МІСТЕЧКО МИЛОСЕРДЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Засноване Сестрами Служебницями Господа і Діви.

Марії з Матара (СГДММ) із Чернечої Родини Воплоченого Слова, Містечко милосердя Святого Миколая, знане на Прикарпатті та далеко за його межами, розміщене з 2004 р. на масиві Крихівці-Долина. До створення цього Містечка, у 2000–2004 рр. сестри опікувалися дітьми, які потребували допомоги й літніми людьми в своєму Новіціаті, теж у Крихівцях.

 Містечко було засноване для всіх людей, що потребують особливої допомоги, незалежно від віку чи соціального становища. У Містечку в свій час знайшли притулок:

– літні неповносправні люди;

– одинокі матері, які, завагітнівши, не мали нікого, хто міг би потурбуватися про них і їхніх дітей (більшість із них – це колишні вихованки шкіл-інтернатів, сироти);

– матері, які після народження дітей не могли повернутися до рідного дому через родинні проблеми;

– із дозволу батьків – діти з неблагополучних сімей, сестри опікуються цими дітьми у Містечку, турбуючись при цьому про збереження родин, які мають особисті проблеми чи переживають економічну скруту, і не можуть дати належний догляд і виховання своїм дітям.

25 жовтня 2004 р. сестри-засновниці Містечка милосердя – с. Марія від Святого Духа (перша його настоятелька), с. Марія Оранта, с. Марія Покірна, с. Марія Вероніка – разом із його першими мешканцями переїхали до нового будинку на вул. Вербова, 8. А вже 13 листопада 2004 р. відбулось урочисте відкриття Містечка милосердя святого Миколая. Владика Софрон Мудрий відслужив святкову Літургію та поблагословив увесь дім.

11 липня 2015 р. відбулося освячення в Домі милосердя «ВІКНА ЖИТТЯ», за участі учасників всеукраїнського з’їзду рухів за життя, який відбувся на парафії при Храмі св. Кирила і Методія.

За 14 років існування Містечка в ньому отримали допомогу понад 300 дітей. На цей час тут мешкає 32 дітей різного віку. П’ятеро сестер-монахинь, які живуть разом із іншими членами Містечка як одна спільнота, піклуються про зростання, всебічне виховання та все необхідне для них. Це настоятелька Мати Марія Неустанної Помочі, с. Марія від Святого Духа, с. Марія Покров, с. Марія Спасіння, с. Марія Миру та с. Марія Мукачівська. Школярі, крім щоденної молитви, навчальних занять і домашніх справ, мають гуртки малювання, хору, вокалу, шиття, комп’ютерів, танців і т.д.

Але найважливішою метою Містечка є дати всім його жителям атмосферу родини й правдиве християнське виховання. Парафіяни Храму св. Кирила й Методія, що на масиві Крихівці-Долина, теж намагаються підтримувати цей куточок любові та надії, що існує на парафії, як матеріально, так і духовно, посильною допомогою та підтримкою у цьому нелегкому служінні сестер-монахинь.

Кожного року 18 грудня ввечері в Містечку милосердя Святого Миколая проходить свято на честь Покровителя цієї обителі. Божественну Літургію служить Правлячий Архієрей Кир Володимир Війтишин у співслужінні отців Йосафата Бойка, ВС, Софрона Зелінського, ВС. Зазвичай, відбувається цікавий концерт, підготовлений силами мешканців Містечка милосердя, а діти отримують подарунки та привітання від численних гостей, доброчинців і меценатів.

У рамках кількаденного відзначення парафіяльного свята Кирила й Методія проводиться й День відкритих дверей у Містечку милосердя Святого Миколая – це чудова нагода познайомитися з його жителями. Сестри, що здійснюють тут своє служіння, діляться досвідом та розповідають про свою діяльність і проблеми, проводять для присутніх екскурсію Містечком, готують солодкий стіл та силами своїх вихованців – концерт. 26 травня 2016 р., зокрема, в часі Ювілейного Року Божого Милосердя, відбулося представлення Містечка милосердя Святого Миколая та демонстрація фільму про нього.

