Волонтерство

КРИХІВЕЦЬКИЙ ФРОНТ

12:0

Без перебільшення, з першого дня повномасштабної російсько-української війни громада тримає свій Крихівецький фронт, та ще й на декількох напрямках.

 1. ФРОНТ БЕЗПЕКИ та ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ

Організаційні зусилля старости Крихівецького старостинського округу із початком війни були спрямовані на забезпечення порядку та спокою в громаді. Староста діяла відповідно до протокольного рішення наради у голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Світлани Онищук від 02.03.2022: «Утворити у кожному населеному пункті добровільні громадські формування для здійснення патрулювання на відповідній території з 23.00 до 06.00 год. Інформацію про транспортні засоби та осіб, які здійснюють патрулювання, подати у відповідні територіальні підрозділи Національної поліції України та донести до відома місцевого населення».

У відповідні терміни виконання цього рішення – до 04.03.2022 – завдяки небайдужій позиції крихівчан та насамперед громадських активістів: Петра ОВСЯНЕЦЬКОГО, Миколи ЦІВКИ та Володимира ЧЕРВІНКИ – було створено ГРОМАДСЬКИЙ ЦЕНТР САМООБОРОНИ КРИХІВЦІВ. Його очолив Петро ОВСЯНЕЦЬКИЙ – президент ФК «Крихівці» та голова ГО «ФК Kрихівці». До громадського центру відразу зголосилося увійти більше 350 чоловіків. Чимало з них згодом поповнили лави ЗСУ. У різний час формування нараховувало більше 350–180 активних членів.

Охорона громадського порядку у Крихівцях з перших днів війни здійснювалася цілодобово. Терени Крихівців було поділено на 12 округів.

ГРОМАДСЬКОМУ ЦЕНТРУ САМООБОРОНИ КРИХІВЦІВ вдалося запобігти провокаціям та диверсіям на теренах громади.

Особливо важливим було і є патрулювання села в пізній нічний час, в комендантську годину – з 23 год. вечора до 5 год.

Cтаном на серпень 2022 р., Громадське формування з охорони громадського порядку в Крихівцях (ГПОП «Штаб» № 6) очолює Володимир ЧЕРВІНКА. Формування налічує більше 50-ти осіб, які офіційно зареєстровані й отримали відповідні посвідчення, завірені печаткою міського голови Івано-Франківська.

У своїй атрибутиці громадські охоронці використовують жовті пов’язки ГПОП із гербом України та шеврони з офіційно затвердженим символом Крихівців – гербом громади. Всі члени самооборони несуть службу добровільно, витрачаючи власний час, транспорт, кошти на пальне.

Завдяки рейдам охоронців громади затримувалися, насамперед, особи, підозрювані у вчиненні диверсійних дій у воєнний час, а також ті, які вчиняють порушення громадського порядку, порушують комендантську годину, наркозалежні, алкозалежні та ін.

Добровільна служба крихівчан в рядах Громадського центру самооборони Крихівців/ Громадського формування з охорони громадського порядку вносить вагому лепту як у збереження порядку й безпеки на теренах Крихівецької громади, так і в наближення Перемоги.

У випадку правопорушень,

особливо під час комендантського часу (з 23.00 до 05.00),

фіксації підозрілих осіб чи групи осіб,

прохання негайно повідомляти черговому в штаб

Громадського формування з охорони громадського порядку

у Крихівцях

за телефоном: +38 068 160 09 08

 

ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ФРОНТ: НАПРЯМКИ

У Крихівцях діють декілька волонтерських центрів. Адміністрація округу, жителі громади, працівники освіти, культури, а також внутрішньо переміщені особи з інших регіонів, які знайшли прихисток у Крихівцях, стали пліч-о-пліч задля спільної справи – забезпечення Збройних Сил України.

