У Крихівецькій ЗШ відзначили Міжнародний день рідної мови

 Міжнародний день рідної мови у Крихівецькій ЗШ

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

Як нема без зірок небозводу,

Як блакиті без сонця нема,

Так і мови нема без народу,

І народу без мови нема.

 

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. З цього приводу у Крихівецькій ЗШ протягом тижня пройшов цикл тематичних заходів. Кожен день був яскравим, насиченим, неповторним.

У понеділок учні 5-11 класів написали тематичний диктант  «Без мови немає народу».  Також учні 9 класу взяли активну участь у вікторині «Шануймо рідну мову!», яку підготувала вчитель української мови та літератури Івасечко Л.П.

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

Найбільше заходів було заплановано на 21 лютого у Міжнародний день рідної мови. У цей день у школі лунала українська музика, учні та вчителі школи долучилися до акції «Одягни вишиванку». Педагог-організатор Костинюк Х.І.  та вчитель початкових класів Дем’янчук О.Є. організували для учнів флеш-моб «Єднаймося! Рідною мовою пишаймося!», під час якого учні танцювали та виконували українські пісні. Діяла творча майстерня авторських віршів «Рідна мова – серця мого подих» під керівництвом вчителя української мови та літератури Каспрук С.І.. Учні продемонстрували свої творчі здібності, кращі роботи були вивішені на стенді.

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

Рада учнівського самоврядування організувала виставку плакатів про мову «Люби і вивчай рідну мову».

Вперше свято рідної мови  відзначали наші першокласники, класні керівники Шилкіна З.М. та Кашуба І.П. зробили цей день для учнів яскравим і насиченим. У обох класах пройшли вікторини на знання української мови, учні розігрували казки, декламували вірші, співали і танцювали. Під час вікторин панувала дружня атмосфера, лунав дзвінки дитячий сміх, учні залишилися з хорошим настроєм та позитивними емоціями.

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

У 2-А класі пройшов конкурс на кращого читця віршів про мову «Рідна мова – то солов’їний спів», який організувала класний керівник Яцків Л.В.

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

22 лютого у 2-Б класі відбувся відкритий урок «Слова – назви предметів (іменники)», який пройшов у ігровій формі, учні розіграли казку про іменник, взяли участь у вікторині.

Учні 4-А класу взяли участь у флеш-мобі «Поділись краплинкою рідної мови», класний керівник Поліщук Л.П.

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

У 4-Б класі відбувся класний лекторій «Міжнародний день рідної мови», який підготувала класний керівник Савчук М.М.

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ, 4-Б  Савчук М.М.

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

23 лютого учні 6 класу взяли участь у КВК «Хто кмітливіший?». Його підготувала та провела вчитель української мови і літератури Івасечко Л.П.

Для учнів 7-А та 7-Б класу вчитель української мови та літератури Каспрук С.І. організувала квест-гру «Подорож у країну мовознавства».

Завершальним акордом Тижня рідної мови стало свято «Мова – наша берегиня», який підготували вчителі української мови та літератури Івасечко Л.П. та Лук’янова Н.І. з учнями 5-А та 5-Б класів для учнів початкової школи. Під час заходу панувала святкова атмосфера, учні виконували українські народні пісні, танцювали, розігрували уривки із легенд, декламували вірші.

5-А і 5-Б, Івасечко Л.П. і Лук'янова Н.І.

День рідної мови у Крихівецькій ЗШ

Ось таким захоплюючим і насиченим був Тиждень рідної мови  в нашій школі. Усі ці заходи гуртують усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду.