Волонтерство

КРИХІВЕЦЬКИЙ ФРОНТ

12:0

Без перебільшення, з першого дня повномасштабної російсько-української війни громада тримає свій Крихівецький фронт, та ще й на декількох напрямках.

 1. ФРОНТ БЕЗПЕКИ та ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ

Організаційні зусилля старости Крихівецького старостинського округу із початком війни були спрямовані на забезпечення порядку та спокою в громаді. Староста діяла відповідно до протокольного рішення наради у голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Світлани Онищук від 02.03.2022: «Утворити у кожному населеному пункті добровільні громадські формування для здійснення патрулювання на відповідній території з 23.00 до 06.00 год. Інформацію про транспортні засоби та осіб, які здійснюють патрулювання, подати у відповідні територіальні підрозділи Національної поліції України та донести до відома місцевого населення».

У відповідні терміни виконання цього рішення – до 04.03.2022 – завдяки небайдужій позиції крихівчан та насамперед громадських активістів: Петра ОВСЯНЕЦЬКОГО, Миколи ЦІВКИ та Володимира ЧЕРВІНКИ – було створено ГРОМАДСЬКИЙ ЦЕНТР САМООБОРОНИ КРИХІВЦІВ. Його очолив Петро ОВСЯНЕЦЬКИЙ – президент ФК «Крихівці» та голова ГО «ФК Kрихівці». До громадського центру відразу зголосилося увійти більше 350 чоловіків. Чимало з них згодом поповнили лави ЗСУ. У різний час формування нараховувало більше 350–180 активних членів.

Охорона громадського порядку у Крихівцях з перших днів війни здійснювалася цілодобово. Терени Крихівців було поділено на 12 округів.

ГРОМАДСЬКОМУ ЦЕНТРУ САМООБОРОНИ КРИХІВЦІВ вдалося запобігти провокаціям та диверсіям на теренах громади.

Особливо важливим було і є патрулювання села в пізній нічний час, в комендантську годину – з 23 год. вечора до 5 год.

Cтаном на серпень 2022 р., Громадське формування з охорони громадського порядку в Крихівцях (ГПОП «Штаб» № 6) очолює Володимир ЧЕРВІНКА. Формування налічує більше 50-ти осіб, які офіційно зареєстровані й отримали відповідні посвідчення, завірені печаткою міського голови Івано-Франківська.

У своїй атрибутиці громадські охоронці використовують жовті пов’язки ГПОП із гербом України та шеврони з офіційно затвердженим символом Крихівців – гербом громади. Всі члени самооборони несуть службу добровільно, витрачаючи власний час, транспорт, кошти на пальне.

Завдяки рейдам охоронців громади затримувалися, насамперед, особи, підозрювані у вчиненні диверсійних дій у воєнний час, а також ті, які вчиняють порушення громадського порядку, порушують комендантську годину, наркозалежні, алкозалежні та ін.

Добровільна служба крихівчан в рядах Громадського центру самооборони Крихівців/ Громадського формування з охорони громадського порядку вносить вагому лепту як у збереження порядку й безпеки на теренах Крихівецької громади, так і в наближення Перемоги.

У випадку правопорушень,

особливо під час комендантського часу (з 23.00 до 05.00),

фіксації підозрілих осіб чи групи осіб,

прохання негайно повідомляти черговому в штаб

Громадського формування з охорони громадського порядку

у Крихівцях

за телефоном: +38 068 160 09 08

 

ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ФРОНТ: НАПРЯМКИ

У Крихівцях діють декілька волонтерських центрів. Адміністрація округу, жителі громади, працівники освіти, культури, а також внутрішньо переміщені особи з інших регіонів, які знайшли прихисток у Крихівцях, стали пліч-о-пліч задля спільної справи – забезпечення Збройних Сил України.

