Народний дім

с. КРИХІВЦІ

ЦЕНТРУ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ

МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Адреса с. Крихівці, вул. 22 Січня, 166 Б
E-mail ND_kruhivci@ukr.net
Контактний телефон +380979737936
Директор Малик Іван Петрович

Про неабиякий сплеск культурного й суспільно-громадського життя громади  у 1919–1939 рр. свідчить діяльність у такому невеликому  на той час селі Крехівці (історична назва до 1947 р.) 11 українських («Просвіта», «Луг», «Рідна школа»,«Союз українок», «Скала», «Католицька акція української молоді» (КАУМ), «Каменярі», «Сокіл» та ін.) та 4 польських організації.

У 1934 р.  у селі створено хоровий колектив, який був постійним учасником крайових фестивалів. 1935-го почав діяти сільський драмгурток під керівництвом жителів села братів Яковівих – Василя та Михайла. До розвою хорового та драматичного мистецтва села чимало спричинилося подружжя Дівничів – Антін та Ольга – відомих у Західній Україні громадських діячів. Активну участь в аматорських виставах брали  Степан Коровайчук, Дмитро Ткачук, Дмитро Влашин, Богдан Яновський та ін.

У 30-х роках ХХ століття, з ініціативи сільського аматора Степана Дівнича, у Крехівцях був навіть створений духовий оркестр.

Усе культосвітнє й громадське життя села до війни було, так чи інакше, об’єднане навколо «Просвіти». Після приходу «визволителів» у 1939-му цей головний осередок культурного життя на селі – читальня «Просвіти» – була закрита в першу чергу. Натомість, у приміщенні  колишнього польського народного дому совіти відкрили свій клуб, де почалось насадження радянської ідеології.

У другій половині 1940-х років, зокрема, холодної осені 1947-го, радянські каральні органи використовували приміщення клубу в Крихівцях для концентрації приречених на вивезення та репресії свідомих крихівчан-патріотів України, заможних господарів та міцних середняків. Саме з клубу (!) починалось їх етапування в табори примусової праці в Сибір, Казахстан та ін.

На посаді завідувача клубу працювали: М. М. КРАВЧУК (у післявоєнні 1940-і), М. С. ЗАГАЙКЕВИЧ (1955–1959 рр.), В. А. КОПАЧУК (1960 р.), Б. О. ДЖУС (1964 р.), кіномеханік Я. ЧУЙКО (1965  р.).

Документи Крихівецької сільської ради кінця 1950-х – початку 1960-х рр. свідчать, що при клубі в той час ще не були організовані гуртки художньої самодіяльності, а робота клубу загалом на сесії депутатів сільської ради навіть була визнана незадовільною.

Але вже у 1966–1975 рр., із приходом на посаду завклубом Якова Олександровича БІЛИКА, робота клубу в Крихівцях почала налагоджуватись. При Крихівецькому клубі було створено хоровий, драматичний та спортивні гуртки. Почали організовуватися не тільки концерти аматорських колективів у самих Крихівцях, а навіть їх виїзди з концертами в інші села району.

Керівників установ, які діяли на території Крихівецької сільської ради, затверджували на засіданнях сесій депутатів сільради:

1975–1978, 1984–1985 рр. – завклубу Ганна Михайлівна КОСТЮК (зам. Дехтяр);

1980 р. – Тетяна Володимирівна КОТОЛОВСЬКА;

1982 р. – Галина Василівна ДЕРКЕВИЧ;

1983 р. – П. Ф. КІНДРАТ;

1986 р. – В. ЛУЩАК;

1987 р.–  Світлана Володимирівна ЯЦЕВИЧ;

1990 р. –  Галина Іванівна БІЛИК.

У роки національного й культурного відродження України клуб із січня 1992-го очолив відомий на Прикарпатті митець, поет та культосвітній діяч – Євген Іванович ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ. Він створив при клубі вокальний жіночий ансамбль, який полюбився крихівчанам, та сам як віртуозний баяніст був у ньому акомпаніатором.

Значних зусиль до організації роботи Народного дому докладав і його директор в 2002–2006 рр. Ярослав Васильович ЯКОВІВ, архітектор за фахом, а в душі й на крихівецькій сцені – талановитий актор.

Із приходом на посаду директора Народного дому в 2007 році молодого, енергійного, надзвичайно  талановитого й непересічного музиканта-віртуоза Івана Петровича МАЛИКА, культурне життя в Крихівцях знову набуло другого дихання. Основною діяльністю Народного дому с. Крихівці, яким ось уже більше 15 років керує  І. П. Малик, у мирний час є забезпечення культурного обслуговування населення та організація дозвілля, а фундаментом діяльності – робота з дітьми та молоддю.

Найбільш знаковою подією в культурному розвитку Крихівців часів незалежності, без сумніву, стало урочисте відкриття нового приміщення Народного дому, яке відбулося 20.12.2017. До цього клуб розміщувався у колишньому польському народному домі-читальні Товариства школи людової, побудованому ще в 1934-му.

У листопаді 2019 р. для акторів-аматорів відкрито нові приміщення: костюмерні, гримерні, репетиційні кімнати та навіть оркестровий зал.

У Народному домі проводяться заходи різного спрямування: конкурсно-розважальні програми, святкові концерти, тематичні заходи до релігійних та пам’ятних календарних свят. Культурне життя Крихівців має як свої усталені, так і нові традиції, які щойно зародились, але вже полюбились крихівчанам. Побудоване воно, звичайно, на календарі традиційних релігійних і національних свят українців та місцевій традиції. До їх переліку входить цикл Різдвяно-новорічних та  Великодніх свят, Зелені свята, День сусіда на свято св. Петра і Павла, парафіяльне свято на Успіння Пресвятої Богородиці та День села, День захисників і захисниць України та День козацтва на свято Покрови Пресвятої Богородиці та ін.

При Крихівецькому Народному домі були створені чисельні творчі колективи: одні з них вже стали історією, інші продовжують своє творче життя, є й такі, що знову відродилися! Загалом при Народному домі 14 колективів (у яких задіяно більше 170-ти учасників), серед них – 8 дитячих (біля 100 осіб). Колективи Народного дому с. Крихівці радують своєю майстерністю не тільки крихівчан, але й мешканців всієї Івано-Франківської міської територіальної громади.

В АМАТОРСЬКИХ КОЛЕКТИВАХ НАРОДНОГО ДОМУ ЗАЙМАЮТЬСЯ МАЛЕНЬКІ ДІТИ, ШКОЛЯРІ, СТУДЕНТИ, МОЛОДЬ СЕЛА, А ТАКОЖ ДОРОСЛІ. ВСІХ ЇХ ОБ’ЄДНУЄ ЛЮБОВ ДО КУЛЬТУРИ Й МИСТЕЦТВА.

У часі війни Народний дім с. Крихівці зайняв активну позицію на своєму культурному фронті.

КРИХІВЕЦЬКІ КОЛЕКИВИ, які вже стали ЛЕГЕНДАМИ

КРИХІВЕЦЬКИЙ ХОР НАРОДНОГО ДОМУ – незмінний учасник всіх духовних та патріотичних свят села з глибокими традиціями. У 1990-х роках –  під керівництвом ДМИТРА МИКОЛАЙОВИЧА ВЛАШИНА, який був членом хорового та драмгуртка в селі ще у 1930-х роках.

«ГРАВІТАЦІЯ» – дитяча студія сучасного спортивного танцю, засновник і керівник Толдіна Валентина Олексіївна, керівник Семанишин Оксана Михайлівна (з 2010 р.).

