СТАРОСТА КРИХІВЕЦЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ

Крихівецький старостинський округ

СТАРОСТА – Надія Ярославівна ФОТУЙМА

Діловод – Микола Дмитрович ІВАСІВ

Прийом мешканців щопонеділка з 14 до 16 год., с. Крихівці, площа Двір, 1, 2-й поверх, тел. 75-30-03

Староста здійснює оформлення простих заповітів мешканцям с. Крихівці (довідки за тел. 75-30-03)

ФОТУЙМА НАДІЯ ЯРОСЛАВІВНА

ФОТУЙМА Надія Ярославівна народилася 10.05.1975 в м. Івано-Франківську, в сім’ї службовців, українка. Батько – фінансист, працює головним бухгалтером ДЮСШОР з футболу «Прикарпаття». Мати – лікар-терапевт. У 1992 році закінчила загальноосвітню школу № 11 м. Івано-Франківська. Здобула вищу освіту, навчаючись у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за спеціальностями: вчитель початкових класів (1997), бухгалтер-економіст (2001), менеджер, керівник навчального закладу (2018), вихователь дітей дошкільного віку, викладач педагогіки і психології (2019). У 2018 році здобула юридичну освіту в Університеті Короля Данила та ступінь «магістр права».

Трудова діяльність: з 1996 р. – вчитель початкових класів спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 11 м. Івано-Франківська; з 2002 р. – головний спеціаліст контрольно-ревізійного відділу Виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. З 2005 року проживає в селі Крихівці. Бере активну участь у громадському житті села. З 2010 до 2015 року – депутат Крихівецької сільської ради 6-го демократичного скликання. З лютого 2016-го до листопада 2020 року – заступник голови Крихівецької сільської ради. Автор проектів для розвитку громади: «Розвиток культури – збереження нації», «Облаштування відпочинкової зони», «Утеплення вікон Крихівецької школи», «Будівництво IV черги водопостачання масиву «Долина», «Краща спортивна громада».

Із 25.10.2020 розпочався новий етап у розвитку громади Крихівців – на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 714-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської області» село Крихівці було включено до складу Івано-Франківської міської територіальної громади. 25 жовтня 2020 р. обрано депутатський корпус Івано-Франківської міської ради 8-го скликання та міського голову Руслана Марцінківа, а Крихівецька сільська рада 7-го демократичного скликання історично завершила свою діяльність як орган місцевого самоврядування в Крихівцях. Подальше втілення запитів громади відбувалося у формі представництва в міськвиконкомі. На 3-й сесії Івано-Франківської міської ради 24.12.2020 було прийнято рішення про призначення радників міського голови – представників сіл, що увійшли до Івано-Франківської територіальної громади, – членами виконкому міської ради.

Представником від громади села Крихівці затверджено Надію Фотуйму.

Відповідно до нового законодавства про інститут старост, призначення старост у старостинських округах у складі ОТГ відбувалося в декілька етапів. Кандидатуру на посаду старости висував міський голова. Руслан Марцінків подав кандидатуру Надії Фотуйми. Далі відбувся процес громадського опитування шляхом заповнення у період із 25.10–14.11.2021 підписних листів. При необхідній кількості 1300 було зібрано 1748 підписів. На ІІ етапі громадського обговорення 21.11.2021 у центрі Крихівців – на історичній площі Двір – відбулися громадські слухання, на яких представники громадськості Крихівців висловили Надії Фотуймі свою підтримку. На завершальному етапі рішенням 19-ї сесії Івано-франківської міської ради від 23.12.2021 на посаду старости Крихівецького старостинського округу обрано Надію Ярославівну Фотуйму – досвідченого професіонала-управлінця, з критеріями так необхідними для керівника 12-тисячного де-факто містечка Крихівців (різнопланова багатопрофільна вища освіта: економічна, педагогічна, юридична та у сфері менеджменту управління; демократичний та дорадчий стиль керівництва; мобільність, самовіддача та ін).

До війни, для старости, при наявності в Івано-Франківській територіальній громаді сіл із різним рівнем розвитку, важливо було не дати опустити рівень тієї «планки», на яку вже піднялися власне Крихівці, а також налагодити майданчики для подальшого поступу. У 2021–2022 рр., завдяки організаційним зусиллям старости Надії Фотуйми, у Крихівцях відновились роботи із добудови дошкільного закладу «Намистинка», проведено благоустрій шкільної їдальні та окремих вулиць, заасфальтовано вул. Садову, здійснено роботи з освітлення Крихівецького стадіону, обгородження нового цвинтаря. встановлено анотаційну дошку відомій родині Ісаївих, проведено толоки в місцях історичної спадщини, відновлено зеленосвяточну традицію спільного походу до Могили й покладання вінків, продовжено традицію видання часопису, надається підтримка колективам Народного дому, Історико-етнографічному музею громади Крихівців, футбольній команді та ін.

На першому місці для Крихівців у 2021-му, і навіть нині у скрутний воєнний час є питання побудови додаткового корпусу для Крихівецького ліцею. Завдяки клопотанням Н. Фотуйми та важливим крокам міського голови Р. Марцінківа, 04.11.2021 рішеннями сесії Івано-Франківської міської ради та виконавчого комітету проектно-кошторисну документацію щодо реконструкції ліцею у Крихівцях передано будівельній компанії «МЖК Експрес-24». Роботи розпочато й нині активно продовжуються.

З перших днів війни, завдяки організаційним зусиллям старости Надії Фотуйми, налагоджено справжній Крихівецький фронт на декілька напрямків: безпека життєдіяльності та охорона громадського порядку; збір необхідних продуктів, одягу та спорядження, медикаментів як для крихівчан – військовослужбовців ЗСУ, так і для 109-й окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї ОГШБр, якою опікується Крихівецька громада.