 1. АДМІНПРИМІЩЕННЯ КРИХІВЕЦЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ – ПУНКТ ЗБОРУ НЕОБХІДНОГО ДЛЯ ЗСУ. Із перших днів війни, з 9 до 21 год. щоденно (без вихідних), тут був організований збір продуктів харчування, одягу, особливо теплого, ковдр, карематів, засобів гігієни, медикаментів та ін. для воїнів ЗСУ. У прийманні, сортуванні активну участь взяли працівники ЦНАПу, Народного дому, бібліотеки-філії № 9 та мешканці громади. Був організований збір всього необхідного для ЗСУ від мешканців Крихівецької громади, які нині проживають як у самих Крихівцях, так і в діаспорі. Нині збір продукців для ЗСУ проводиться також у торговельних закладах «Тростянецький» та «Spar».
 1. КРИХІВЧАНИ-ВОЛОНТЕРИ на передовій не тільки з перших днів війни у 2022-му, а ще з 2014-го, коли вона розпочалась. Вони не просто збирають допомогу, але й доставляють її з ризиком для життя на саму передову, передають з рук – у руки. Причому, не тільки крихівчанам, але й багатьом воїнам з міста та області. Ігор Лукинів (голова «Спілки волонтерів Прикарпаття»), Віталій Дзібій, Володимир Червінка, Андрій Паляниця, Євгеній Артем’єв та ін., під несамовитий гуркіт снарядів і свист куль, невтомно возять допомогу бійцям, у т. ч. у найгарячіші точки. У тилу за свої кошти теж чимало волонтерів розвозять гуманітарну допомогу, серед них – Євген Турів, Іван Малик та ін. Відомі далеко за межами Крихівців крихівчанки-волонтери Оксана Олійник, Наталія Турів, Марія Серженьга, Оксана Чаплинська, які систематично організовують допомогу із забезпечення воїнів ЗСУ, необхідного для госпіталів: збір одягу, ліків, засобів гігієни, продуктів, та ін.
 1. ГРОМАДА зідйснює ОПІКУ НАД КРИХІВЕЦЬКИМИ ВОЇНАМИ ЗСУ – як членами «Крихівецької спілки добровольців, інвалідів, волонтерів та учасників АТО», які у складі воїнам ЗСУ й нині воюють практично повним складом на передовій у найгарячіших точках, так і новопризваними. Організаційні зусилля з координації, збору, закупівлі та відправлення допомоги здійснюють староста Надія Фотуйма, Петро Овсянецький, Оксана Олійник, парафіяни на чолі зі священиками крихівецьких храмів – о.-м. Володимиром Чорнієм, о. Йосафатом Бойком, ВС та ін. Намагаємося нікому не відмовляти, віднайти й допомогти у спорядженні воїна, якщо не всім необхідним, то хоча б можливим. Крім допомоги з продуктами харчування, медикаментами, спорядженням, за кошти, зібрані громадою, для крихівецьких воїнів було закуплено навігатор (для вояка ЗСУ у складі батальйону «Сафарі») та три автомобілі для крихівчан – військовослужбовців різних частин ЗСУ. Наприклад, освячений о.-м. Володимиром Чорнієм автомобіль марки «Volkswagen Sharan» переданий мешканцю Крихівців – досвідченому військовослужбовцю Ярославу (який з 2015 р. захищає кордони України) для потреб однієї з частин ЗСУ. Машини, за кошти крихівчан-меценатів проходять і відповідне техобслуговування.
 1. КРИХІВЕЦЬКІЙ ГРОМАДІ ДОРУЧЕНА ОПІКА НАД – 109-м ОКРЕМИМ ГІРСЬКО-ШТУРМОВИМ БАТАЛЬЙОНОМ 10-ї ОГШБр СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗСУ. Організаційні зусилля старости, у тісній співпраці з офіцером штабу, який відповідає за зв’язки з громадськістю, спрямовані на координацію та забезпечення цього напрямку. Від початку війни проводиться збір та відправлення для батальйону спальників, карематів, продуктів, засобів гігієни та ін. Для воїнів батальйону, за кошти окремих активних членів Громадського центру з охорони громадського порядку самооборони Крихівців, які попросили не вказувати їх імена, придбано автомобіль марки «MERCEDES BENS VITO». Крихівчани-волонтери Євгеній Артем’єв та Володимир Михайльчук у розпал боїв за Київщину повернулись із небезпечної поїздки, доставивши воякам батальйону на позиції автомобіль, придбаний за кошти меценатів-благодійників, а також необхідні продукти харчування та смаколики. Нещодавно, спільно з нашим крихівчанином – президентом Івано-Франківської торгово-промислової палати – п. Андрієм Левковичем, парафією Успіння Пресвятої Богородиці для 109-го батальйону придбано ще одне авто.
