Волонтерство

КРИХІВЕЦЬКИЙ ФРОНТ

12:0

Без перебільшення, з першого дня повномасштабної російсько-української війни громада тримає свій Крихівецький фронт, та ще й на декількох напрямках.

 1. ФРОНТ БЕЗПЕКИ та ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ

Організаційні зусилля старости Крихівецького старостинського округу із початком війни були спрямовані на забезпечення порядку та спокою в громаді. Староста діяла відповідно до протокольного рішення наради у голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Світлани Онищук від 02.03.2022: «Утворити у кожному населеному пункті добровільні громадські формування для здійснення патрулювання на відповідній території з 23.00 до 06.00 год. Інформацію про транспортні засоби та осіб, які здійснюють патрулювання, подати у відповідні територіальні підрозділи Національної поліції України та донести до відома місцевого населення».

У відповідні терміни виконання цього рішення – до 04.03.2022 – завдяки небайдужій позиції крихівчан та насамперед громадських активістів: Петра ОВСЯНЕЦЬКОГО, Миколи ЦІВКИ та Володимира ЧЕРВІНКИ – було створено ГРОМАДСЬКИЙ ЦЕНТР САМООБОРОНИ КРИХІВЦІВ. Його очолив Петро ОВСЯНЕЦЬКИЙ – президент ФК «Крихівці» та голова ГО «ФК Kрихівці». До громадського центру відразу зголосилося увійти більше 350 чоловіків. Чимало з них згодом поповнили лави ЗСУ. У різний час формування нараховувало більше 350–180 активних членів.

Охорона громадського порядку у Крихівцях з перших днів війни здійснювалася цілодобово. Терени Крихівців було поділено на 12 округів.

ГРОМАДСЬКОМУ ЦЕНТРУ САМООБОРОНИ КРИХІВЦІВ вдалося запобігти провокаціям та диверсіям на теренах громади.

Особливо важливим було і є патрулювання села в пізній нічний час, в комендантську годину – з 23 год. вечора до 5 год.

Cтаном на серпень 2022 р., Громадське формування з охорони громадського порядку в Крихівцях (ГПОП «Штаб» № 6) очолює Володимир ЧЕРВІНКА. Формування налічує більше 50-ти осіб, які офіційно зареєстровані й отримали відповідні посвідчення, завірені печаткою міського голови Івано-Франківська.

У своїй атрибутиці громадські охоронці використовують жовті пов’язки ГПОП із гербом України та шеврони з офіційно затвердженим символом Крихівців – гербом громади. Всі члени самооборони несуть службу добровільно, витрачаючи власний час, транспорт, кошти на пальне.

Завдяки рейдам охоронців громади затримувалися, насамперед, особи, підозрювані у вчиненні диверсійних дій у воєнний час, а також ті, які вчиняють порушення громадського порядку, порушують комендантську годину, наркозалежні, алкозалежні та ін.

Добровільна служба крихівчан в рядах Громадського центру самооборони Крихівців/ Громадського формування з охорони громадського порядку вносить вагому лепту як у збереження порядку й безпеки на теренах Крихівецької громади, так і в наближення Перемоги.

У випадку правопорушень,

особливо під час комендантського часу (з 23.00 до 05.00),

фіксації підозрілих осіб чи групи осіб,

прохання негайно повідомляти черговому в штаб

Громадського формування з охорони громадського порядку

у Крихівцях

за телефоном: +38 068 160 09 08

 

ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ФРОНТ: НАПРЯМКИ

У Крихівцях діють декілька волонтерських центрів. Адміністрація округу, жителі громади, працівники освіти, культури, а також внутрішньо переміщені особи з інших регіонів, які знайшли прихисток у Крихівцях, стали пліч-о-пліч задля спільної справи – забезпечення Збройних Сил України.

