Про заборону спалювати суху траву, залишки сухої рослинності, листя та сміття

Крихівецька сільська рада нагадує про те, що на території України діє заборона на спалювання сухої трави, залишків сухої рослинності, листя та сміття.

Самовільно і безконтрольно спалюючи вище перелічене, необережне поводження з вогнем зокрема під час перебування на відкритих територіях, біля торфовищ та у лісопаркових масивах, є порушенням правил пожежної безпеки. При таких діях громадяни наражають себе та інших на небезпеку від можливих пожеж. Крім шкоди довкіллю та здоров’ю людей, неконтрольоване горіння загрожує знищенню будівель та споруд.

Також варто зазначити, що самовільно спалюючи суху траву, громадяни порушують вимоги статті 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» і вимоги статті 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

За такі дії передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» та кримінальна відповідальність згідно статті 245 КК України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».

Чому не можна спалювати траву і листя