 1. АДМІНПРИМІЩЕННЯ КРИХІВЕЦЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ – ПУНКТ ЗБОРУ НЕОБХІДНОГО ДЛЯ ЗСУ. Із перших днів війни, з 9 до 21 год. щоденно (без вихідних), тут був організований збір продуктів харчування, одягу, особливо теплого, ковдр, карематів, засобів гігієни, медикаментів та ін. для воїнів ЗСУ. У прийманні, сортуванні активну участь взяли працівники ЦНАПу, Народного дому, бібліотеки-філії № 9 та мешканці громади. Був організований збір всього необхідного для ЗСУ від мешканців Крихівецької громади, які нині проживають як у самих Крихівцях, так і в діаспорі. Нині збір продукців для ЗСУ проводиться також у торговельних закладах «Тростянецький» та «Spar».
 1. КРИХІВЧАНИ-ВОЛОНТЕРИ на передовій не тільки з перших днів війни у 2022-му, а ще з 2014-го, коли вона розпочалась. Вони не просто збирають допомогу, але й доставляють її з ризиком для життя на саму передову, передають з рук – у руки. Причому, не тільки крихівчанам, але й багатьом воїнам з міста та області. Ігор Лукинів (голова «Спілки волонтерів Прикарпаття»), Віталій Дзібій, Володимир Червінка, Андрій Паляниця, Євгеній Артем’єв та ін., під несамовитий гуркіт снарядів і свист куль, невтомно возять допомогу бійцям, у т. ч. у найгарячіші точки. У тилу за свої кошти теж чимало волонтерів розвозять гуманітарну допомогу, серед них – Євген Турів, Іван Малик та ін. Відомі далеко за межами Крихівців крихівчанки-волонтери Оксана Олійник, Наталія Турів, Марія Серженьга, Оксана Чаплинська, які систематично організовують допомогу із забезпечення воїнів ЗСУ, необхідного для госпіталів: збір одягу, ліків, засобів гігієни, продуктів, та ін.
 1. ГРОМАДА зідйснює ОПІКУ НАД КРИХІВЕЦЬКИМИ ВОЇНАМИ ЗСУ – як членами «Крихівецької спілки добровольців, інвалідів, волонтерів та учасників АТО», які у складі воїнам ЗСУ й нині воюють практично повним складом на передовій у найгарячіших точках, так і новопризваними. Організаційні зусилля з координації, збору, закупівлі та відправлення допомоги здійснюють староста Надія Фотуйма, Петро Овсянецький, Оксана Олійник, парафіяни на чолі зі священиками крихівецьких храмів – о.-м. Володимиром Чорнієм, о. Йосафатом Бойком, ВС та ін. Намагаємося нікому не відмовляти, віднайти й допомогти у спорядженні воїна, якщо не всім необхідним, то хоча б можливим. Крім допомоги з продуктами харчування, медикаментами, спорядженням, за кошти, зібрані громадою, для крихівецьких воїнів було закуплено навігатор (для вояка ЗСУ у складі батальйону «Сафарі») та три автомобілі для крихівчан – військовослужбовців різних частин ЗСУ. Наприклад, освячений о.-м. Володимиром Чорнієм автомобіль марки «Volkswagen Sharan» переданий мешканцю Крихівців – досвідченому військовослужбовцю Ярославу (який з 2015 р. захищає кордони України) для потреб однієї з частин ЗСУ. Машини, за кошти крихівчан-меценатів проходять і відповідне техобслуговування.
 1. КРИХІВЕЦЬКІЙ ГРОМАДІ ДОРУЧЕНА ОПІКА НАД – 109-м ОКРЕМИМ ГІРСЬКО-ШТУРМОВИМ БАТАЛЬЙОНОМ 10-ї ОГШБр СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗСУ. Організаційні зусилля старости, у тісній співпраці з офіцером штабу, який відповідає за зв’язки з громадськістю, спрямовані на координацію та забезпечення цього напрямку. Від початку війни проводиться збір та відправлення для батальйону спальників, карематів, продуктів, засобів гігієни та ін. Для воїнів батальйону, за кошти окремих активних членів Громадського центру з охорони громадського порядку самооборони Крихівців, які попросили не вказувати їх імена, придбано автомобіль марки «MERCEDES BENS VITO». Крихівчани-волонтери Євгеній Артем’єв та Володимир Михайльчук у розпал боїв за Київщину повернулись із небезпечної поїздки, доставивши воякам батальйону на позиції автомобіль, придбаний за кошти меценатів-благодійників, а також необхідні продукти харчування та смаколики. Нещодавно, спільно з нашим крихівчанином – президентом Івано-Франківської торгово-промислової палати – п. Андрієм Левковичем, парафією Успіння Пресвятої Богородиці для 109-го батальйону придбано ще одне авто.