 1. АДМІНПРИМІЩЕННЯ КРИХІВЕЦЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ – ПУНКТ ЗБОРУ НЕОБХІДНОГО ДЛЯ ЗСУ. Із перших днів війни, з 9 до 21 год. щоденно (без вихідних), тут був організований збір продуктів харчування, одягу, особливо теплого, ковдр, карематів, засобів гігієни, медикаментів та ін. для воїнів ЗСУ. У прийманні, сортуванні активну участь взяли працівники ЦНАПу, Народного дому, бібліотеки-філії № 9 та мешканці громади. Був організований збір всього необхідного для ЗСУ від мешканців Крихівецької громади, які нині проживають як у самих Крихівцях, так і в діаспорі. Нині збір продукців для ЗСУ проводиться також у торговельних закладах «Тростянецький» та «Spar».
 1. КРИХІВЧАНИ-ВОЛОНТЕРИ на передовій не тільки з перших днів війни у 2022-му, а ще з 2014-го, коли вона розпочалась. Вони не просто збирають допомогу, але й доставляють її з ризиком для життя на саму передову, передають з рук – у руки. Причому, не тільки крихівчанам, але й багатьом воїнам з міста та області. Ігор Лукинів (голова «Спілки волонтерів Прикарпаття»), Віталій Дзібій, Володимир Червінка, Андрій Паляниця, Євгеній Артем’єв та ін., під несамовитий гуркіт снарядів і свист куль, невтомно возять допомогу бійцям, у т. ч. у найгарячіші точки. У тилу за свої кошти теж чимало волонтерів розвозять гуманітарну допомогу, серед них – Євген Турів, Іван Малик та ін. Відомі далеко за межами Крихівців крихівчанки-волонтери Оксана Олійник, Наталія Турів, Марія Серженьга, Оксана Чаплинська, які систематично організовують допомогу із забезпечення воїнів ЗСУ, необхідного для госпіталів: збір одягу, ліків, засобів гігієни, продуктів, та ін.
 1. ГРОМАДА зідйснює ОПІКУ НАД КРИХІВЕЦЬКИМИ ВОЇНАМИ ЗСУ – як членами «Крихівецької спілки добровольців, інвалідів, волонтерів та учасників АТО», які у складі воїнам ЗСУ й нині воюють практично повним складом на передовій у найгарячіших точках, так і новопризваними. Організаційні зусилля з координації, збору, закупівлі та відправлення допомоги здійснюють староста Надія Фотуйма, Петро Овсянецький, Оксана Олійник, парафіяни на чолі зі священиками крихівецьких храмів – о.-м. Володимиром Чорнієм, о. Йосафатом Бойком, ВС та ін. Намагаємося нікому не відмовляти, віднайти й допомогти у спорядженні воїна, якщо не всім необхідним, то хоча б можливим. Крім допомоги з продуктами харчування, медикаментами, спорядженням, за кошти, зібрані громадою, для крихівецьких воїнів було закуплено навігатор (для вояка ЗСУ у складі батальйону «Сафарі») та три автомобілі для крихівчан – військовослужбовців різних частин ЗСУ. Наприклад, освячений о.-м. Володимиром Чорнієм автомобіль марки «Volkswagen Sharan» переданий мешканцю Крихівців – досвідченому військовослужбовцю Ярославу (який з 2015 р. захищає кордони України) для потреб однієї з частин ЗСУ. Машини, за кошти крихівчан-меценатів проходять і відповідне техобслуговування.
 1. КРИХІВЕЦЬКІЙ ГРОМАДІ ДОРУЧЕНА ОПІКА НАД – 109-м ОКРЕМИМ ГІРСЬКО-ШТУРМОВИМ БАТАЛЬЙОНОМ 10-ї ОГШБр СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗСУ. Організаційні зусилля старости, у тісній співпраці з офіцером штабу, який відповідає за зв’язки з громадськістю, спрямовані на координацію та забезпечення цього напрямку. Від початку війни проводиться збір та відправлення для батальйону спальників, карематів, продуктів, засобів гігієни та ін. Для воїнів батальйону, за кошти окремих активних членів Громадського центру з охорони громадського порядку самооборони Крихівців, які попросили не вказувати їх імена, придбано автомобіль марки «MERCEDES BENS VITO». Крихівчани-волонтери Євгеній Артем’єв та Володимир Михайльчук у розпал боїв за Київщину повернулись із небезпечної поїздки, доставивши воякам батальйону на позиції автомобіль, придбаний за кошти меценатів-благодійників, а також необхідні продукти харчування та смаколики. Нещодавно, спільно з нашим крихівчанином – президентом Івано-Франківської торгово-промислової палати – п. Андрієм Левковичем, парафією Успіння Пресвятої Богородиці для 109-го батальйону придбано ще одне авто.
