубу Ганна Михайлівна КОСТЮК (зам. Дехтяр);

1980 р. – Тетяна Володимирівна КОТОЛОВСЬКА;

1982 р. – Галина Василівна ДЕРКЕВИЧ;

1983 р. – П. Ф. КІНДРАТ;

1986 р. – В. ЛУЩАК;

1987 р.–  Світлана Володимирівна ЯЦЕВИЧ;

1990 р. –  Галина Іванівна БІЛИК.

У роки національного й культурного відродження України клуб із січня 1992-го очолив відомий на Прикарпатті митець, поет та культосвітній діяч – Євген Іванович ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ. Він створив при клубі вокальний жіночий ансамбль, який полюбився крихівчанам, та сам як віртуозний баяніст був у ньому акомпаніатором.

Значних зусиль до організації роботи Народного дому докладав і його директор в 2002–2006 рр. Ярослав Васильович ЯКОВІВ, архітектор за фахом, а в душі й на крихівецькій сцені – талановитий актор.

Із приходом на посаду директора Народного дому в 2007 році молодого, енергійного, надзвичайно  талановитого й непересічного музиканта-віртуоза Івана Петровича МАЛИКА, культурне життя в Крихівцях знову набуло другого дихання. Основною діяльністю Народного дому с. Крихівці, яким ось уже більше 15 років керує  І. П. Малик, у мирний час є забезпечення культурного обслуговування населення та організація дозвілля, а фундаментом діяльності – робота з дітьми та молоддю.

Найбільш знаковою подією в культурному розвитку Крихівців часів незалежності, без сумніву, стало урочисте відкриття нового приміщення Народного дому, яке відбулося 20.12.2017. До цього клуб розміщувався у колишньому польському народному домі-читальні Товариства школи людової, побудованому ще в 1934-му.

У листопаді 2019 р. для акторів-аматорів відкрито нові приміщення: костюмерні, гримерні, репетиційні кімнати та навіть оркестровий зал.

У Народному домі проводяться заходи різного спрямування: конкурсно-розважальні програми, святкові концерти, тематичні заходи до релігійних та пам’ятних календарних свят. Культурне життя Крихівців має як свої усталені, так і нові традиції, які щойно зародились, але вже полюбились крихівчанам. Побудоване воно, звичайно, на календарі традиційних релігійних і національних свят українців та місцевій традиції. До їх переліку входить цикл Різдвяно-новорічних та  Великодніх свят, Зелені свята, День сусіда на свято св. Петра і Павла, парафіяльне свято на Успіння Пресвятої Богородиці та День села, День захисників і захисниць України та День козацтва на свято Покрови Пресвятої Богородиці та ін.

При Крихівецькому Народному домі були створені чисельні творчі колективи: одні з них вже стали історією, інші продовжують своє творче життя, є й такі, що знову відродилися! Загалом при Народному домі 14 колективів (у яких задіяно більше 170-ти учасників), серед них – 8 дитячих (біля 100 осіб). Колективи Народного дому с. Крихівці радують своєю майстерністю не тільки крихівчан, але й мешканців всієї Івано-Франківської міської територіальної громади.

В АМАТОРСЬКИХ КОЛЕКТИВАХ НАРОДНОГО ДОМУ ЗАЙМАЮТЬСЯ МАЛЕНЬКІ ДІТИ, ШКОЛЯРІ, СТУДЕНТИ, МОЛОДЬ СЕЛА, А ТАКОЖ ДОРОСЛІ. ВСІХ ЇХ ОБ’ЄДНУЄ ЛЮБОВ ДО КУЛЬТУРИ Й МИСТЕЦТВА.

У часі війни Народний дім с. Крихівці зайняв активну позицію на своєму культурному фронті.

КРИХІВЕЦЬКІ КОЛЕКИВИ, які вже стали ЛЕГЕНДАМИ

КРИХІВЕЦЬКИЙ ХОР НАРОДНОГО ДОМУ – незмінний учасник всіх духовних та патріотичних свят села з глибокими традиціями. У 1990-х роках –  під керівництвом ДМИТРА МИКОЛАЙОВИЧА ВЛАШИНА, який був членом хорового та драмгуртка в селі ще у 1930-х роках.

«ГРАВІТАЦІЯ» – дитяча студія сучасного спортивного танцю, засновник і керівник Толдіна Валентина Олексіївна, керівник Семанишин Оксана Михайлівна (з 2010 р.).