 1. РОЗТАШОВАНА НА ТЕРЕНАХ КРИХІВЦІВ БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНДКАРІТАС ІВАНО-ФРАНКІВСЬК УГКЦ»” (директор – синкел соціального служіння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, митрофорний протоієрей о.-м. Володимир Чорній – парох Крихівецького Храму Успіння Пресвятої Богородиці) вже з перших днів війни розпочала допомагати усім тим, хто потребує. Отець Володимир Чорній практично цілодобово, без вихідних, на посту соціального служіння, організовуючи, приймаючи, відправляючи, часом розвантажуючи… і молячись за багатостраждальну Україну!!! Активно включились у процес допомоги і жителі Крихівецької громади. Створено навіть спеціальний графік, відповідно до якого волонтери, з яких чимало з Крихівців, працюють на певних локаціях.
 1. Справжні «ШВЕЙНІ ВІЙСЬКА», організували крихівчанки-волонтери (на чолі з невтомною й енергійною Оксаною Олійник) в одному із приміщень «Карітасу». Крихівецькі майстрині – Оксана Олійник, Наталія Турів, Надія Волосянко, Надія Лящук, Оксана Галій та ін. – шиють все необхідне для воїнів ЗСУ: підголівники, бафи, прапори, натільну та постільну білизну, шорти, подушки, аптечки та ін. «І строчать наші машинні кулемети безперервними чергами, навіть під час тривог, адже ми тут захищені Божим куполом», – каже Оксана Олійник.
 1. КРИХІВЧАНКИ – справжні МАСКУВАЛЬНІ ФЕЇ, невтомно вже пів року, від самого початку війни, день у день у спортивній залі Крихівецького ліцею плетуть сітки, які рятують життя наших воїнів. До цієї роботи активно долучилися не лише мешканці нашої громади, а й тимчасово переміщені особи (із Києва, Харкова, Запоріжжя, Чернігова, Житомира, Бучі та ін.). Ніхто не залишився осторонь: хтось приносив необхідний одяг і тканину для сіток, хтось розстригав його на смужки, хтось збирав необхідного кольору речі, а хтось приносив смаколики, щоб пригостити присутніх, які плели від ранку і до вечора.
 1. Є в Крихівцях і КУХОВАРСЬКІ ВІЙСЬКА, але не на постійній основі. Працівники ліцею разом із іншими мешканцями Крихівців ліпили вареники для наших воїнів на фронт. У їдальні ліцею виготовляли м’ясні тушонки, банки для яких зносили всі жителі села (на жаль, акція була одноразова цей напрямок не вдалося системно налагодити,). Але були й інші акції з КУХОВАРСЬКОГО ФРОНТУ. Зокрема, громада долучилась до акції «Великодній кошик для ЗСУ». У дошкільному навчального закладу №24 «Котигорошко» теж ліпили вареники, пельмені, закривали тушонки з м’яса та риби, сушили яблука, пекли рогалики, булочки для наших воїнів. Пані Ірина, із Запоріжжя та пані Наталія з Києва, декілька місяців організували в садочку роботу із підготовки сушених продуктів для приготування борщів для воїнів ЗСУ. Особливо напружена ситуація на «куховарському фронті» напередодні ярмарок, коли господині готують різноманітну випічку, вилучені кошти з продажу якої йдуть на закупівлю автомобілів для ЗСУ.
 1. ВЕРВИЦІ – ОБЕРЕГИ ЖИТТЯ для воїнів ЗСУ. Працівники «Карітасу» у Крихівецькому ліцеї проводять майстер-класи із виготовлення вервичок для воїнів, а крихівчанки плетуть їх з молитвами.
 1. МИСТЕЦТВО – НА СЛУЖБУ ФРОНТУ!!! Для благодійного аукціону, вилучені кошти з якого йдуть на потреби ЗСУ, Оксана Малик, Лілія та Орест Громоляки, Галина Дідур, Юлія Вілюш, Христина Кравчук, Оксана Олійник та ін. передали свої роботи картини, ікони, вироби з бісеру, свічки, біжутерію та ін. Діти-крихівчани підтримують військових патріотичними малюнками, ангеликами, вервичками та іншими ручними виробами, які охороняють і зігрівають душу й серце.
 1. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБОРУ КОШТІВ ГРОМАДИ ДЛЯ ЗАКУПІВЛІ АВТО ДЛЯ ВОЇНІВ ЗСУ. Загалом Крихівецькою громадою для воїнів ЗСУ від початку війни придбано 5 автомобілів. Як це відбувається? Збірка триває упродовж декількох місяців. Мешканці складають пожертви у скриньках на підтримку ЗСУ у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, торговельних закладах «Тростянецький» та «Spar», під час численних благодійних акцій:
 • крихівецьких ярмарок із родзинками (смачненькими, мистецькими та інтелектуальними), відомих далеко за межами громади;
 • футбольних турнірів, які були започаткували в Івано-Франківську, одні з перших;
 • чисельних літературно-музичних композицій на підтримку ЗСУ (які проводять талановиті учасники колективів Народного дому с. Крихівці);
 • оригінальних благодійних виставок-екскурсів, організованих Історико-етнографічним музеєм громади Крихівців та гуртком екскурсоводів, які отримали розголос у пресі, у т. ч. загальноукраїнській.

