СТАРОСТА КРИХІВЕЦЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ

Крихівецький старостинський округ

СТАРОСТА – Надія Ярославівна ФОТУЙМА

Діловод – Микола Дмитрович ІВАСІВ

Прийом мешканців щопонеділка з 14 до 16 год., с. Крихівці, площа Двір, 1, 2-й поверх, тел. 75-30-03

Староста здійснює оформлення простих заповітів мешканцям с. Крихівці (довідки за тел. 75-30-03)

ФОТУЙМА НАДІЯ ЯРОСЛАВІВНА

ФОТУЙМА Надія Ярославівна народилася 10.05.1975 в м. Івано-Франківську, в сім’ї службовців, українка. Батько – фінансист, працює головним бухгалтером ДЮСШОР з футболу «Прикарпаття». Мати – лікар-терапевт. У 1992 році закінчила загальноосвітню школу № 11 м. Івано-Франківська. Здобула вищу освіту, навчаючись у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за спеціальностями: вчитель початкових класів (1997), бухгалтер-економіст (2001), менеджер, керівник навчального закладу (2018), вихователь дітей дошкільного віку, викладач педагогіки і психології (2019). У 2018 році здобула юридичну освіту в Університеті Короля Данила та ступінь «магістр права».

Трудова діяльність: з 1996 р. – вчитель початкових класів спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 11 м. Івано-Франківська; з 2002 р. – головний спеціаліст контрольно-ревізійного відділу Виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. З 2005 року проживає в селі Крихівці. Бере активну участь у громадському житті села. З 2010 до 2015 року – депутат Крихівецької сільської ради 6-го демократичного скликання. З лютого 2016-го до листопада 2020 року – заступник голови Крихівецької сільської ради. Автор проектів для розвитку громади: «Розвиток культури – збереження нації», «Облаштування відпочинкової зони», «Утеплення вікон Крихівецької школи», «Будівництво IV черги водопостачання масиву «Долина», «Краща спортивна громада».

Із 25.10.2020 розпочався новий етап у розвитку громади Крихівців – на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 714-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської області» село Крихівці було включено до складу Івано-Франківської міської територіальної громади. 25 жовтня 2020 р. обрано депутатський корпус Івано-Франківської міської ради 8-го скликання та міського голову Руслана Марцінківа, а Крихівецька сільська рада 7-го демократичного скликання історично завершила свою діяльність як орган місцевого самоврядування в Крихівцях. Подальше втілення запитів громади відбувалося у формі представництва в міськвиконкомі. На 3-й сесії Івано-Франківської міської ради 24.12.2020 було прийнято рішення про призначення радників міського голови – представників сіл, що увійшли до Івано-Франківської територіальної громади, – членами виконкому міської ради.

Представником від громади села Крихівці затверджено Надію Фотуйму.

Відповідно до нового законодавства про інститут старост, призначення старост у старостинських округах у складі ОТГ відбувалося в декілька етапів. Кандидатуру на посаду старости висував міський голова. Руслан Марцінків подав кандидатуру Надії Фотуйми. Далі відбувся процес громадського опитування шляхом заповнення у період із 25.10–14.11.2021 підписних листів. При необхідній кількості 1300 було зібрано 1748 підписів. На ІІ етапі громадського обговорення 21.11.2021 у центрі Крихівців – на історичній площі Двір – відбулися громадські слухання, на яких представники громадськості Крихівців висловили Надії Фотуймі свою підтримку. На завершальному етапі рішенням 19-ї сесії Івано-франківської міської ради від 23.12.2021 на посаду старости Крихівецького старостинського округу обрано Надію Ярославівну Фотуйму – досвідченого професіонала-управлінця, з критеріями так необхідними для керівника 12-тисячного де-факто містечка Крихівців (різнопланова багатопрофільна вища освіта: економічна, педагогічна, юридична та у сфері менеджменту управління; демократичний та дорадчий стиль керівництва; мобільність, самовіддача та ін).

До війни, для старости, при наявності в Івано-Франківській територіальній громаді сіл із різним рівнем розвитку, важливо було не дати опустити рівень тієї «планки», на яку вже піднялися власне Крихівці, а також налагодити майданчики для подальшого поступу. У 2021–2022 рр., завдяки організаційним зусиллям старости Надії Фотуйми, у Крихівцях відновились роботи із добудови дошкільного закладу «Намистинка», проведено благоустрій шкільної їдальні та окремих вулиць, заасфальтовано вул. Садову, здійснено роботи з освітлення Крихівецького стадіону, обгородження нового цвинтаря. встановлено анотаційну дошку відомій родині Ісаївих, проведено толоки в місцях історичної спадщини, відновлено зеленосвяточну традицію спільного походу до Могили й покладання вінків, продовжено традицію видання часопису, надається підтримка колективам Народного дому, Історико-етнографічному музею громади Крихівців, футбольній команді та ін.

На першому місці для Крихівців у 2021-му, і навіть нині у скрутний воєнний час є питання побудови додаткового корпусу для Крихівецького ліцею. Завдяки клопотанням Н. Фотуйми та важливим крокам міського голови Р. Марцінківа, 04.11.2021 рішеннями сесії Івано-Франківської міської ради та виконавчого комітету проектно-кошторисну документацію щодо реконструкції ліцею у Крихівцях передано будівельній компанії «МЖК Експрес-24». Роботи розпочато й нині активно продовжуються.

