Відкрито пам’ятну анотаційну дошку нашому землякові Роману Дземану

День 1 вересня 2022 р. став для Крихівецької громади історичним. На фасаді Крихівецького ліцею, у рамках такої важливої програми міської ради «Івано-Франківськ – місто Героїв», ініційованої міським головою Русланом Марцінківим, відкрито пам’ятну анотаційну дошку нашому землякові Роману Дземану, який 5 травня 2022 р. загинув на російсько-українській. З ініціативи та завдяки організаційним зусиллям старости Крихівців Надії Фотуйми, відкриття дошки Герою відбулося саме 1 вересня.

На відкритті були присутні міський голова Руслан Марцінків, депутатка Верховної Ради Оксана Савчук, голова Спілки волонтерів Прикарпаття Ігор Лукинів, депутатка міської ради Ольга Бойчук, відомі громадські діячі Прикарпаття, вчителі й учні ліцею, побратими. Безцінними свідченнями стали для присутніх слова про загиблого його зраненого побратима Андрія Водяницького, який завдячує тим, що залишився живим, саме подвигу Романа Дземана. Чин освячення дошки здійснив о.-м. Володимир Чорній із о. Миколою Мазуриком. Громада знову схилила голову : у великій пошані до полеглого Героя, який врятував, упродовж всієї професійної служби сапера, сотні життів (про що зазначив у виступі голова ГО «Крихівецька спілка добровольців, інвалідів, волонтерів та учасників АТО» – Роман Дзібій, який приїхав із фронту); перед батьками, які виховали такого сина, який поклав своє життя на вівтар Перемоги України. Громада вдячна за організаційні зусилля у відкритті дошки міському голові Руслану Марцінківу, старості Надії Фотуймі, заступнику керівника Секретаріату Івано-Франківської міської ради Станіславу Козлову, заступнику директора з виховної роботи Крихівцецького ліцею Оксані Іванівні Тимків, директору Народного дому с. Крихівці Івану Петровичу Малику та ін.

Не могли залишитись осторонь події й Історико-етнографічний музей громади Крихівців та колектив «Кріх КРЕС» (керівник – Любов Соловка). В основу статті про Героя на сайті «Івано-Франківськ – місто героїв» http://geroi.if.ua/content&content_id=298 та Q-код дошки лягла стаття-некролог, підготовлена та опублікована Любов’ю Соловкою ще 08.05.2022 та опублікована за адресою: https://www.facebook.com/groups/155287023096358/permalink/415599983731726/?app=fbl

На відкритті дошки «Кріх КРЕС» розгорнув пересувну виставку пропам’ятних таблиць «Крихівчани – герої визвольних змагань краю ХХ–ХХІ ст. за волю й територіальну цілісність України». І екскурсовод Петро Малик, який представляє гурток екскурсоводів музею, уже розповідав присутнім про життєвий шлях та чин подвигу нашого Героя.