«Гравітація» стала першим хореографічним колективом, створеним у Крихівцях. Якщо село було багате впродовж століття театральними традиціями, то танцювальні закладались із чистого аркуша. І величезна заслуга в цьому  Валентини Олексіївни Толдіної, яка зуміла буквально захопити мистецтвом танцю. Колектив, який об’єднував до 70-ти учасників, дуже полюбився крихівецькій молоді. Тричі на тиждень його відвідували діти молодшого та старшого шкільного віку. «Гравітація» у 2007–2009 рр. була незмінним учасником відомого на Прикарпатті та за його межами міжнародного хореографічного фестивалю «Фест». Яскраво заявила про себе та неодноразово була нагороджена відзнаками за високу професійну майстерність. Таким феєричним був початок історії хореографічних колективів у Крихівцях. «ГРАВІТАЦІЯ» залишила неймовірні спогади. Валентина Олексіївна Толдіна виховала плеяду молодих хореографів: Оксана Семанишин, Мар’яна Лиско, Тарас Семанишин, які згодом теж очолювали крихівецькі танцювальні колективи.

«ПАТРОНИЧІ», «НОВИЙ ДЕНЬ»– вокально-інструментальні ансамблі під керівництвом Івана Петровича Малика.

«ПАТРОНИЧІ» спочатку був колективом, створеним Іваном Маликом у Крихівецькій ЗШ. У 2011 р. вони вже виступали на сцені Прикарпатського національного університету, де причарували публіку своєю виконавською майстерністю. У виконанні «Патроничів» звучали як світові мелодії, так і пісні сучасних композиторів. Загалом, гурт завжди радував своїми виступами. Згодом «Патроничі» розпочали самостійний творчий шлях.

ДИТЯЧИЙ ДУХОВИЙ ОРКЕСТР ІЗ МАЖОРЕТКАМИ, керівник – Іван Петрович Малик.

Створений при Народному домі та Крихівецькій ЗШ у 2011–2013 рр. Окраса всіх масових дійств, процесій та ін. Традиційно супроводжував ходу від церкви до місця проведення заходу, у т. ч. процесій, які йшли вулицями села: на День Незалежності, Зелені свята (до всіх хрестів і могил в околиці), Покрови, День героїв та ін. Особливо запам’яталася по-європейськи процесійна хода під супровід оркестру від монастиря Згромадження Воплоченого Слова до Храму Святих Кирила і Методія у день його освячення 2 червня 2013 р. та у вересні 2012-го на відкритті в Крихівцях пам’ятника «Жінці-Українці».

АНСАМБЛЬ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ, керівник – Іван Малик.

Створений при Народному домі та Крихівецькій ЗШ у 2011 р., згодом знову об’єднав віртуозних майстрів гри на сопілці, бандурі, цимбалах.

«ЗОРЕПАД» – квартет, керівник – І. П. Малик.

«МАЖОРЕТКИ» – хореографічний колектив, засновник-керівник А.-Т. І. Бенько, керівник – Г. М. Острижнюк.

ДІЮЧІ КОЛЕКТИВИ НАРОДНОГО ДОМУ

«ДЖЕРЕЛО» – чоловічий вокальний ансамбль, керівник – Іван Петрович Малик.

Створений ще в 1990-х цей ансамбль, під професійним керівництвом І. Малика (з 2005 р.) і по сьогодні – незмінний учасник усіх творчих заходів у селі та радує крихівчан талантами потужного чоловічого різноголосся. Серед його учасників: керівник, акомпаніатор і директор Народного дому (з 2007 р.) – Іван Малик, Василь Яцків, Мирон Головенко, Микола Білогубка, Зеновій Петранюк, Володимир Матківський, Богдан Могила, Ярослав Киянюк. Незмінними багаторічними учасниками цього колективу були Богдан Джус, Богдан Білик, Іван Івасишин та Євген Олійник.

«КРИНИЧЕНЬКА» – фольклорний колектив, керівник – Валентина Борисівна Яковишина.

Заснований у 2009-му. Упродовж десятиліття практично незмінні його учасниці: Марія Дмитрівна Ільчишин, Марія Іванівна Кушнірик, Марія Петрівна Мартинюк, Ольга Дмитрівна Сербенюк, Марія Дмитрівна Татчин, Марія Федорівна Човган, Надія Миколаївна Шевчук, Софія Михайлівна Шимановська, Кондрат’єва Надія Іванівна.  На жаль, багаторічні учасниці «Криниченьки» – Марія Дмитрівна Ільчишин, Марія Іванівна Кушнірик, Ольга Дмитрівна Сербенюк, Надія Миколаївна Шевчук, Кондрат’єва Надія Іванівна – вже відійшли у засвіти та залишили в пам’яті крихівчан свою самобутню народну творчість.