 1. РОЗТАШОВАНА НА ТЕРЕНАХ КРИХІВЦІВ БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНДКАРІТАС ІВАНО-ФРАНКІВСЬК УГКЦ»” (директор – синкел соціального служіння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, митрофорний протоієрей о.-м. Володимир Чорній – парох Крихівецького Храму Успіння Пресвятої Богородиці) вже з перших днів війни розпочала допомагати усім тим, хто потребує. Отець Володимир Чорній практично цілодобово, без вихідних, на посту соціального служіння, організовуючи, приймаючи, відправляючи, часом розвантажуючи… і молячись за багатостраждальну Україну!!! Активно включились у процес допомоги і жителі Крихівецької громади. Створено навіть спеціальний графік, відповідно до якого волонтери, з яких чимало з Крихівців, працюють на певних локаціях.
 1. Справжні «ШВЕЙНІ ВІЙСЬКА», організували крихівчанки-волонтери (на чолі з невтомною й енергійною Оксаною Олійник) в одному із приміщень «Карітасу». Крихівецькі майстрині – Оксана Олійник, Наталія Турів, Надія Волосянко, Надія Лящук, Оксана Галій та ін. – шиють все необхідне для воїнів ЗСУ: підголівники, бафи, прапори, натільну та постільну білизну, шорти, подушки, аптечки та ін. «І строчать наші машинні кулемети безперервними чергами, навіть під час тривог, адже ми тут захищені Божим куполом», – каже Оксана Олійник.
 1. КРИХІВЧАНКИ – справжні МАСКУВАЛЬНІ ФЕЇ, невтомно вже пів року, від самого початку війни, день у день у спортивній залі Крихівецького ліцею плетуть сітки, які рятують життя наших воїнів. До цієї роботи активно долучилися не лише мешканці нашої громади, а й тимчасово переміщені особи (із Києва, Харкова, Запоріжжя, Чернігова, Житомира, Бучі та ін.). Ніхто не залишився осторонь: хтось приносив необхідний одяг і тканину для сіток, хтось розстригав його на смужки, хтось збирав необхідного кольору речі, а хтось приносив смаколики, щоб пригостити присутніх, які плели від ранку і до вечора.
 1. Є в Крихівцях і КУХОВАРСЬКІ ВІЙСЬКА, але не на постійній основі. Працівники ліцею разом із іншими мешканцями Крихівців ліпили вареники для наших воїнів на фронт. У їдальні ліцею виготовляли м’ясні тушонки, банки для яких зносили всі жителі села (на жаль, акція була одноразова цей напрямок не вдалося системно налагодити,). Але були й інші акції з КУХОВАРСЬКОГО ФРОНТУ. Зокрема, громада долучилась до акції «Великодній кошик для ЗСУ». У дошкільному навчального закладу №24 «Котигорошко» теж ліпили вареники, пельмені, закривали тушонки з м’яса та риби, сушили яблука, пекли рогалики, булочки для наших воїнів. Пані Ірина, із Запоріжжя та пані Наталія з Києва, декілька місяців організували в садочку роботу із підготовки сушених продуктів для приготування борщів для воїнів ЗСУ. Особливо напружена ситуація на «куховарському фронті» напередодні ярмарок, коли господині готують різноманітну випічку, вилучені кошти з продажу якої йдуть на закупівлю автомобілів для ЗСУ.
 1. ВЕРВИЦІ – ОБЕРЕГИ ЖИТТЯ для воїнів ЗСУ. Працівники «Карітасу» у Крихівецькому ліцеї проводять майстер-класи із виготовлення вервичок для воїнів, а крихівчанки плетуть їх з молитвами.
 1. МИСТЕЦТВО – НА СЛУЖБУ ФРОНТУ!!! Для благодійного аукціону, вилучені кошти з якого йдуть на потреби ЗСУ, Оксана Малик, Лілія та Орест Громоляки, Галина Дідур, Юлія Вілюш, Христина Кравчук, Оксана Олійник та ін. передали свої роботи картини, ікони, вироби з бісеру, свічки, біжутерію та ін. Діти-крихівчани підтримують військових патріотичними малюнками, ангеликами, вервичками та іншими ручними виробами, які охороняють і зігрівають душу й серце.
 1. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБОРУ КОШТІВ ГРОМАДИ ДЛЯ ЗАКУПІВЛІ АВТО ДЛЯ ВОЇНІВ ЗСУ. Загалом Крихівецькою громадою для воїнів ЗСУ від початку війни придбано 5 автомобілів. Як це відбувається? Збірка триває упродовж декількох місяців. Мешканці складають пожертви у скриньках на підтримку ЗСУ у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, торговельних закладах «Тростянецький» та «Spar», під час численних благодійних акцій:
 • крихівецьких ярмарок із родзинками (смачненькими, мистецькими та інтелектуальними), відомих далеко за межами громади;
 • футбольних турнірів, які були започаткували в Івано-Франківську, одні з перших;
 • чисельних літературно-музичних композицій на підтримку ЗСУ (які проводять талановиті учасники колективів Народного дому с. Крихівці);
 • оригінальних благодійних виставок-екскурсів, організованих Історико-етнографічним музеєм громади Крихівців та гуртком екскурсоводів, які отримали розголос у пресі, у т. ч. загальноукраїнській.