Нині волонтерство потребує чималих коштів на придбання, ремонт і заправку транспорту. Громада щиро вдячна активним та щедрим меценатам.

Зараз наша держава переживає важкі часи. Воїни на фронті, волонтери в тилу намагаються робити все можливе й неможливе для перемоги. Але війна триває вже більше пів року, і часом вже не вистачає сил, засобів, коштів, рук…

Тому нині питання: «А що я особисто вже зробив, щоб допомогти наблизити перемогу?» і «Чи у совісті зробив все для перемоги, що було в моїх силах та можливостях?» – є особливо гострі.

Оцінку та відповідь кожен може дати собі сам.

Сьогодні ми – українці – не маємо права зупинятися: ні на фронті, ні в тилу.

КРИХІВЧАНИ! ОГОЛОШУЄМО ЗАГАЛЬНУ МОБІЛІЗАЦІЮ НА ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ФРОНТ! Напрямок кожен може собі обрати до душі, і виділити у совісті хоча б невелику частинку свого часу, тим самим внісши свою лепту, вплівши свій вузлик у ВЕЛИКУ ПЕРЕМОГУ!!!

Читати далі

Новини рубрики
З піснею до перемоги!

29 жовтня 2023 року в центрі міста Івано-Франківськ, у рамках благодійного проєкту «З піснею до перемоги!», відбулася музично-патріотична програма за участі творчих колективів Народного дому с. Крихівці.

Див.: https://m.facebook.com/groups/343873475968193/

Благодійний ярмарок у Крихівцях

1 жовтня 2023 року з нагоди відзначення Покрови Пресвятої Богородиці, 81 річниці створення УПА, Дня українського козацтва та Дня захисників захисниць України в Крихівцях відбувся благодійний ярмарок з метою збору коштів на підтримку ЗСУ. На Меморіальному комплексі Борцям за Волю України відбулося Віче, громада селе молилася за всіх хто віддав життя за Незалежність України. Творчі працівники Народний Дім с. Крихівці та юні учасники дитячого вокального ансамблю «АКОРД» взяли участь в музично-патріотичній програмі «З піснею до Перемоги».