«Гравітація» стала першим хореографічним колективом, створеним у Крихівцях. Якщо село було багате впродовж століття театральними традиціями, то танцювальні закладались із чистого аркуша. І величезна заслуга в цьому  Валентини Олексіївни Толдіної, яка зуміла буквально захопити мистецтвом танцю. Колектив, який об’єднував до 70-ти учасників, дуже полюбився крихівецькій молоді. Тричі на тиждень його відвідували діти молодшого та старшого шкільного віку. «Гравітація» у 2007–2009 рр. була незмінним учасником відомого на Прикарпатті та за його межами міжнародного хореографічного фестивалю «Фест». Яскраво заявила про себе та неодноразово була нагороджена відзнаками за високу професійну майстерність. Таким феєричним був початок історії хореографічних колективів у Крихівцях. «ГРАВІТАЦІЯ» залишила неймовірні спогади. Валентина Олексіївна Толдіна виховала плеяду молодих хореографів: Оксана Семанишин, Мар’яна Лиско, Тарас Семанишин, які згодом теж очолювали крихівецькі танцювальні колективи.

«ПАТРОНИЧІ», «НОВИЙ ДЕНЬ»– вокально-інструментальні ансамблі під керівництвом Івана Петровича Малика.

«ПАТРОНИЧІ» спочатку був колективом, створеним Іваном Маликом у Крихівецькій ЗШ. У 2011 р. вони вже виступали на сцені Прикарпатського національного університету, де причарували публіку своєю виконавською майстерністю. У виконанні «Патроничів» звучали як світові мелодії, так і пісні сучасних композиторів. Загалом, гурт завжди радував своїми виступами. Згодом «Патроничі» розпочали самостійний творчий шлях.

ДИТЯЧИЙ ДУХОВИЙ ОРКЕСТР ІЗ МАЖОРЕТКАМИ, керівник – Іван Петрович Малик.

Створений при Народному домі та Крихівецькій ЗШ у 2011–2013 рр. Окраса всіх масових дійств, процесій та ін. Традиційно супроводжував ходу від церкви до місця проведення заходу, у т. ч. процесій, які йшли вулицями села: на День Незалежності, Зелені свята (до всіх хрестів і могил в околиці), Покрови, День героїв та ін. Особливо запам’яталася по-європейськи процесійна хода під супровід оркестру від монастиря Згромадження Воплоченого Слова до Храму Святих Кирила і Методія у день його освячення 2 червня 2013 р. та у вересні 2012-го на відкритті в Крихівцях пам’ятника «Жінці-Українці».

АНСАМБЛЬ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ, керівник – Іван Малик.

Створений при Народному домі та Крихівецькій ЗШ у 2011 р., згодом знову об’єднав віртуозних майстрів гри на сопілці, бандурі, цимбалах.

«ЗОРЕПАД» – квартет, керівник – І. П. Малик.

«МАЖОРЕТКИ» – хореографічний колектив, засновник-керівник А.-Т. І. Бенько, керівник – Г. М. Острижнюк.

ДІЮЧІ КОЛЕКТИВИ НАРОДНОГО ДОМУ

«ДЖЕРЕЛО» – чоловічий вокальний ансамбль, керівник – Іван Петрович Малик.

Створений ще в 1990-х цей ансамбль, під професійним керівництвом І. Малика (з 2005 р.) і по сьогодні – незмінний учасник усіх творчих заходів у селі та радує крихівчан талантами потужного чоловічого різноголосся. Серед його учасників: керівник, акомпаніатор і директор Народного дому (з 2007 р.) – Іван Малик, Василь Яцків, Мирон Головенко, Микола Білогубка, Зеновій Петранюк, Володимир Матківський, Богдан Могила, Ярослав Киянюк. Незмінними багаторічними учасниками цього колективу були Богдан Джус, Богдан Білик, Іван Івасишин та Євген Олійник.

«КРИНИЧЕНЬКА» – фольклорний колектив, керівник – Валентина Борисівна Яковишина.

Заснований у 2009-му. Упродовж десятиліття практично незмінні його учасниці: Марія Дмитрівна Ільчишин, Марія Іванівна Кушнірик, Марія Петрівна Мартинюк, Ольга Дмитрівна Сербенюк, Марія Дмитрівна Татчин, Марія Федорівна Човган, Надія Миколаївна Шевчук, Софія Михайлівна Шимановська, Кондрат’єва Надія Іванівна.  На жаль, багаторічні учасниці «Криниченьки» – Марія Дмитрівна Ільчишин, Марія Іванівна Кушнірик, Ольга Дмитрівна Сербенюк, Надія Миколаївна Шевчук, Кондрат’єва Надія Іванівна – вже відійшли у засвіти та залишили в пам’яті крихівчан свою самобутню народну творчість.

«МЕЛОДІЯ» – вокальний ансамбль – найулюбленіший колектив крихівчан багатьох поколінь. Створений у 1966 році В. С. Ткачуком та М. М. Соєю, відроджений у 2017 р. за ініціативи М. Гаргата та під керівництвом І. Малика.