«МЕЛОДІЯ» – вокальний ансамбль – найулюбленіший колектив крихівчан багатьох поколінь. Створений у 1966 році В. С. Ткачуком та М. М. Соєю, відроджений у 2017 р. за ініціативи М. Гаргата та під керівництвом І. Малика.

Багаторічні учасники колективу: соліст – Мирон Головенко, Надія Дубницька, Анна Костюк, Мирослава Гордіца, Анна Дівнич, Раїса Мартиненко, Євгенія Соя, Ніна Грушина, Віра Луцик, Світлана Глазкова, Анна Кравчук; у 2017 р. до колективу приєднались: Галина Кравчук, Ольга Дорощук, Любов Драганчук, Євгенія Загайкевич.

«НАТХНЕННЯ» – колектив естрадно-спортивного танцю, керівники – Лиско Мар’яна, Семанишин Тарас, Анна-Тереза Бенько, Ніна Мельник (із 2019 р.), з 2022 р. – Струк Олена Олександрівна.

Завдяки молодим активним односельчанам Мар’яні Лиско і Тарасові Семанишину в 2009 р. було створено новий танцювальний  колектив «Натхнення», який відвідували діти різного віку. У репертуарі – народні, бальні, естрадно-спортивні танці. І вже за короткий час він почав дуже плідно працювати. Молоді люди, ще студентами, на добровільних засадах працювали з дітьми та віддавали їм свої творчі здібності й час. «Натхнення» продовжує танцювати й дарувати радість крихівчанам.

«МОЛОДЕНЬКІ» – колектив народного танцю.

Нещодавно створений влітку 2019-го колектив стрімко ввірвався не тільки на крихівецьку, але й вже на івано-франківську сцену. Основу колективу складають сімейні пари, танцюють керівники та учасники колективів Народного дому – Оксана та Іван Малики, Ніна та Сергій Мельники, Лілія Громоляк, Галина Дідур, Юрій Мазурик, Віктор Луканюк.

Гурт «УХ!. ХА-ХА!.» – вокально-інструментальний ансамбль під керівництвом Івана Петровича Малика, який не тільки самостійний віртуоз-музикант, а й здібний педагог-організатор, який вміє передати музичну творчу майстерність учням.

АКОРД-MUSIC» – вокальна  студія, керівник – Лілія Дмитрівна Громоляк.

«КОЗАКИ» – вокальний ансамбль, керівник  – Л. Д. Громоляк.

«ГАРМОНІЯ»  – народний аматорський вокальний ансамбль, керівник – Лілія Дмитрівна Громоляк. Ансамбль, який зачаровує голосами, душевністю й красою. Багаторазовий переможець багатьох конкурсів. Тільки нещодавно отримав І премію на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Зірки тисячоліття ” (організатор: Центр освітніх інновацій та творчості “Гармонія” м. Київ).

«ЛІРИЦЯ» – вокальний ансамбль (керівник – Л.Д. Громоляк).

Гурток малих форм, керівник – І. П. Малик.

Дуети у складі: Івана Малика і Надії Фотуйми, Василя Яцківа, Василя Василика, Лідії Петруньків, Світлани Калитюк, Марії Кушнірик, Марії Мартинюк та ін.

СОЛІСТИ, які радують слухачів своїми талантами від Бога: Іван Малик, Лілія Громоляк, відомий «отець із гітарою» – о. Олексій Саранчук, Микола Соя, Михайло Качуляк, Олеся Заячківська, сестри Лопушанські, Вероніка Демчук, Роксолана Дячун, Софія Іващенко, Софія Шутак, Марічка Тузяк, Іван Стефінів, Світлана Савчин, Анна й Давид Наритники, Юлія Судак, Олег Микитин, Антоніна Кваснюк, Єва Громоляк, Ярина Сисак, Іван Гринів, Христина Воробчак, Максим Івасюта та родина Яцків (призери обласного конкурсу «Співуча родина» (2011)). Антоніна Кваснюк, Віктор Струк, Єва Громоляк, Софія Мацапула.