Див.: https://m.facebook.com/groups/343873475968193/

Документальний фільм «Пам’яті волонтера, захисника, жителя Крихівців – Віталія Дзібія»

Ось така вона ціна Незалежності. «Пам’яті волонтера, захисника, жителя Крихівців – Віталія Дзібія» – документальний фільм, підготовлений Студією «КРІХ КРЕС» до Дня Незалежності-2023 в умовах війни. Відеооператор – Орест Громоляк, режисер монтажу – Лілія Громоляк (художній керівник Народного дому с. Крихівці). Віталій Дзібій народився 02.01.1993. Із 2014-го активний член «Спілки волонтерів Прикарпаття». У грудні 2022 р. добровільно пішов на фронт захищати Україну. Спочатку воював у складі 1-го полку спецпризначення «Сафарі» НПУ, згодом перейшов у 78-й полк десантно-штурмових військ ЗСУ. Виконував складні бойові завдання у одній з найгарячіших точок. Під час останнього завдання біля м. Оріхів Запорізької області отримав контузію та черепно-мозкову травму, від наслідків якої помер 06.08.2023. Привітним, веселим, життєрадісним, безвідмовним, завжди готовим прийти на допомогу – саме таким його запам’ятають у громаді. Слава нашим Героям!

Втілюємо мрію загиблого Віталія Дзібія у життя: оголошуємо збір коштів на пікапи для побратимів героя
Днями ми провели в останню путь 30-річного Віталія Дзібія – військового, волонтера і просто хорошу людину. Життя солдата-гранотометника обірвалося 6 серпня через травму, отриману на війні.
Віталій з минулого року служив гранатометником у 78 полку десантно-штурмових військ, а до того з 2014 року волонтерив. Він понад сотню разів возив допомогу бійцям у найгарячіші точки і добре знав, що таке війна. Коли ворог здійснив повномасштабне вторгнення у нашу державу, Віталік не зміг сидіти вдома, тож вирішив взяти зброю до рук і стати на захист Батьківщини. За два тижні до смерті, в бою під Оріховим, Віталій отримав контузію і черепно-мозкову травму, але помер вдома.
Буквально напередодні він повернувся додому з поля бою і наче щось відчував. Бо на відпочинок часу вирішив не гаяти та одразу кинувся до справ: почав обдзвонювати друзів, щоб знайти пікапи для побратимів. Наш Віталій і справді був таким: для себе не просив нічого, а завжди дбав про інших.
Під час зустрічі з волонтерами, Віталій встиг сказати, про що мріє:
“Народ, я все маю, але потрібно допомогти моїм хлопцям з 78 полку, щоб вони змогли врятувати своє життя, бо майже всі автівки ворог знищив під час останнього обстрілу. Треба якнайшвидше організувати збір. Думаєте, у нас вийде?”.
Вночі він помер…
Віталій, ми не думаємо, а знаємо, що все вийде!
“Спілка волонтерів Прикарпаття” організовує #донат_памяті_Віталія_Дзібія.
Усі зібрані кошти будуть перераховані на придбання автівок для 78 полку десантно-штурмових військ ЗСУ.
Зробимо це разом!
Посилання на банку
На Авто 78 полку десантно штурмових військ
Ціль: 1 000 000 ₴
Посилання на банку
Номер картки банки
5375 4112 0773 4547
Волонтерська допомога ЗСУ від Крихівецької громади

30 липня 2023 року волонтерка Оксана Олійник повідомила:

«Знову відправили замовлення нашим захисникам. Щиро дякуємо всім хто задонатив на тканину для сіток витинанок.

Алла Васильчук, Ярослава Івасів, Оксана Савчук, Христині (власниці кіоску).

Війна продовжується не будьте байдужими долучайтеся до волонтерства. На сьогоднішній день є знову замовлення на три рулони матеріалу ціна 15 тисяч гривень».

Заохочуємо долучатися до волонтерства! Переможемо спільними зусиллями!

Див.: https://m.facebook.com/profile.php?id=100054482044057&eav=AfZ8v3k0zWmmyFJva3O8C-cpRTtuxkIcCQ9JAkcwwWct-iP4GAtHxvA-7KqAVfqCFfk&paipv=0&_rdr

Мистецька акція на підтримку ЗСУ

27 липня 2023 року в центрі міста Івано-Франківськ відбулася мистецька програма в рамках благодійного проєкту «З піснею до перемоги». Народний дім с. Крихівці долучився до акції з метою збору коштів для ЗСУ: виступали, як дорослі, так і діти. Спільними зусиллями переможемо!