 1. РОЗТАШОВАНА НА ТЕРЕНАХ КРИХІВЦІВ БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНДКАРІТАС ІВАНО-ФРАНКІВСЬК УГКЦ»” (директор – синкел соціального служіння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, митрофорний протоієрей о.-м. Володимир Чорній – парох Крихівецького Храму Успіння Пресвятої Богородиці) вже з перших днів війни розпочала допомагати усім тим, хто потребує. Отець Володимир Чорній практично цілодобово, без вихідних, на посту соціального служіння, організовуючи, приймаючи, відправляючи, часом розвантажуючи… і молячись за багатостраждальну Україну!!! Активно включились у процес допомоги і жителі Крихівецької громади. Створено навіть спеціальний графік, відповідно до якого волонтери, з яких чимало з Крихівців, працюють на певних локаціях.
 1. Справжні «ШВЕЙНІ ВІЙСЬКА», організували крихівчанки-волонтери (на чолі з невтомною й енергійною Оксаною Олійник) в одному із приміщень «Карітасу». Крихівецькі майстрині – Оксана Олійник, Наталія Турів, Надія Волосянко, Надія Лящук, Оксана Галій та ін. – шиють все необхідне для воїнів ЗСУ: підголівники, бафи, прапори, натільну та постільну білизну, шорти, подушки, аптечки та ін. «І строчать наші машинні кулемети безперервними чергами, навіть під час тривог, адже ми тут захищені Божим куполом», – каже Оксана Олійник.
 1. КРИХІВЧАНКИ – справжні МАСКУВАЛЬНІ ФЕЇ, невтомно вже пів року, від самого початку війни, день у день у спортивній залі Крихівецького ліцею плетуть сітки, які рятують життя наших воїнів. До цієї роботи активно долучилися не лише мешканці нашої громади, а й тимчасово переміщені особи (із Києва, Харкова, Запоріжжя, Чернігова, Житомира, Бучі та ін.). Ніхто не залишився осторонь: хтось приносив необхідний одяг і тканину для сіток, хтось розстригав його на смужки, хтось збирав необхідного кольору речі, а хтось приносив смаколики, щоб пригостити присутніх, які плели від ранку і до вечора.
 1. Є в Крихівцях і КУХОВАРСЬКІ ВІЙСЬКА, але не на постійній основі. Працівники ліцею разом із іншими мешканцями Крихівців ліпили вареники для наших воїнів на фронт. У їдальні ліцею виготовляли м’ясні тушонки, банки для яких зносили всі жителі села (на жаль, акція була одноразова цей напрямок не вдалося системно налагодити,). Але були й інші акції з КУХОВАРСЬКОГО ФРОНТУ. Зокрема, громада долучилась до акції «Великодній кошик для ЗСУ». У дошкільному навчального закладу №24 «Котигорошко» теж ліпили вареники, пельмені, закривали тушонки з м’яса та риби, сушили яблука, пекли рогалики, булочки для наших воїнів. Пані Ірина, із Запоріжжя та пані Наталія з Києва, декілька місяців організували в садочку роботу із підготовки сушених продуктів для приготування борщів для воїнів ЗСУ. Особливо напружена ситуація на «куховарському фронті» напередодні ярмарок, коли господині готують різноманітну випічку, вилучені кошти з продажу якої йдуть на закупівлю автомобілів для ЗСУ.
 1. ВЕРВИЦІ – ОБЕРЕГИ ЖИТТЯ для воїнів ЗСУ. Працівники «Карітасу» у Крихівецькому ліцеї проводять майстер-класи із виготовлення вервичок для воїнів, а крихівчанки плетуть їх з молитвами.
 1. МИСТЕЦТВО – НА СЛУЖБУ ФРОНТУ!!! Для благодійного аукціону, вилучені кошти з якого йдуть на потреби ЗСУ, Оксана Малик, Лілія та Орест Громоляки, Галина Дідур, Юлія Вілюш, Христина Кравчук, Оксана Олійник та ін. передали свої роботи картини, ікони, вироби з бісеру, свічки, біжутерію та ін. Діти-крихівчани підтримують військових патріотичними малюнками, ангеликами, вервичками та іншими ручними виробами, які охороняють і зігрівають душу й серце.
 1. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБОРУ КОШТІВ ГРОМАДИ ДЛЯ ЗАКУПІВЛІ АВТО ДЛЯ ВОЇНІВ ЗСУ. Загалом Крихівецькою громадою для воїнів ЗСУ від початку війни придбано 5 автомобілів. Як це відбувається? Збірка триває упродовж декількох місяців. Мешканці складають пожертви у скриньках на підтримку ЗСУ у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, торговельних закладах «Тростянецький» та «Spar», під час численних благодійних акцій:
 • крихівецьких ярмарок із родзинками (смачненькими, мистецькими та інтелектуальними), відомих далеко за межами громади;
 • футбольних турнірів, які були започаткували в Івано-Франківську, одні з перших;
 • чисельних літературно-музичних композицій на підтримку ЗСУ (які проводять талановиті учасники колективів Народного дому с. Крихівці);
 • оригінальних благодійних виставок-екскурсів, організованих Історико-етнографічним музеєм громади Крихівців та гуртком екскурсоводів, які отримали розголос у пресі, у т. ч. загальноукраїнській.