Гурток художнього читання, керівник – В. Б. Яковишина.

ВЕДУЧІ: багаторічні – Мар’яна Лиско, Юлія Галущак, Вікторія Лук’янова, Ярослава Івасів; ведучі-початківці: Яна Рогів, Ірина Хруставчук, Станіслав Сай, Роксолана Дячун  та ін. Чимало заходів у Народному домі безпосередньо веде і його директор – Іван Малик.

ОЗВУЧЕННЯ та ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: директор Народного дому Іван Малик, Микола Андрійчук, а також Василь Яковишин, Ольга Яремків; відео- та фотозйомка – Любомир Яремків, Орест Громоляк, Юрій Малик, Оксана Малик та ін.

ХУДОЖНЬО-ДЕКОРАТИВНЕ ОФОРМЛЕННЯ клубних заходів і декорацій для Народного аматорського театру: Богдан Білик (незмінний учасник Крихівецького чоловічого вокального ансамблю «Джерело», Народного аматорського драматичного театру Народного дому с. Крихівці; чисельні фотозйомки, стенди у клубі – це все було справою його рук, його життям, яке обірвалось у 2019 р.); пошиття сценічних костюмів та для вертепів (як подарунок – костюм Миколая), одяг сцени (куліси) – Анна Кравчук.

ПРИ НАРОДНОМУ ДОМІ ДІЮТЬ ГУРТКИ-СЕКЦІЇ:

– «НАРОДНІ РЕМЕСЛА» – образотворче мистецтво та вишивка стрічками (кер. Галина Дідур),

– ВОКАЛЬНИЙ (кер. Лілія Громоляк);

– клуб за інтересами «КОЛЬОРОВІ ФАРБИ» (керівник – Христина Кравчук).

НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР НАРОДНОГО ДОМУ с. КРИХІВЦІ Читати далі

Новини рубрики
Арт-флешмоб «Захід і Схід — одна країна! Це Cоборна Україна!»

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності — день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А сьогодні вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. 21 січня 2023 р. завідувачка бібліотеки-філії №9 с.Крихівці Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради спільно з керівницею клубу за інтересами Народного дому с. Крихівці «Кольорові фарби» організували та провели арт-флешмоб «Захід і Схід — одна країна! Це Cоборна Україна!». Діти охоче малювали країну, в якій хочуть жити: у мирній, незалежній, соборній Україні. Їхні малюнки відображають стан кожного українця — незламні, єдині, з вірою в Бога та ЗСУ.

Див.: https://m.facebook.com/groups/425643652044109/

Волонтерська допомога ЗСУ від Крихівецької громади

14 січня 2023 р., акурат перед Старим Новим роком, громада села спільно з волонтерами зробила велику відправку до наших воїнів. Цього разу до наших захисників поїхали: чоботи, ковдри, підголівники, прапори, шкарпетки, теплі светри, нижня білизна, шість (!) маскувальних сіток та 100 балаклав. Окрім того, на прохання матері одного з воїнів відбулася ще маленька відправка: всього на 10 людей. Дякуємо всім, хто бере участь у зборі коштів та всім жертводавцям! Окрема подяка вчителям Крихівецького ліцею та маскувальним феям за велику кількість сіток!

Див.: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054482044057

Майстер-класи з виготовлення свічок у Народному домі

У Народному домі с. Крихівці тривають майстер-класи з виготовлення Різдвяно-новорічних та окопних свічок. Тільки за перші два місяці роботи юним крихівчанам вдалося виготовити для ЗСУ понад 800 окопних свічок. Такими свічками можна освітити бліндаж, з їх поміччю зігрітися чи підсушити одяг. Аби виготовлення свічок тривало й далі, у Народному домі с. Крихівці проводиться збір парафіну, воску, гофрованого картону. Закликаємо усіх небайдужих долучитися до збору!!! Переможемо тільки спільними зусиллями!!!