Див.: https://m.facebook.com/groups/343873475968193/

Народний дім долучився до благодійного проєкту «З піснею до перемоги»

17 липня 2023 року в центрі міста Івано-Франківськ відбулася мистецька програма в рамках благодійного проєкту «З піснею до перемоги». Народний дім с. Крихівці долучився до акції з метою збору коштів для ЗСУ: виступали, як дорослі, так і діти. Спільними зусиллями переможемо!

Див.: https://m.facebook.com/groups/343873475968193/

МИ НЕ МАЄМО ПРАВА ВТОМЛЮВАТИСЯ!
Крихівецька громада цього разу мала змогу допомогти нашому захиснику Ігорю у придбанні коліс та пального для автомобіля 102 бригади. Передали також хлопцям шкарпетки, чай, каву, засоби гігієни та маскувальні сітки, які плетуть наші крихівецькі волонтери з перших днів повномасштабного вторгнення.
Дякуємо, хлопці, за наш спокій у тилу!
Чекаємо вас та молимося. Нехай Господь вас береже!
Величезна подяка за подарунок – прапор з вдячністю від бригади та підписами наших захисників!
Разом до Перемоги!!!
Волонтерська допомога ЗСУ від Крихівецької громади

4 липня 2023 року волонтерка Оксана Олійник повідомила:

«Вчора силами нашої громади була зроблена ще одна відправка нашим захисникам. Низький уклін незламним воїнам за наш захист. Ми будемо неустанно працювати заради перемоги».

Дякуємо усім, хто долучається до волонтерства!

Див.: https://m.facebook.com/profile.php?id=100054482044057&eav=AfZ8v3k0zWmmyFJva3O8C-cpRTtuxkIcCQ9JAkcwwWct-iP4GAtHxvA-7KqAVfqCFfk&paipv=0&_rdr

 

 

 

 

 

 

УКРАЇНА ЄДИНА!

УКРАЇНА ЄДИНА! Гуманітарний вантаж від громади Крихівців, що на заході України, 16 червня 2023 р. доставлений на південь України – на Херсонщину, де окупанти підривом Каховської ГЕС створили справжній екоцид. У відео – репортаж та відеозвіт про організацію й здійснення однією громадою України гуманітарної місії підтримки постраждалих громад. Чужої біди не буває! Це відео-вдячність всім, хто доклав свою, навіть найменшу, лепту до збору 8-тонного гуманітарного вантажу, вдячності групі водіїв-волонтерів – членів ГРОМАДСЬКОГО ПУНКТУ З ОХОРОНИ ПОРЯДКУ «ШТАБ» КРИХІВЦІ та ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КРИХІВЕЦЬКА ГРОМАДА: МИНУЛЕ Й МАЙБУТНЄ», до якої увійшли Володимир ЧЕРВІНКА (старший групи), Ярослав СРІБНЯК, Віталій ШЛЕМКЕВИЧ, Лаврів СТЕПАН, Микола РУБЕЛЬ, Євгеній АРТЕМ’ЄВ, Степан ЛЕНІВ, Ростислав БОЙЧУК. ЛИШЕ РАЗОМ – МИ СИЛА!

Поїздка волонтерів від КРИХІВЕЦЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ на чолі з старостою Надією ФОТУЙМОЮ відбулась 15–17 червня 2023 р. Дорога із гуманітарним вантажем була нелегкою, протяжністю 1 100 км лише в одну сторону. Це відео про поїздку туди, де ворог цілиться і по мирних мешканцях, які стоять в чергах за водою та продуктами, і по волонтерах, які роздають необхідне під кулями. Крихівчани-волонтери зуміли передати гуманітарну допомогу з рук в руки, цілеспрямовано дісталися саме населених пунктів, які найбільше постраждали від екоциду – АНТОНІВКИ, САДОВОГО та знаменитої ЧОРНОБАЇВКИ, де залишилися матері з дітьми, літні люди й інваліди, яким важко самотужки пересуватись. Дякуємо Богові, ЗСУ, Крихівецькій громаді і волонтерам! Відеорепортаж підготовлено Студією «КРІХ КРЕС». Режисер монтажу – завідувачка бібліотеки-філії с. Крихівці Оксана Малик.

Див.: https://youtu.be/Q36AJIX_eFQ