Нині волонтерство потребує чималих коштів на придбання, ремонт і заправку транспорту. Громада щиро вдячна активним та щедрим меценатам.

Зараз наша держава переживає важкі часи. Воїни на фронті, волонтери в тилу намагаються робити все можливе й неможливе для перемоги. Але війна триває вже більше пів року, і часом вже не вистачає сил, засобів, коштів, рук…

Тому нині питання: «А що я особисто вже зробив, щоб допомогти наблизити перемогу?» і «Чи у совісті зробив все для перемоги, що було в моїх силах та можливостях?» – є особливо гострі.

Оцінку та відповідь кожен може дати собі сам.

Сьогодні ми – українці – не маємо права зупинятися: ні на фронті, ні в тилу.

КРИХІВЧАНИ! ОГОЛОШУЄМО ЗАГАЛЬНУ МОБІЛІЗАЦІЮ НА ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ФРОНТ! Напрямок кожен може собі обрати до душі, і виділити у совісті хоча б невелику частинку свого часу, тим самим внісши свою лепту, вплівши свій вузлик у ВЕЛИКУ ПЕРЕМОГУ!!!

Читати далі

Новини рубрики
Волонтерська допомога ЗСУ від Крихівецької громади

14 січня 2023 р., акурат перед Старим Новим роком, громада села спільно з волонтерами зробила велику відправку до наших воїнів. Цього разу до наших захисників поїхали: чоботи, ковдри, підголівники, прапори, шкарпетки, теплі светри, нижня білизна, шість (!) маскувальних сіток та 100 балаклав. Окрім того, на прохання матері одного з воїнів відбулася ще маленька відправка: всього на 10 людей. Дякуємо всім, хто бере участь у зборі коштів та всім жертводавцям! Окрема подяка вчителям Крихівецького ліцею та маскувальним феям за велику кількість сіток!

Див.: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054482044057

КРИХІВЕЦЬКІ ДІТИ – МИКОЛАЇ ДЛЯ ВОЇНІВ ЗСУ

15 грудня 2022 р. разом з дітками Крихівецького ліцею та волонтерами громада села зробила чергову відправку до наших воїнів. Діти напередодні свята Миколая власноруч завантажували всім необхідним для воїнів машину. Ось таке сильне, незламне покоління підростає. Напередодні Нового року крихівецькі волонтери теж здійснили декілька відправок у зону бойових дій для наших крихівчан – воїнів ЗСУ. На війні вкрай важлива підтримка. Щиро дякуємо всім, хто долучився!!! Крок за кроком вперед до перемоги! Все буде Україна!

Див.: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054482044057

КОЛЕКТИВИ НАРОДНОГО ДОМУ – НЕЗМІННІ УЧАСНИКИ ПЕРФОРМАНСІВ НА ПІДТРИМКУ ЗСУ

Культурний фронт також не втихає, адже його боронять вокальні колективи Народного дому с. Крихівці. У листопаді відбулися музично-патріотичні перформанси на підтримку Збройних Сил України за участю вокального ансамблю «Гармонія» та солістів Народного дому с. Крихівці. Композиція авторства Михайла Яцківа зачепила слухачів за живе. У форматі відеозапису її прослухали понад 300 000 разів. Участь у багатьох перформансах на підтримку ЗСУ - це лише дрібка від того, що крихівчани роблять, щоби наблизити нашу перемогу.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

ЯРМАРОК НА МИКОЛАЯ У КРИХІВЦЯХ

18 грудня 2022 р. у Крихівцях відбувся шостий ярмарок на підтримку Збройних Сил України. На ньому можна було придбати вироби, виготовлені вихованцями крихівецького дитячого садочка, ліцею, «Карітасу», студентами Івано-Франківського фахового коледжу ПНУ та крихівчанами. Вторговані гроші будуть спрямовані на придбання генератора і тканин для пошиття теплого одягу.

Див.: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054482044057

КРИХІВЕЦЬКИЙ ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ФРОНТ

Війна закінчиться, Перемога вже близько! Але яким буде Ваш особистий внесок у Перемогу Ви ще нині можете для себе обрати, щоб Ваша совість перед собою і Богом була чиста, щоб було про що розповісти дітям і внукам на питання: «А що Ти робив, коли була війна?» Детальніше про крихівецький волонтерський фронт читайте у підрубці «ВОЛОНТЕРСТВО» рубрики «ГРОМАДСЬКИЙ ПРОСТІР» на сайті Крихівецького старостинського округу. Тут Ви можете побачити, які є напрямки діяльності, та обрати свій. Адже нині ми самі творимо свою історію.