З перших днів війни, завдяки організаційним зусиллям старости Надії Фотуйми, налагоджено справжній Крихівецький фронт на декілька напрямків: безпека життєдіяльності та охорона громадського порядку; збір необхідних продуктів, одягу та спорядження, медикаментів як для крихівчан – військовослужбовців ЗСУ, так і для 109-й окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї ОГШБр, якою опікується Крихівецька громада.

Новини рубрики
Аукціон «Крок до Перемоги»: збір коштів для ЗСУ

5 квітня 2024 року староста Крихівецького старостинського округу, Надія Фотуйма, долучилася до збору коштів в підтримку Збройних Сил України. Сильними та непереможними дружинами воїнів було організовано аукціон «Крок до Перемоги». Прапор бойової, сильної та незламної 10 ОГШБ «Едельвейс» відтепер буде в Крихівецькому старостинському окрузі. Дякуємо організаторам за запрошення! Дякуємо захисникам та захисницям! Слава Україні та її Героям!

Звіт старости про виконання повноважень у 2023 році

15 березня відбувся звіт про виконання повноважень у 2023 році перед громадою Крихівців.

У найбільшому окрузі нашої територіальної громади зареєстровано станом на 1 січня 2024 року 12 391 мешканець, 956 внутрішньо переміщених осіб.

Впродовж звітного року проводився прийом громадян з різних питань, видавались довідки та відповіді на різноманітні запити.

Велика увага приділялась волонтерському напрямку, надана допомога від громади жителям Херсонщини. Видавались продуктові набори жителям села та внутрішньо переміщеним особам.

Продовжується добудова корпусу Крихівецького ліцею. Виконано ряд робіт з покращення благоустрою у Крихівцях.

Живемо в часі війни, тому важливо вміти розставляти пріоритети.

Дякуємо усім, хто долучається до допомоги ЗСУ та в такий складний час вміє подавати руку ближнім!

Поліцейські офіцери громади прозвітували про проведену роботу за 2023 рік

Поліцейські офіцери громади, майор поліції Кравець Марія Богданівна та старший лейтенант поліції Олег Михайлович Вільчик, прозвітували про проведену роботу за 2023 рік та обговорили проблемні питання громади.

Працівники поліції довели стан оперативної обстановки та дотримання правопорядку на території села. За 2023 рік мешканці села зверталися із заявами до Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, в тому числі на лінію «102» 512 разів. Особисто ПОГ розглянуто 104 звернення.

ПОГ було виявлено та задокументовано 3 кримінальних правопорушення за ст. 309 КК України, також розглянуто 5 справ про адміністративні правопорушення за ст. 44 КУпАП. З метою попередження правопорушення у цій сфері спільно із працівниками сектору ювенальної превенції Івано-Франківського РУП проведено 3 зустрічі з учнями Крихівецького ліцею.

За ініціативою ПОГ було задокументовано кримінальне правопорушення за ст. 390-1 КК України, а також одне кримінальне правопорушення за ст. 126-1 КК України. Складено 15 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 173-2 КУпАП.

З метою попередження вчинення насильства у будь-якій формі проводилось ряд зустрічей з учнями Крихівецького ліцею. На території села проживає 15 осіб, які перебувають на обліку в Івано-Франківському РУП ГУНП в області як кривдники. Поліцейськими офіцерами громади було здійснено регулярні перевірки вище вказаних осіб по місцю їх проживання, а також проведено з ними профілактичні бесіди. В рамках програми «16 днів проти насильства» було розміщено інформаційні плати в громадських місцях.

Поліцейськими офіцерами громади на постійній основі забезпечувалася охорона громадського порядку при проведенні масових заходів на території села. У святкові та вихідні дні проводились профілактичні заходи у нічний період часу. З метою виявлення осіб, які порушують мобілізаційне законодавство поліцейські офіцери громади залучалися до проведення спільних заходів із працівниками Івано-Франківського МТЦК СП. На території села систематично проводились фільтраційні заходи із працівниками служби безпеки.

Окрім того було обговорено проблемні питання безпечного середовища, наголошено на необхідності оновлення дорожньої розмітки, встановлення камер відеоспостереження в місцях масового скупчення людей.

Також кожен повинен розуміти, що в нашій державі зараз не проста ситуації, всі повинні працювати в напрямку ПЕРЕМОГИ, від малого до старого.

Слід зазначити, що тільки у тісній співпраці із представниками громади та громадою взагалі, можна забезпечити належне виконання завдань покладених на поліцію.

Поліцейські офіцери громади завжди на звʼязку та готові допомогти у вирішенні проблем в межах своєї компетенції :

Марія Богданівна Кравець: 0972237817

Олег Михайлович Вільчик: 098888838

Оголошення для внутрішньо переміщених осіб
За сприянням Державної служби зайнятості внутрішньо переміщені особи мають можливість одноразово отримати ваучер (здобути другу освіту). За детальною інформацією звертатись за телефоном: +380 688 032 220
Крихівецька громада щиро вітає старосту Надію Ярославівну із Днем народження!

Шановна Надіє Ярославівно!

Крихівецька громада щиро вітає Вас із Днем народження!

Нехай цей день у щедрості весняній

Вас променями щастя привітає!

Хай в кожнім слові, наче у зернині,

Благословення Боже виростає!

          Хай щирість Вашої усмішки розганяє сірі хмари буденності, а добро Вашого серця, як завжди, геніально творить гармонію людських взаємин.

Нехай життєва мудрість буде оберегом,

Господь благословляє мирним небом!

Хай множаться у радості літа

Добром ясніє у душі весна!