Крихівці сьогодні

Територія села становить 848 га, з них під летовище ( вважається військовим об’єктом) відведено 214 га, а ще 44 га у 1989- 1991 роках віддано під садово-городні кооперативи жителям м. Івано-Франківська та під житлове будівництво – 62 га. Станом на 01.02.2019 у селі проживає понад 9 500 громадян, на обліку Крихівецької сільської ради 4718 господарств, 65 багатоквартирних будинки. З’явились нові житлові масиви «Калинова Слобода» та «Сонячний». Більша частина населення робітники та службовці.

На території села функціонують такі заклади інфраструктури: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, фельдшерсько-акушерський пункт та відділення сімейної медицини, Народний дім, сільська та шкільна бібліотеки, відділення зв’язку, сільський стадіон, малі приватні підприємства.

Духовні потреби жителів села задовольняє діюча церква греко-католицького патріархату та Храм Святих Рівноапостольних Кирила і Методія. На території села у 1996 – 2000 роках оселилися чоловічий та жіночий монастирі «Воплоченого Слова». Чисельність духовних осіб цих монастирів сягає понад 40. Також на території села побудовано приміщення благодійного фонду «Карітас», керівником якого з 2007 року є отець-мітрат Володимир Чорній, парох с. Крихівці. Виконавчий директор – Наталя Козакевич.

У селі є 88 вулиць – основних і бічних. Село розростається, набуваючи розмірів все більшого населеного пункту, з широко розвиненою інфраструктурою та великою кількістю населення.

Вулиці набувають сучасного вигляду. На основних вулицях села (вул. 22 Січня, Данила Галицького, Івана Сірка, Кобзаря, Радісна, Аматорська) за роки незалежності прокладено асфальтне полотно. Безпосередньо в 2009 році на таких вулицях як Межева, Роксолани, Кобзаря, Кераміків зроблено дорожнє покриття методом бітумної пропитки. В 2006 – 2011 роках вдалося завершити роботи по каналізуванню вул. Івана Сірка, Кобзаря, Липова, Крайна, 16 Липня.

Село Крихівці повністю електрифіковане та газифіковане. Вже кілька років діє вуличне освітлення. Телефонний зв’язок забезпечує потреби жителів села. Є регулярний автобусний зв’язок з Івано-Франківськом.

Гордістю села стала зведена у 1992 році в центрі села символічна Могила – перший в час незалежності України пам’ятний знак у селі борцям за волю України. Для спорудження Могили вибрали відповідне місце. Це південна сторона сільського кладовища, що межує із автомагістраллю Івано-Франківськ – Богородчани – Гута. На цій території у 1918 році був похований січовий стрілець, житель села Микола Петрів. Також тут був встановлений пам’ятний знак, що символізував скасування панщини в Галичині – «Хрест свободи». При спорудженні Могили цей пам’ятний знак  перенесено на територію церкви і сьогодні він, як і в минулому, розташований поруч  з автомагістраллю, фронтальною стороною спрямований на південь.

Описану вище символічну Могилу оновлено в 2007 році, збагачено, реконструйовано до розміру меморіального комплексу під назвою «Вічна пам’ять борцям за волю України”. Тут примирено полеглих за волю України і воїнів радянської армії, і вояків ОУН-УПА. На мармурових плитах викарбувані імена 16 вояків ОУН- УПА та 47 воїнів радянської армії –  наших односельчан, які загинули в роки Другої світової війни.

Не менш знаковою та важливою подією у суспільно-політичному житті села було відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченку, що відбулося 2 вересня 2001 року. Підготовчі заходи до цієї події проводилися протягом 1999-2000 р. депутатами ІІІ демократичного скликання Крихівецької сільської ради.

Шляхом широкого обговорення вибрано місце встановлення пам’ятника – площу в центрі села навпроти сільського храму. Обговорено і схвалено проект пам’ятника – роботу скульптора Василя Вільшука, лауреата Шевченківської премії 1982 р. Благоустрій території площі, озеленення площі, будівництво фундаменту під пам’ятник здійснювались громадським способом.

День 2 вересня 2001 року став ще одним пам’ятним сільським багатолюдним святом. Після відправи Святої Літургії у сільському храмі весь люд з хоругвами прийшов на площу біля пам’ятника. Прибули гості з сусідніх сіл: Микитинців, Угорників, Вовчинців, Хриплина, Драгомирчан. Цей день надовго запам’ятається місцевим жителям, адже постать Великого Кобзаря завжди була і залишається для українців символом патріотизму та національного єднання.

З 1998 року парохом у Крихівцях є отець-мітрат Володимир Чорній. За його опіки сільський храм Успіння Матері Божої є авторитетним центром духовності жителів села. Саме з ініціативи отця та виконавчого комітету сільської ради було розпочато будівництво нового храму. І хоча це зовсім не проста робота, яка потребує не лише матеріальних витрат, а й тривалого часу, але з Божою допомогою, сподіваємось, будівництво триватиме недовго і новий храм Покрови Пресвятої Богородиці відчинить двері крихівчанам.

Рішенням Івано-Франківського обласного виконавчого комітету № 96 від 16.03.1982р. «Про зміни в адміністративно-територіальному устрою міста Івано-Франківська та Тисменицького району». Крихівецька сільська рада підпорядкована Івано-Франківській міській Раді народних депутатів. На даний час назване рішення залишається в силі.

Сьогодні Крихівці, як і вся Україна, переживає своє економічне, соціальне і національне оновлення.

В 2007 році на території села відкрито новозбудоване приміщення «Льодова арена», власник ТЗоВ «КГД».

За роки незалежності України духовному та національному відродженню села значну увагу приділяє місцева влада – депутати та виконавчий комітет сільської ради. Адже будучи корінними жителями Крихівців, вони активно працюють на благо рідного села.