СТАРОСТА КРИХІВЕЦЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ

Крихівецький старостинський округ

СТАРОСТА – Надія Ярославівна ФОТУЙМА

Діловод – Микола Дмитрович ІВАСІВ

Прийом мешканців щопонеділка з 14 до 16 год., с. Крихівці, площа Двір, 1, 2-й поверх, тел. 75-30-03

Староста здійснює оформлення простих заповітів мешканцям с. Крихівці (довідки за тел. 75-30-03)

ФОТУЙМА НАДІЯ ЯРОСЛАВІВНА

ФОТУЙМА Надія Ярославівна народилася 10.05.1975 в м. Івано-Франківську, в сім’ї службовців, українка. Батько – фінансист, працює головним бухгалтером ДЮСШОР з футболу «Прикарпаття». Мати – лікар-терапевт. У 1992 році закінчила загальноосвітню школу № 11 м. Івано-Франківська. Здобула вищу освіту, навчаючись у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за спеціальностями: вчитель початкових класів (1997), бухгалтер-економіст (2001), менеджер, керівник навчального закладу (2018), вихователь дітей дошкільного віку, викладач педагогіки і психології (2019). У 2018 році здобула юридичну освіту в Університеті Короля Данила та ступінь «магістр права».

Трудова діяльність: з 1996 р. – вчитель початкових класів спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 11 м. Івано-Франківська; з 2002 р. – головний спеціаліст контрольно-ревізійного відділу Виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. З 2005 року проживає в селі Крихівці. Бере активну участь у громадському житті села. З 2010 до 2015 року – депутат Крихівецької сільської ради 6-го демократичного скликання. З лютого 2016-го до листопада 2020 року – заступник голови Крихівецької сільської ради. Автор проектів для розвитку громади: «Розвиток культури – збереження нації», «Облаштування відпочинкової зони», «Утеплення вікон Крихівецької школи», «Будівництво IV черги водопостачання масиву «Долина», «Краща спортивна громада».

Із 25.10.2020 розпочався новий етап у розвитку громади Крихівців – на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 714-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської області» село Крихівці було включено до складу Івано-Франківської міської територіальної громади. 25 жовтня 2020 р. обрано депутатський корпус Івано-Франківської міської ради 8-го скликання та міського голову Руслана Марцінківа, а Крихівецька сільська рада 7-го демократичного скликання історично завершила свою діяльність як орган місцевого самоврядування в Крихівцях. Подальше втілення запитів громади відбувалося у формі представництва в міськвиконкомі. На 3-й сесії Івано-Франківської міської ради 24.12.2020 було прийнято рішення про призначення радників міського голови – представників сіл, що увійшли до Івано-Франківської територіальної громади, – членами виконкому міської ради.

Представником від громади села Крихівці затверджено Надію Фотуйму.

Відповідно до нового законодавства про інститут старост, призначення старост у старостинських округах у складі ОТГ відбувалося в декілька етапів. Кандидатуру на посаду старости висував міський голова. Руслан Марцінків подав кандидатуру Надії Фотуйми. Далі відбувся процес громадського опитування шляхом заповнення у період із 25.10–14.11.2021 підписних листів. При необхідній кількості 1300 було зібрано 1748 підписів. На ІІ етапі громадського обговорення 21.11.2021 у центрі Крихівців – на історичній площі Двір – відбулися громадські слухання, на яких представники громадськості Крихівців висловили Надії Фотуймі свою підтримку. На завершальному етапі рішенням 19-ї сесії Івано-франківської міської ради від 23.12.2021 на посаду старости Крихівецького старостинського округу обрано Надію Ярославівну Фотуйму – досвідченого професіонала-управлінця, з критеріями так необхідними для керівника 12-тисячного де-факто містечка Крихівців (різнопланова багатопрофільна вища освіта: економічна, педагогічна, юридична та у сфері менеджменту управління; демократичний та дорадчий стиль керівництва; мобільність, самовіддача та ін).

До війни, для старости, при наявності в Івано-Франківській територіальній громаді сіл із різним рівнем розвитку, важливо було не дати опустити рівень тієї «планки», на яку вже піднялися власне Крихівці, а також налагодити майданчики для подальшого поступу. У 2021–2022 рр., завдяки організаційним зусиллям старости Надії Фотуйми, у Крихівцях відновились роботи із добудови дошкільного закладу «Намистинка», проведено благоустрій шкільної їдальні та окремих вулиць, заасфальтовано вул. Садову, здійснено роботи з освітлення Крихівецького стадіону, обгородження нового цвинтаря. встановлено анотаційну дошку відомій родині Ісаївих, проведено толоки в місцях історичної спадщини, відновлено зеленосвяточну традицію спільного походу до Могили й покладання вінків, продовжено традицію видання часопису, надається підтримка колективам Народного дому, Історико-етнографічному музею громади Крихівців, футбольній команді та ін.

На першому місці для Крихівців у 2021-му, і навіть нині у скрутний воєнний час є питання побудови додаткового корпусу для Крихівецького ліцею. Завдяки клопотанням Н. Фотуйми та важливим крокам міського голови Р. Марцінківа, 04.11.2021 рішеннями сесії Івано-Франківської міської ради та виконавчого комітету проектно-кошторисну документацію щодо реконструкції ліцею у Крихівцях передано будівельній компанії «МЖК Експрес-24». Роботи розпочато й нині активно продовжуються.

З перших днів війни, завдяки організаційним зусиллям старости Надії Фотуйми, налагоджено справжній Крихівецький фронт на декілька напрямків: безпека життєдіяльності та охорона громадського порядку; збір необхідних продуктів, одягу та спорядження, медикаментів як для крихівчан – військовослужбовців ЗСУ, так і для 109-й окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї ОГШБр, якою опікується Крихівецька громада.

Новини рубрики
Оголошення для внутрішньо переміщених осіб
За сприянням Державної служби зайнятості внутрішньо переміщені особи мають можливість одноразово отримати ваучер (здобути другу освіту). За детальною інформацією звертатись за телефоном: +380 688 032 220
Крихівецька громада щиро вітає старосту Надію Ярославівну із Днем народження!

Шановна Надіє Ярославівно!

Крихівецька громада щиро вітає Вас із Днем народження!

Нехай цей день у щедрості весняній

Вас променями щастя привітає!

Хай в кожнім слові, наче у зернині,

Благословення Боже виростає!

          Хай щирість Вашої усмішки розганяє сірі хмари буденності, а добро Вашого серця, як завжди, геніально творить гармонію людських взаємин.

Нехай життєва мудрість буде оберегом,

Господь благословляє мирним небом!

Хай множаться у радості літа

Добром ясніє у душі весна!