https://krykhivtsi.if.ua/volonterstvo.html#more-3172

Вітання старости Крихівецького старостинського округу із Міжнародним днем волонтера

Староста Крихівецького старостинського округу Надія Фотуйма привітала всіх причетних  до волонтерства членів громади з Міжнародним днем волонтера:  «Щиро вітаю крихівчан та усіх причетних із Міжнародним днем волонтера. І тих, хто невтомно з 2014-го року з ризиком для життя доставляє все необхідне нашим воїнам у гарячі точки на передову, і тих, хто з перших днів повномасштабного вторгнення 24.02.2022 зайняв у волонтерстві свою нішу: чи то в охороні громадського порядку, чи у зборі й доставці необхідного (як для воїнів, так і для постраждалих від війни), чи у “швейних військах”, або ж ставши маскувальною феєю. Вітаю як багаторічних, так і новоприбулих. У рядах волонтерів раді всім, хто вплітає найменший вузлик у справу Перемоги. Лише разом ми здолаємо все!»

https://www.facebook.com/profile.php?id=100023882808912&paipv=0&eav=Afao4BVUYCj0mulfhokoQd8LNS3X6nEZlpPaNKz10hvzgNZ-GAvtnp5C6uYXXEUvk6o&_rdr

ВОЛОНТЕРСЬКА ДОПОМОГА ЗСУ ВІД КРИХІВЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ

Практично щотижня Крихівецька громада організовує відправки волонтерської допомоги для воїнів ЗСУ. Так було і 4 грудня 2022 року. «Сьогодні хочемо висловити величезну подяку нашим жертводавцям! А саме: батькам учнів 1-Б, 1-Г, 2-Б, 3-Г, 5-В, 8-Б, 9-А класів Крихівецького ліцею за матеріали для білизни; маскувальним феям і Андрію Поліщуку за шкарпетки для наших воїнів; Олександрі Грушецькій і Сергію Дем’янику за віск для окопних свічок; Анні Поштар за фліз для балаклав; Ігору Лукініву за матеріал для прапорів; нашим трудівницям за плетені шкарпетки, феям за їхню невтомну працю біля маскувальних сіток, адже незважаючи на відсутність тепла і електропостачання, вони роблять свою роботу; окрема подяка Ользі Циганюк (87 років) жительці села Драгомирчани за сплетені шкарпетки (у кількості 16 пар) та вишитий образ Божої Матері для наших захисників; Марті Дземан за ладанки для наших соколів! Кожен з нас наближає перемогу! Слава Україні! Героям слава!» – зазначає лідер волонтерського руху громади Крихівців Оксана Олійник.

Джерело: https://www.facebook.com/profile.php?id=100054482044057

Громадо, звітуємо! Подарунок на Романа для крихівецького воїна Романа!

Сьогодні ми зробили подарунок для крихівецького воїна Романа (у день  його іменин) та його побратимів із 128-ї  Окремої гірсько-штурмової бригади. Придбано й передано на фронт якісну бензопилу. Також передали так  необхідні в цих погодних умовах спальники, карімати, зібрані на базі Крихвецького старостинського округу. А напередодні феям-крихівчанкам вдалося оперативно, при свічках (!), сплести для Романа й побратимів білу маскувальну сітку.  Бензопилу придбано за членські внески Громадської організації «Крихівецька громада: минуле й майбутнє» (5 тисяч) та за вилучені кошти з останньої міні-ярмарки на підтримку ЗСУ (7 тисяч), де були реалізовані горнятка із символами громади (гербом та прапором). Дякуємо всім небайдужим членам  Крихівецької громади та парафіянам Храму Успіння Пресвятої Богородиці. Роман  –  учасник бойових дій із 2014-го, нащадок багаторічного війта села – Івана Жилюка (Соломона), онук репресованої зв’язкової ОУН Дмитрів Ганни (Звенислави), учасниці Норильського повстання та політв’язня з Литви А. Янулевічуса.

На благодійному ярмарку в дитячому садку «Котигорошко» на ЗСУ зібрали більше 10 тисяч!!!

Нещодавно благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ відбувся у старших групах дитячого садочка «Котигорошко», що в Крихівцях. Спільними зусиллями діток, їх батьків та педагогічного колективу садка, на чолі із завідуючою Оксаною Павлівною Доцяк, зібрали 10831 грн. Кошти передані на потреби військової частини, в  якій служить батько одного з вихованців закладу. Україна переможе, адже на волонтерському фронті всі: від малого – до великого!!!

Відеозвіт із ярмарку в садку див.: https://www.facebook.com/kotyhoroshko.kr/