Нині волонтерство потребує чималих коштів на придбання, ремонт і заправку транспорту. Громада щиро вдячна активним та щедрим меценатам.

Зараз наша держава переживає важкі часи. Воїни на фронті, волонтери в тилу намагаються робити все можливе й неможливе для перемоги. Але війна триває вже більше пів року, і часом вже не вистачає сил, засобів, коштів, рук…

Тому нині питання: «А що я особисто вже зробив, щоб допомогти наблизити перемогу?» і «Чи у совісті зробив все для перемоги, що було в моїх силах та можливостях?» – є особливо гострі.

Оцінку та відповідь кожен може дати собі сам.

Сьогодні ми – українці – не маємо права зупинятися: ні на фронті, ні в тилу.

КРИХІВЧАНИ! ОГОЛОШУЄМО ЗАГАЛЬНУ МОБІЛІЗАЦІЮ НА ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ФРОНТ! Напрямок кожен може собі обрати до душі, і виділити у совісті хоча б невелику частинку свого часу, тим самим внісши свою лепту, вплівши свій вузлик у ВЕЛИКУ ПЕРЕМОГУ!!!

Читати далі

Новини рубрики
Тренінг «Майстерня життєстійкості: профілактика вигорання та відновлення ресурсів»

1 травня 2024 року, у рамках проєкту «Безпечний простір для дітей: захист, підтримка, інтеграція», психологині «Карітасу» відвідали Крихівецький ліцей та провели для вчителів тренінг «Майстерня життєстійкості: профілактика вигорання та відновлення ресурсів». Педагоги отримали навички профілактики вигорання, дізналися про важливість та необхідність турботи про себе. Навчилися шукати життєвий баланс. Завдяки аромотерапії, вчителі дізналися як аромати впливають на ментальне та фізичне здоров ‘я. Також змогли створити власний аромат. Адже використання ефірних олій, фітонцидів рослин та інших ароматних речовин допомагає укріпленню фізичного та психічного здоров’я.

Див.: https://www.facebook.com/kryh.licej

Благодійний ярмарок у Крихівцях

28 квітня 2024 року Крихівецька громада вкотре долучилася до збору коштів для допомоги ЗСУ. Біля храму Всіх Святих, що у Калиновій Слободі, лунала патріотична пісня у виконанні солістів та колективів Народний Дім с. Крихівці та проводився благодійний ярмарок. Щиро вдячні усім, хто долучився до його організації та проведення! Зібрано 70 тисяч 460 гривень, які будуть передані на потреби наших незламних воїнів. Разом до перемоги!