Багаторічні учасники колективу: соліст – Мирон Головенко, Надія Дубницька, Анна Костюк, Мирослава Гордіца, Анна Дівнич, Раїса Мартиненко, Євгенія Соя, Ніна Грушина, Віра Луцик, Світлана Глазкова, Анна Кравчук; у 2017 р. до колективу приєднались: Галина Кравчук, Ольга Дорощук, Любов Драганчук, Євгенія Загайкевич.

«НАТХНЕННЯ» – колектив естрадно-спортивного танцю, керівники – Лиско Мар’яна, Семанишин Тарас, Анна-Тереза Бенько, Ніна Мельник (із 2019 р.), з 2022 р. – Струк Олена Олександрівна.

Завдяки молодим активним односельчанам Мар’яні Лиско і Тарасові Семанишину в 2009 р. було створено новий танцювальний  колектив «Натхнення», який відвідували діти різного віку. У репертуарі – народні, бальні, естрадно-спортивні танці. І вже за короткий час він почав дуже плідно працювати. Молоді люди, ще студентами, на добровільних засадах працювали з дітьми та віддавали їм свої творчі здібності й час. «Натхнення» продовжує танцювати й дарувати радість крихівчанам.

«МОЛОДЕНЬКІ» – колектив народного танцю.

Нещодавно створений влітку 2019-го колектив стрімко ввірвався не тільки на крихівецьку, але й вже на івано-франківську сцену. Основу колективу складають сімейні пари, танцюють керівники та учасники колективів Народного дому – Оксана та Іван Малики, Ніна та Сергій Мельники, Лілія Громоляк, Галина Дідур, Юрій Мазурик, Віктор Луканюк.

Гурт «УХ!. ХА-ХА!.» – вокально-інструментальний ансамбль під керівництвом Івана Петровича Малика, який не тільки самостійний віртуоз-музикант, а й здібний педагог-організатор, який вміє передати музичну творчу майстерність учням.

АКОРД-MUSIC» – вокальна  студія, керівник – Лілія Дмитрівна Громоляк.

«КОЗАКИ» – вокальний ансамбль, керівник  – Л. Д. Громоляк.

«ГАРМОНІЯ»  – народний аматорський вокальний ансамбль, керівник – Лілія Дмитрівна Громоляк. Ансамбль, який зачаровує голосами, душевністю й красою. Багаторазовий переможець багатьох конкурсів. Тільки нещодавно отримав І премію на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Зірки тисячоліття ” (організатор: Центр освітніх інновацій та творчості “Гармонія” м. Київ).

«ЛІРИЦЯ» – вокальний ансамбль (керівник – Л.Д. Громоляк).

Гурток малих форм, керівник – І. П. Малик.

Дуети у складі: Івана Малика і Надії Фотуйми, Василя Яцківа, Василя Василика, Лідії Петруньків, Світлани Калитюк, Марії Кушнірик, Марії Мартинюк та ін.

СОЛІСТИ, які радують слухачів своїми талантами від Бога: Іван Малик, Лілія Громоляк, відомий «отець із гітарою» – о. Олексій Саранчук, Микола Соя, Михайло Качуляк, Олеся Заячківська, сестри Лопушанські, Вероніка Демчук, Роксолана Дячун, Софія Іващенко, Софія Шутак, Марічка Тузяк, Іван Стефінів, Світлана Савчин, Анна й Давид Наритники, Юлія Судак, Олег Микитин, Антоніна Кваснюк, Єва Громоляк, Ярина Сисак, Іван Гринів, Христина Воробчак, Максим Івасюта та родина Яцків (призери обласного конкурсу «Співуча родина» (2011)). Антоніна Кваснюк, Віктор Струк, Єва Громоляк, Софія Мацапула.

Гурток художнього читання, керівник – В. Б. Яковишина.

ВЕДУЧІ: багаторічні – Мар’яна Лиско, Юлія Галущак, Вікторія Лук’янова, Ярослава Івасів; ведучі-початківці: Яна Рогів, Ірина Хруставчук, Станіслав Сай, Роксолана Дячун  та ін. Чимало заходів у Народному домі безпосередньо веде і його директор – Іван Малик.

ОЗВУЧЕННЯ та ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: директор Народного дому Іван Малик, Микола Андрійчук, а також Василь Яковишин, Ольга Яремків; відео- та фотозйомка – Любомир Яремків, Орест Громоляк, Юрій Малик, Оксана Малик та ін.