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

ЗАВІТАЙТЕ в НАРОДНИЙ ДІМ с. КРИХІВЦІ

Цікаво проводять час гуртківці Народного дому с. Крихівці: беруть участь у різдвяно-новорічних майстер-класах та спільно з викладачкою клубу образотворчого мистецтва «Кольорові фарби», Христею Кравчук, малюють чудові ілюстрації, сповнені зимової атмосфери.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

«Ялинка перемоги»

Юні ангелята допомогли оздобити ялинку у с. Крихівці. Неспроста її назвали «ялинкою перемоги», адже для прикрашання різдвяно-новорічного дерева використали патріотичні барви, а на верхівці розмістили герб. За сприяння міського голови Руслана Марцінківа та старости с. Крихівці Надії Фотуйми діти отримали солодкі подарунки від святого Миколая.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

КОЛЕКТИВИ НАРОДНОГО ДОМУ – НЕЗМІННІ УЧАСНИКИ ПЕРФОРМАНСІВ НА ПІДТРИМКУ ЗСУ

Культурний фронт також не втихає, адже його боронять вокальні колективи Народного дому с. Крихівці. У листопаді відбулися музично-патріотичні перформанси на підтримку Збройних Сил України за участю вокального ансамблю «Гармонія» та солістів Народного дому с. Крихівці. Композиція авторства Михайла Яцківа зачепила слухачів за живе. У форматі відеозапису її прослухали понад 300 000 разів. Участь у багатьох перформансах на підтримку ЗСУ - це лише дрібка від того, що крихівчани роблять, щоби наблизити нашу перемогу.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

Флешмоб #УкраїнськаХустка

Із нагоди Всесвітнього дня української хустки, Народний дім с. Крихівці підтримав флешмоб #УкраїнськаХустка і четвертий рік поспіль провів конкурс: учасники поділилися своїми світлинами у яскравих хустках, а затим, згідно з правилами конкурсу, перемагала найпопулярніша фотографія (з найбільшою кількістю вподобайок); переможець отримував українську хустку. Цьогоріч розіграш тривав із 07.12.2022 - до 21.12.2022. Перемогла Діана Бочкова разом із донечками Софійкою та Діаною. Вітаємо!

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

ЯРМАРОК НА МИКОЛАЯ У КРИХІВЦЯХ

18 грудня 2022 р. у Крихівцях відбувся шостий ярмарок на підтримку Збройних Сил України. На ньому можна було придбати вироби, виготовлені вихованцями крихівецького дитячого садочка, ліцею, «Карітасу», студентами Івано-Франківського фахового коледжу ПНУ та крихівчанами. Вторговані гроші будуть спрямовані на придбання генератора і тканин для пошиття теплого одягу.

Див.: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054482044057

ВІЧЕ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ В’ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА

23.12.2022  о 12.00 год. відбулось урочисте віче з нагоди відзначення 85-ї річниці від дня народження Героя України, голови Народного Руху України В’ячеслава Чорновола. Світлій пам’яті В’ячеслава Чорновола всечесні отці відслужили поминальну панахиду. Представники влади та громадськість міста поклали квіти до підніжжя пам’ятника. В урочистому віче прозвучала улюблена пісня В’ячеслава Максимовича «Ой, у лузі червона калина» у виконанні чоловічого вокального дуету Народного дому с. Крихівці та прозвучали інші вокальні патріотичні твори.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

КРИХІВЕЦЬКІ «КОЛЬОРОВІ ФАРБИ» ТА ГОДІВНИЧКИ ДЛЯ ПТАХІВ

Творчі працівники Народного дому с. Крихівці не гайнували часу й спільно з учасниками гуртка виготовили з пластикових пляшок колоритні годівниці для птахів. Завдяки нашим юним вмільцям - для птахів зима не буде голодною, а щоби розфарбувати похмурі осінні дні яскравими барвами - діти виготовили букети із осіннього листя. Майстер-клас провела викладачка клубу образотворчого мистецтва «Кольорові фарби» Христя Кравчук.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/