ЗДО «Котигорошко» долучився до благодійного ярмарку

28 квітня 2024 року, на Вербну неділю, дитячий садочок «Котигорошко» взяв участь у благодійному ярмарку спільно з Крихівецькою громадою. На ярмарку були представлені різноманітні кулінарні вироби, випічка, фрукти, солодощі тощо. За декілька годин майже все було продано. Учасниками ярмарку стали не лише працівники закладу, а й усі охочі, зокрема батьки вихованців. Під час ярмарку вдалося зібрати садочку 22 261 гривні. Ці кошти скерують на підтримку наших воїнів! Дякуємо кожному, хто долучився до заходу!

Див.: https://m.facebook.com/profile.php?id=100028388656233&name=xhp_nt__fb__action__open_user

Благодійний виступ на підтримку ЗСУ

24 квітня 2024 року в рамках благодійного проєкту на підтримку ЗСУ «З піснею — до Перемоги!» своєю творчістю ділилися солісти та творчі колективи Народного дому с. Крихівці та Будинку культури с. Чукалівка.

Див.: https://www.facebook.com/groups/343873475968193/

«Чорні яструби» передали прапор Крихівецькому ліцею

25 квітня 2024 року 4оТБр 3 ТБ «Чорні яструби» передали символічний прапор Крихівецькому ліцею у знак вдячності за волонтерську діяльність.

Див.: https://m.facebook.com/profile.php?id=100063438951431&name=xhp_nt__fb__action__open_user

Крихівецький ліцей: 30 540 грн для ЗСУ!

У Крихівецькому ліцеї було проведено збір коштів для бійців 4-ї роти 22-го батальйону ДУК ПС. Матеріальна допомога буде використана задля виконання бойових завдань, збереження життя та здоров’я наших захисників! Дякуємо всім, хто долучився!

Див.: https://m.facebook.com/profile.php?id=100063438951431

Поїздка волонтерів до наших воїнів на Донецький та Харківський напрямки відбулася успішно!