Пам’ятаймо про цей куточок любові та надії, що існує, за Божим провидінням, у наших Крихівцях, та з усіх сил намагаймося підтримати його фінансово і духовно!

https://www.facebook.com/HogarcitoSanNicolas/

Читати далі

Новини рубрики
Всесвітній день богопосвячених осіб

У свято Господнього Стрітення, 15 лютого 2023 року, відзначаємо Всесвітній день богопосвячених осіб. Варто зазначити, що Крихівці, за Божим промислом, фактично стали духовним осередком в Україні одного з наймолодших, але вже знаного як одного з найдіяльніших монаших місіонерських згромаджень світу – Чернечої Родини Воплоченого Слова, яке має тут аж 6 всеукраїнських осередків:

– Чоловічий Монастир Воплоченого Слова, спільнота імені Блаженномученика Григорія Хомишина;
– Новіціат імені Блаженномученика Григорія Хомишина;
– Монастирсько-парафіяльний центр, спільнота Св. Івана Павла ІІ, Папи Римського;
– Провінційний дім в Україні Зарваницької Божої Матері;
– Новіціат імені Блаженної Йосафати Гордашевської;
– Містечко милосердя Св. Миколая.

Прийміть нашу подяку і вітання зі святом всіх богопосвячених осіб в день Стрітення Господнього! Нехай Христос, якого Ви добровільно забажали зустріти, нагородить Вас усіма ласками, яких тільки може сподіватися людина!

А напередодні, 12 лютого 2023 року, на парафії Святих Кирила і Методія відбулася зустріч богопосвячених осіб з нагоди свята Господнього Стрітення. Зібралися священники, брати-монахи та сестри-монахині з різних монастирів, чинів і згромаджень, що служать на теренах Івано-Франківської Архієпархії. А спільну молитву Молебня до Богородиці очолив митрополит Володимир Війтишин.

Див.: https://m.facebook.com/100009702632231/

Інформаційно-просвітницька зустріч на тему: «Цінність людського життя в світлі таїнства Різдва Христового»

5 січня 2023 року в приміщенні парафіяльно-монастирського Центру при парафії Святих Кирила і Методія (Крихівці-Долина) відбулася передріздвяна, інформаційно-просвітницька зустріч на тему: «Цінність людського життя в світлі таїнства Різдва Христового» . У ній взяло участь понад 30 учасників – представників церкви, влади, перинатальних центрів міста і області, освіти і медицини, навчальних закладів нашого міста. Зустріч тривала понад 2 години і всі присутні мали можливість збагатитися певними знаннями, послухати цікавих доповідачів із різних сфер, дотичних до захисту людського життя і дітей. Організаторами зустрічі виступили Івано-Франківський християнський «Рух за життя» (Ярослав Дубас), Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я (о. Ярослав Рохман) та Парафія Святих Кирила і Методія (о. Йосафат Бойко, ВС). Всі присутні також спільно помолилися в храмі панахиду за душі померлих.

Див.: https://www.facebook.com/josafatboyko/

СВЯТО МИКОЛАЯ З МИТРОПОЛИТОМ ВОЛОДИМИРОМ НА ПАРАФІЇ КИРИЛА І МЕТОДІЯ

Вечір 18 грудня є особливим. Бо вже декілька років поспіль Митрополит Володимир Війтишин приїжджає на спільну молитву для святкування дня Святого Миколая до Храму Святих Рівноапостольних Кирила і Методія. Після спільної молитви Акафісту Святому Миколаю, Митрополит звернувся зі словом привітання до сестер, жителів містечка Милосердя Святого Миколая і до всіх жертводавців і доброчинців, які підтримують непросте і жертовне служіння наших сестер монахинь. Отець Йосафат, ВС від імені Сестер подякував Митрополиту Володимиру за Його жест уваги і вдячності у відношення до сестер та їхнього служіння дітям. Опісля відбулося невеличке свято за участю Святого Миколая та театральним дійством, яке приготували діти з Дому Милосердя. Відтак всі присутні отримали подарунки: і Митрополит Володимир, і о. Йосафат, ВС, і сестри монахині, і староста Надія Фотуйма, і всі діти, помічники та волонтери, які своїм часом та своєю жертовністю допомагають розвивати парафіяльне служіння.

Джерело: https://www.facebook.com/josafatboyko/