ХУДОЖНЬО-ДЕКОРАТИВНЕ ОФОРМЛЕННЯ клубних заходів і декорацій для Народного аматорського театру: Богдан Білик (незмінний учасник Крихівецького чоловічого вокального ансамблю «Джерело», Народного аматорського драматичного театру Народного дому с. Крихівці; чисельні фотозйомки, стенди у клубі – це все було справою його рук, його життям, яке обірвалось у 2019 р.); пошиття сценічних костюмів та для вертепів (як подарунок – костюм Миколая), одяг сцени (куліси) – Анна Кравчук.

ПРИ НАРОДНОМУ ДОМІ ДІЮТЬ ГУРТКИ-СЕКЦІЇ:

– «НАРОДНІ РЕМЕСЛА» – образотворче мистецтво та вишивка стрічками (кер. Галина Дідур),

– ВОКАЛЬНИЙ (кер. Лілія Громоляк);

– клуб за інтересами «КОЛЬОРОВІ ФАРБИ» (керівник – Христина Кравчук).

НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР НАРОДНОГО ДОМУ с. КРИХІВЦІ Читати далі

Новини рубрики
Мистецько-патріотична програма з нагоди Храмового Празника

30 червня 2024 року відбулася музично-патріотична програма та благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ відбувся в Крихівцях з нагоди Храмового Празника Парафії ВСІХ Святих та Дня Конституції України.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

Мистецько-патріотична програма на підтримку ЗСУ
19 червня 2024 року у рамках благодійного проєкту на підтримку ЗСУ “З піснею – до Перемоги!” відбулась чергова мистецько-патріотична програма. Участь у програмі взяли творчі колективи та солісти Народного дому с. Крихівці та Будинку культури с. Чукалівка. Дякуємо всім, хто не проходить мимо!
Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/
Мистецько-патріотична програма у рамках благодійного проєкту на підтримку ЗСУ «Мелодії парку»
16 червня 2024 року у рамках благодійного проєкту на підтримку ЗСУ «Мелодії парку» на літній естраді міського парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка відбулась чергова мистецько-патріотична програма. Участь у програмі взяли творчі колективи Муніципального Центру дозвілля, Народного дому с. Крихівці, будинків культури сіл Чукалівка та Радча. Також в рамках проєкту бібліотекарі бібліотек-філій №9 с. Крихівці та №10 с. Вовчинець організували цікаві майстер-класи для найменших учасників дійства. На захід завітав і міський голова Руслан Марцінків з подякою колективам за збереження української пісні і танцю та наголосив на важливості підтримки Збройних Сил України.
Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/
Благодійний ярмарок у Крихівцях

28 квітня 2024 року Крихівецька громада вкотре долучилася до збору коштів для допомоги ЗСУ. Біля храму Всіх Святих, що у Калиновій Слободі, лунала патріотична пісня у виконанні солістів та колективів Народний Дім с. Крихівці та проводився благодійний ярмарок. Щиро вдячні усім, хто долучився до його організації та проведення! Зібрано 70 тисяч 460 гривень, які будуть передані на потреби наших незламних воїнів. Разом до перемоги!

Благодійний виступ на підтримку ЗСУ

24 квітня 2024 року в рамках благодійного проєкту на підтримку ЗСУ «З піснею — до Перемоги!» своєю творчістю ділилися солісти та творчі колективи Народного дому с. Крихівці та Будинку культури с. Чукалівка.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

Всеукраїнська народна пісенна премія «Галицький шлягер. Діти-2024»

19 квітня 2024 року вихованці гуртка вокального співу «Вокальна студія АКОРД» Народного дому с. Крихівці (керівник: Лілія Громоляк) взяли участь у музичному телефестивалі «Всеукраїнська народна пісенна премія «Галицький шлягер. Діти-2024». Радіємо успіхам наших юних талантів. Віримо, Україна процвітатиме, а ворог ніколи не здолає таку сильну, співочу націю!

Див.: https://www.facebook.com/KulturnaMapaIF

 

Благодійний виступ на підтримку ЗСУ

13 березня 2024 року в рамках благодійного проєкту на підтримку ЗСУ «З піснею — до Перемоги!» своєю творчістю ділилися солісти та творчі колективи Народного дому с. Крихівці та Будинку культури с. Чукалівка.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

Шевченкове слово лунало для громади…

9 березня 2024 року, у 210 роковини з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, проведено покладання квітів до пам’ятника Великого Генія в с. Крихівці, читання творів з Кобзаря. За участю старости села Надії Фотуйми та її заступника, вчителів та учнів Крихівецького ліцею, читців та працівників Народного дому, завідувачики бібліотеки філії №9, мешканців села Шевченкове слово лунало для громади…

Див.: https://m.facebook.com/groups/343873475968193/