Дякуємо Богу та всім небайдужим, хто приклався до того, щоб поїздка волонтерів від Крихівецького старостинського округу, на чолі зі старостою Надією Фотуймою та керівником штабу ГПОП Володимиром Червінкою, головою Івано-Франківської обласної спілки членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО Степаном Чомком, до наших воїнів на Донецький та Харківський напрямки відбулася успішно. Всі, хто долучився, ще раз довели, що дійсно є від перших днів повномасштабного вторгнення волонтерами за покликом душі. Дякуємо підприємцям, які чимало долучилися до збору та в цій поїздці були і водіями – Степану Лавріву, Миколі Рубелю, Степану Леніву (адже дорога була важкою, це більше 1500 км лише в одну сторону). До нашого збору приєдналися також Івано-Франківський навчально-науковий юридичний інститут Національного університету «Одеська Юридична Академія» та Івано-Франківський фаховий коледж Київського університету інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська Юридична Академія» (організатор – Анастасія Червінка), за що ми їм щиро вдячні. На фронт доставлено: антену старлінк, воду, цигарки, медикаменти, засоби гігієни, смаколики, продукти харчування, робочі інструменти, сітки, окопні свічки, передачі від рідних та багато необхідного. Дякуємо парафіянам Церкви Успіння Пресвятої Богородиці (парох – о.-м. Володимир Чорній), членам штабу с. Крихівці ГПОП, працівникам та власникам крихівецьких торговельних закладів «Спар» (п. Світлані Підлетейчук), «Тростянецький» (п. Михайлові Балагурі), «Лілія» (п.Олександрі Ван Снік), підприємству «Перерів Хліб» (за свіжі калачі й круасани, печиво, хліб, директор Дмитро Зав’ялов), працівникам коломийського магазину “Експрес”, колективу, дітям та батькам освітніх закладів: Крихівецькому ліцею (директор Світлана Каспрук, окрема подяка за вареники й смаколики), садочку «Котигорошко» (завідувачці Оксані Доцяк), команді Народного дому с. Крихівці (директор – Іван Малик, художній керівник Лілія Громоляк, та їх світлячки – Петро Малик, Юрій Малик та ін., які виготовляють окопні свічки), крихівецьким феям (які у стислі терміни за 5 днів сплели 4 ручні маскувальні сітки), команді п. Оксани Олійник за 8 сіток-витинанок; нашим чудо-кондитерам – Надії Бабінчук, Любові Тугай та Наталії Куралові – за кексики, рогалики, конвертики, спечені з любов’ю та смаком; всім-всім, хто, долучився коштами, на які закупили продукти харчування, смаколики, свіжі м’ясні вироби, цигарки, ліки, павербанки та ін. Тішимося, що вдалося передати нашим хлопцям на передову частинку тепла, смак дому, нашу велику любов та вдячність за їх стійкість й незламність!!! Приємно було побачити, хоч трошки, щиру усмішку на мужніх і втомлених обличчях військових. Окрему подяку висловили військовослужбовці ГІЗ 10-ї ОГШБр «Едельвейс» за робочі інструменти, сітки, свіжі вареники, смаколики. Дякуємо Богові, що за ці декілька днів вдалося разом із нашими друзями-капеланами молитися із захисниками 109-го батальйону 10-ї ОГШБр «Едельвейс», на іншому напрямку відвідати нашого другу громади – офіцера Віталія Савойського та його побратимів, передати передачі нашим крихівецьким воїнам, які служать у 7-му (Івано-Франківському стрілецькому батальйоні – братам Загайкевичам, Олександру Г. та ін.). НЕ зупиняймося!!! Воїнам, особливо зараз дуже потрібна наша підтримка!!! Разом – до Перемоги!!!

Ліцеїсти долучились до благодійного збору

19 квітня 2024 року учні Крихівецького ліцею долучились до благодійного збору ГО «Крихівецька громада: минуле й майбутнє». Зібрана допомога буде відправлена до наших воїнів на передову. Дякуємо всім причетним! Тільки разом ми велика та непереможна сила!

Див.: https://www.facebook.com/kryh.licej/

 

Волонтер України за покликом душі!

Волонтер України за покликом душі! Нині в тилу таким волонтером має стати кожен! Долучайтеся! Мешканці Крихівців, докажемо, що ми гідні цієї відзнаки, якою командування нашої легендарної 10-ї Окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» нагородило членів Громадської організації «Крихівецька громада: минуле й майбутнє». До наших воїнів на передову організовується поїздка від Крихівецького старостинського округу. Звертаємося до всіх небайдужих із проханням про необхідні продукти і засоби (до обіду 19.04.2024):

– Консерви (бажано м’ясні і невеликі баночки);

– Чай, кава, цукор (бажано у стікерах);

– Супи, мівіни, каші (запарні);

– Солодощі (енергетичні й шоколадні батончики, печиво та ін.)

– Засоби гігієни (мокрі серветки та ін.);

– Солодка вода (в літрових банках);

– Павербанки;

– Ліхтарики;

– Медикаменти (противірусні порошки та ін.).

Продукти і засоби можна залишати:

– у кошику магазину «Тростянецький»;

– приносити в офіси «Штабу» або Громадської організації «Крихівецька громада: минуле й майбутнє» (Крихівці, площа Двір, 1, понеділок – четвер з 10 до 20.00, п’ятниця – до 13.00), Народний дім (18–21.00).

Всіх, хто бажає долучитися коштами подаємо реквізити:

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«КРИХІВЕЦЬКА ГРОМАДА: МИНУЛЕ Й МАЙБУТНЄ»

площа Двір, 1, с. Крихівці, 76493, Україна,

тел. 066-493-75-69, e-mail: krgrorg@gmail.com, ЄДРПОУ 44127898,

р/р UA843052990000026007005501652 в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» з позначкою “для потреб ЗСУ”. Слава Україні! Героям Слава!