Вшанування пам’яті Героя Романа Дземана

Від імені громади 5 травня 2023 р., у річницю загибелі Героя Романа Дземана, староста Крихівецького старостинського округу Надія Фотуйма поклала квіти до його могили. «Минув рік… Рік, як наша Крихівецька громада втратила справжнього воїна, захисника, сильного, вольового та щирого Романа Дземана. Нестерпний біль для родини, сум для друзів та знайомих… Романе, дякуємо Тобі! Пам’ятаємо, сумуємо, шануємо та любимо», – висловила слова шани й скорботи від імені громади староста.

Розділяючи з громадою та рідними скорботу та біль втрати, учнівський та педагогічний колективи Крихівецького ліцею також вшанували пам’ять Героя – випускника Романа Дземана, який загинув, захищаючи Україну від ворога.

А 6 травня 2023 року, до річниці загибелі нашого воїна Романа Дземана, «Спілка волонтерів Прикарпаття» провела турнір пам’яті з мініфутболу. Участь у ньому взяло вісім команд. Дякуємо усім, хто долучився!

Роман ДЗЕМАН народився у Крихівцях 24 квітня 1987 р. у відомій родині ДЗЕМАНІВ. Із початком подій на Майдані був його активним учасником. У 2014-2016 рр. воював у зоні АТО, у т. ч. у Дебальцевому, потрапив під обстріл, був поранений. Військову службу командира відділення розвідки ніс у складі 5-го батальйону та 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, 53-ї окремої механізованої бригади. Здійснюючи службу за контрактом, був і у складі 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

Пройшов найгарячіші точки в зоні АТО: Дебальцеве, Авдіївку, Піски, Мар’їнку та ін. Саме в Мар’їнці у серпні 2016-го Романа контузило, розвідник частково втратив зір та слух.

За військову службу нагороджений багатьма медалями й відзнаками та представлений командуванням 68-ї єгерської бригади, у якій воював у 2022-му, до найвищої державної нагороди. З початком другої гарячої фази російського вторгнення у 2022-му з перших днів знову був у строю та в перших рядах оборонців територіальної цілісності та суверенітету України.
Загинув 5 травня під Вугледаром Донецької області.

Зі слів командира майора Дмерджера I. В. — вдалося дізнатися обставини загибелі на фронті Романа Дземана. Як сапер-розвідник він був у відповідному підрозділі — розвідгрупі, яка виходила на передову й висувалася далі першою на нові нейтральні позиції, які планувалось зайняли підрозділами бригади. Саме Роману судилося натрапити на т. зв. «керовану міну». Він не відскочив, а, навпаки, розуміючи, що поруч побратими, спеціально прикрив міну своїм тілом впоперек. Ціною власного життя Роман Дземан врятував розвідгрупи від чисельних втрат, а своїх побратимів — від неминучої смерті.

Низький уклін всім рідним полеглого воїна! Вічна пам’ять! Герої не вмирають!